• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • New Divide  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Transformers – amerykański film, wyreżyserowany przez Michaela Baya w roku 2007, z Shią LaBeoufem, Jonem Voightem i Megan Fox w rolach głównych, nakręcony na podstawie zabawek produkowanych przez firmę Hasbro, serialu animowanego i komiksu o tym samym tytule. 24 czerwca 2009 miał premierę w Polsce film Transformers 2.W roku 2012 odbyła się premiera 3 części serii.Guilty All the Same – singiel amerykańskiej grupy Linkin Park, promujący ich szósty album studyjny The Hunting Party. Jest on pierwszym singlem z płyty. Został stworzony przy współpracy amerykańskiego muzyka hip hopu – Rakimem. Został wydany 6 marca 2014 roku. Niedługo potem na oficjalny kanał na YouTube Linkin Park został udostępniony teledysk tekstowy.

  New Dividesingel stworzony przez amerykański zespół rockowy Linkin Park na potrzeby filmu Transformers: Zemsta upadłych. Jest to zarazem temat do filmu. Została wydana jako singel 18 maja 2009.

  Tło[ | edytuj kod]

  Inna piosenka Linkin Park, „What I’ve Done”, została użyta w pierwszej części filmu oraz jego zwiastunie. Mike Shinoda nawiązał po raz pierwszy do „New Divide” 28 marca 2009 roku: „Pracowaliśmy nad piosenką przez ostatnie dwa tygodnie, które były dla nas mnóstwem zabawy. Tło piosenki zostało stworzone z nakładanych warstwami, ciężkich części i ostrego grania Roba Bourdona [perkusista grupy].” 24 kwietnia Mike wyjawił, że pracowali razem z kompozytorem muzyki do filmu Hansem Zimmerem, pisząc różne interpretacje „New Divide”, by zastosować je jako temat do filmu. W wywiadzie z Blabbermouth.net o sequelu filmu „Transformers” Michael Bay powiedział: „Kocham Linkin Park... Naprawdę dali radę z >>New Divide<< – to wspaniała piosenka, która doskonale podkreśla intensywność filmu.” Fragmenty wstępu piosenki zostały użyte w ostatecznym zwiastunie filmu.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Shadow of the Day - trzeci singel rockowego zespołu Linkin Park, pochodzący z ich trzeciej płyty studyjnej Minutes to Midnight. Wydany został 16 października 2007 roku.

  „New Divide” zostało wydane 22 maja w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Europie Wschodniej, Turcji, Izraelu i Republice Chińskiej (na Tajwanie). Zane Lowe zaprezentował piosenkę w BBC Radio 1 i spekulował, że jej „introspekcyjny” styl mógł być „znakiem rzeczy, które mają nadejść”, lecz dodał, że jest zbyt wcześnie, by cokolwiek przewidywać.

  David Michael Farrell "Phoenix" (ur. 8 lutego 1977 w Plymouth, Massachusetts) – amerykański basista rockowy, członek zespołu Linkin Park.Rob Bourdon (ur. 20 stycznia 1979 w Calabasas w Kalifornii), amerykański muzyk, perkusista w zespole Linkin Park. Obecnie mieszka w Los Angeles (Kalifornia). Jest jedynakiem, ma dziewczynę o imieniu Susan. Jest wyznawcą judaizmu. W zespole nie ma żadnego pseudonimu.

  Piosenka „NEST” ze ścieżki dźwiękowej Steve’a Jablonsky’ego do filmu zawiera instrumentalne wyrywki z „New Divide”. Zespół Linkin Park pracował wraz z Hansem Zimmerem, by zreinterpretować piosenkę do tej ścieżki.

  Piosenka została użyta podczas napisów końcowych do filmu.

  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.Wideo (z łaciny "widzę") – technika elektroniczna bazująca na sekwencji nieruchomych obrazów, które mogą być nagrywane, przetwarzane, transmitowane, a następnie odtwarzane dając złudzenie ruchu. Terminem tym określa się również sekwencję obrazów zarejestrowaną na nośniku danych.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Michael Benjamin Bay (ur. 17 lutego 1965 r. w Los Angeles w Kalifornii, USA) – amerykański reżyser i producent filmowy, znany głównie jako twórca filmów Transformers, Armageddon, Twierdza, Pearl Harbor, Bad Boys i Bad Boys II. Jest właścicielem wytwórni Propaganda Films oraz współzałożycielem spółki produkcyjnej Platinum Dunes. Wszystkie jego filmy przyniosły łącznie ponad 1,9 mld dolarów dochodu. Bay bywa krytykowany za to, że w jego filmach postaciom brakuje rozwoju charakteru, co sprawia, że jego dzieła są jedynie pożywką dla oka.
  Chester Charles Bennington (ur. 20 marca 1976 w Phoenix) - wokalista zespołów Linkin Park, Dead by Sunrise i Stone Temple Pilots .
  Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.
  Keyboard (pol. klawiatura), aranżer – elektryczny lub elektroniczny instrument klawiszowy, pozwalający grającemu na grę z automatycznym akompaniamentem. Nowoczesne keyboardy wykorzystują system MIDI.
  Steve Jablonsky (ur. 9 października 1970 r. w USA) – amerykański kompozytor filmowy i telewizyjny, twórca muzycznych kompozycji komputerowych.
  Metal alternatywny (ang. alternative metal) - styl muzyki heavy metalowej, wywodzący się z amerykańskiej sceny rocka alternatywnego, który zdobył popularność na początku lat 90. XX wieku. Charakteryzują go typowe dla muzyki metalowej ciężkie riffy, połączone z niekonwencjonalnymi tekstami i rytmiką, oraz odwołaniami do innych stylów muzycznych. Muzyka wielu z wczesnych przedstawicieli tego nurtu zawiera eksperymenty formalne, późniejsi inspirowali się głównie grunge i metalem industrialnym.
  Joseph Hahn nazywany inaczej Mr. Hahn (ur. 15 marca 1977 w Dallas) – DJ z nu metalowej grupy Linkin Park, z pochodzenia Koreańczyk.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.846 sek.