• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nestor Studio

  Przeczytaj także...
  Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  Nestor Studio – pierwsze w historii studio filmowe w Hollywood założone w 1911 roku przez firmę Centaur Co. z New Jersey.

  Przypisy

  1. Kino Nieme - Hollywood na www.historiasztuki.com (pol.). [dostęp 2013-10-30].  Cytat: Griffith pozostał w Hollywood kilka miesięcy kręcąc tam kolejne filmy (na jeden film trzeba było jednego do kilku dni) i już w 1911 r. powstało tam pierwsze studio filmowe - Nestor Studio - założone przez firmę Centaur Co. z New Jersey
  2. Nestor: The First of the Hollywood Studios na millenniumhollywood.net (ang.). [dostęp 2013-10-31].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.