• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Neverwinter Nights 2  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Krzysztof Kowalewski (ur. 20 marca 1937 w Warszawie) – polski aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i radiowy. Znany głównie z licznych ról komediowych. Na filmowym ekranie zadebiutował w 1960 w filmie Aleksandra Forda Krzyżacy, do dziś wystąpił w około 120 filmach i serialach telewizyjnych. Zagrał ponad tysiąc ról w Teatrze Polskiego Radia.cdp.pl sp. z o.o. (do 21 września 2012 CD Projekt Sp. z o.o.) – polski wydawca i dystrybutor gier komputerowych oraz filmów, należący do spółki CD Projekt S.A. Od 2008 do 2011 roku był częścią holdingu CD Projekt Investment.

  Neverwinter Nights 2komputerowa gra fabularna wyprodukowana przez studio Obsidian Entertainment i wydana przez Atari, a na terenie Polski przez CD Projekt. Jest to kontynuacja gry Neverwinter Nights i została oparta na regułach Dungeons & Dragons w wersji 3,5. Premiera gry w Stanach Zjednoczonych odbyła się 31 października 2006 roku, a w Polsce miała miejsce 8 grudnia. Akcja gry rozgrywa się w fikcyjnym świecie fantasy Faerûn.

  Githyanki bądź gitjanki – fikcyjny gatunek istot humanoidalnych z systemu gry fabularnej Dungeons & Dragons, zamieszkujący sferę astralną.Ewa Serwa, właśc. Ewa Serwa-Galia (ur. 14 października 1956 roku w Krakowie) – polska aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa.

  W stosunku do pierwszej części gry, Neverwinter Nights 2 posiada wiele innowacji, m.in. możliwość dołączenia do drużyny mających własne zdanie i prowadzących między sobą konwersacje bohaterów niezależnych (podobnie jak miało to miejsce w sadze Baldur's Gate), którymi gracz może bezpośrednio sterować (w pierwszej części gry można było przyłączyć jednego najemnika). Wprowadzony został system podras, zwiększona została ilość klas prestiżowych, dodano nowe czary, atuty itp. Twórcy oceniają, że główna kampania zajmuje od 40 do 60 godzin gry. Rozbudowany został również edytor modułów, za pomocą którego gracze mogą tworzyć własne scenariusze i przygody.

  Jarosław Boberek (ur. 14 czerwca 1963 w Szczecinku) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, reżyser polskiego dubbingu.Komputerowa gra fabularna (ang. computer Role Playing Game, w skrócie cRPG) – gatunek gier komputerowych, pierwotnie tworzonych na komputery osobiste i inne domowe komputery. Pierwsze gry cRPG były inspirowane przez wczesne tradycyjne RPG, w szczególności przez system Dungeons & Dragons i starały się być dla gracza podobnym doświadczeniem.

  W Polsce wydane zostały dwie wersje edycji kolekcjonerskiej (Chaotic Evil i Lawful Good) oraz dwie zwykłe (czarna i biała). Gra zdobyła pozytywny odbiór wśród recenzentów. Chwalono głównie wątek fabularny i zarządzanie drużyną, a krytykowano błędy techniczne. Wydano trzy dodatki: Maska zdrajcy w 2007, Gniew Zehira w 2008 i Wrota Zachodu w 2009.

  Neverwinter Nights – komputerowa gra fabularna stworzona przez BioWare i wydana przez Atari, pierwsza cześć serii Neverwinter Nights. Jej światowa premiera odbyła się 16 czerwca 2002 na systemy Windows. W Polsce została wydana 20 listopada 2002 przez firmę CD Projekt. W czerwcu 2003 roku powstała wersja na Linuxa, którą udostępniono w wersji cyfrowej każdemu, kto wcześniej kupił grę. Edycja na OS X została wydana w sierpniu tego samego roku przez MacSoft.Faerûn – fikcyjny kontynent w świecie Zapomnianych Krain, stworzonym na potrzeby gry fabularnej Dungeons & Dragons. Położony jest na planecie Abeir-Toril; stanowi zachodnią część większego superkontynentu, w którego skład wchodzą jeszcze: Kara-Tur na wschodzie i Zakhara na południu. Granice Faerûnu wyznaczają Bezdrożne Morze na zachodzie, Wielkie Morze na południu, na wschodzie stepy Kraju Hordy i rozciągajace się za nimi ziemie Kara-Tur, zaś na północy wielkie lodowce. Faerûn rozciąga się na długość ponad 5600 km ze wschodu na zachód i 4000 km z północy na południe.

  Spis treści

 • 1 Fabuła
 • 1.1 Towarzysze
 • 2 Polska wersja
 • 3 Odbiór
 • 4 Oficjalne dodatki i moduły premiowe
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Izabella Bukowska-Chądzyńska (ur. 14 lutego 1973 roku w Poznaniu) − polska aktorka teatralna, filmowa i głosowa (dubbing filmowy oraz role w Teatrze Polskiego Radia a także użycza głosu w reklamach telewizyjnych i radiowych). Popularność zyskała prowadząc telewizyjny magazyn sensacyjny "SUPERexpress TV".
  Start International Polska – polskie studio dźwiękowo-montażowe, zajmujące się realizacją audio-wizualną dźwięku dla potrzeb telewizji, radia, reklam, gier oraz produkcji filmowych. Start International dysponuje łącznie sześcioma studiami o warunkach akustycznych spełniających najwyższe światowe normy oraz kilkoma pomieszczeniami technicznymi. Przedsiębiorstwo istnieje od 1995 roku, swoją siedzibę ma w Warszawie przy ulicy Rakowieckiej 36.
  Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2006 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.
  Bohater niezależny (BN; ang. non-player character, non-person character lub non-playable character, skracane do NPC) – w grach fabularnych i niektórych fabularnych grach komputerowych określenie każdej postaci, w którą nie wciela się żaden z graczy. Odgrywana jest ona przez Mistrza Gry lub program.
  Golden Joystick Awards - druga najstarsza ceremonia wręczania nagród grom video, podczas których przyznawane są nagrody dla najlepszych gier w danym roku według graczy. Początkowo nagrody przyznawano tylko grom komputerowym, jednak później zaczęto rozdawać je także grom konsolowym. Pierwsza edycja odbyła się w 1983 roku.
  Joanna Natalia Jabłczyńska (ur. 9 grudnia 1985 w Warszawie) – polska piosenkarka, aktorka, także dubbingowa i dziennikarka w programach młodzieżowych.
  Wiktor Zborowski (ur. 10 stycznia 1951 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy, radiowy (Teatr Polskiego Radia) i dubbingowy. Absolwent XI LO im. Mikołaja Reja w Warszawie (1969), PWST w Warszawie (1973). Siostrzeniec Jana Kobuszewskiego. Mąż Marii Winiarskiej, ma dwie córki: Zofię i Hannę.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.038 sek.