• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • NetSprint  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  AdSense – serwis reklamowy Google, wyświetlający na stronach WWW kontekstowe reklamy tekstowe, bannery oraz reklamy wideo.Panorama Firm (www.panoramafirm.pl) – wyszukiwarka teleadresowa (ang. yellow pages), zawierająca bazę ponad 2,3 mln firm, produktów oraz usług. Oprócz wyszukiwarki serwis zawiera również mapę Polski z możliwością lokalizowania firm i planowania trasy dojazdu. Serwis jest oparty na oprogramowaniu Navigo wydanym przez PPWK.

  NetSprintwyszukiwarka internetowa opracowana przez firmę XOR Internet z Warszawy w 2000, rozwijana przez NetSprint.pl S.A.

  NetSprint to wyszukiwarka zasobów polskiego internetu i zasobów poszczególnych witryn. W Polsce poza serwisem NetSprint.pl można było z tego silnika korzystać na portalu Wirtualna Polska. Od początku czerwca 2012 roku Wirtualna Polska zrezygnowała ze współpracy z NetSprint. W związku z tą zmianą, wyszukiwarka przestała być dostępna w dotychczasowej formie, na stronie netsprint.pl, jest obecnie dostępna tylko dla klientów w modelu white label.

  Litwa, Republika Litewska (lit. Lietuva, Lietuvos Respublika) – państwo w Europie, jeden z krajów bałtyckich, członek Unii Europejskiej i NATO; graniczy od zachodu z Rosją (obwodem kaliningradzkim), od południowego zachodu z Polską, od wschodu z Białorusią, od północy z Łotwą.Łotwa (łot. Latvija, Republika Łotewska – Latvijas Republika) – państwo w Europie Północnej powstałe po I wojnie światowej, jeden z krajów nadbałtyckich. Członek Unii Europejskiej i NATO.

  Można z niej korzystać na ok. 140 serwisach internetowych. . NetSprint jest również dostępny na witrynach amatorskich korzystających z wyszukiwarki w wersji tzw. skórek (skin).

  NetSprint przeszukuje ponad 277 miliony polskich stron WWW. Według danych serwisu ranking.pl z 3 kwartału 2008 z NetSprint korzysta około 2% polskich internautów.

  Adkontekst – sieć reklamy kontekstowej emitowanej w wynikach wyszukiwania i na serwisach partnerskich. Sieć zarządzana jest wspólnie przez NetSprint.pl i Wirtualną Polskę. Powstała na bazie wspólnych doświadczeń obu firm w obszarach wyszukiwania informacji oraz zarządzania i emisji reklam kontekstowych.DaniaKrólestwo Danii (duń. Kongeriget Danmark) – państwo położone w Europie Północnej (Skandynawia), najmniejsze z państw nordyckich. W jej skład wchodzą też formalnie Grenlandia oraz Wyspy Owcze, które posiadając szeroką autonomię tworzą z kontynentalną Danią Wspólnotowe Królestwo Danii (Rigsfællesskabet). Dania graniczy od południa z Niemcami, zaś przez cieśninę Sund sąsiaduje ze Szwecją.

  Spis treści

 • 1 Historia wyszukiwarki
 • 2 Obszary działalności NetSprint.pl
 • 3 Przypisy
 • 4 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wyszukiwarka internetowa (ang. search engine) to program lub strona internetowa, której zadaniem jest ułatwienie użytkownikom znalezienie informacji w sieci.
  Blog (ang. web log – dziennik sieciowy) — rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, uporządkowane chronologicznie wpisy. Blogi umożliwiają zazwyczaj archiwizację oraz kategoryzację i tagowanie wpisów, a także komentowanie notatek przez czytelników danego dziennika sieciowego. Ogół blogów traktowany jako medium komunikacyjne nosi nazwę blogosfery.
  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.
  Wirtualna Polska (WP) – pierwszy polski portal internetowy, wchodzi w skład Grupy o2, siedziba w Gdańsku. Interaktywna platforma komunikacji, informacji, e-commerce oraz e-biznes.
  Stowarzyszenie Wikimedia Polska (WMPL) – polskie stowarzyszenie zarejestrowane w listopadzie 2005 roku w Łodzi. Zgodnie ze statutem jego celem jest wsparcie tworzenia i rozwoju projektów, funkcjonujących w technologii wiki i opartych na tzw. wolnych licencjach. W szczególności dotyczy to wsparcia i promocji tych projektów, które zostały powołane przez Wikimedia Foundation, a więc Wikipedii, Wikisłownika i innych. Stowarzyszenie jest oficjalnym polskim partnerem Fundacji na podstawie odrębnej umowy.
  Forum dyskusyjne – przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.