• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nero AG

  Przeczytaj także...
  DVD (Digital Video Disc lub Digital Versatile Disc) – rozpowszechniony w roku 1995 standard zapisu danych na optycznym nośniku danych, podobnym do CD-ROM (te same wymiary: 12 lub 8 cm) lecz o większej pojemności uzyskanej dzięki zwiększeniu gęstości zapisu.Firma – nazwa, pod którą przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą lub zawodową. Jest ona składnikiem przedsiębiorstwa, prawem podmiotowym przysługującym każdemu przedsiębiorcy.
  Płyta kompaktowa (ang. Compact Disc, CD-ROM – Compact Disc – Read Only Memory) — poliwęglanowy krążek z zakodowaną cyfrowo informacją do bezkontaktowego odczytu światłem lasera optycznego. Zaprojektowany w celu nagrywania i przechowywania dźwięku, przy użyciu kodowania PCM, który dzisiaj jest tylko jednym ze standardów cyfrowego zapisu dźwięku. Taką płytę nazywa się CD-Audio. Dzięki dużej jak na swoje czasy pojemności, niezawodności i niskiej cenie, dysk kompaktowy stał się popularnym medium do zapisywania danych.

  Nero AGniemiecka firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania głównie do nagrywania płyt CD oraz DVD (Nero Burning ROM oraz jego uproszczona wersja Nero Express).

  Firma została założona przez Richarda Lessera w 1995 roku pod nazwą Ahead Software AG. W maju 2005 roku ze względu na bardzo dużą popularność jej programu Nero Burning ROM zmieniła nazwę na Nero AG.

  Flagowym produktem Nero AG jest pakiet programów Nero, który doczekał się już wersji oznaczonej liczbą 15. Zawiera on nie tylko programy do nagrywania płyt CD i DVD, ale także m.in. program do odtwarzania multimediów – Nero ShowTime, do edycji wideo – Nero Vision, do edycji fotografii – Nero PhotoSnap, do zarządzania plikami multimedialnymi – Nero Home.

  Nero Vision – program komputerowy wyprodukowany przez firmę Nero AG. Służy do nagrywania na płyty filmów DVD/VCD/SVCD/Blu-ray wraz z menu (authoringu), przechwytywania wideo, konwertowania formatów plików, podstawowej ich edycji i zarządzania nimi. Posiada również odtwarzacz multimedialny i przeglądarkę zdjęć.Nero Burning ROM to jeden z najpopularniejszych programów służących do nagrywania płyt CD/DVD pod kontrolą systemu Windows. Współpracuje z wieloma nagrywarkami – do wielu z nich do niedawna był dołączany standardowo, obecnie jego miejsce zajął uproszczony Nero Express. Nero Burning ROM jest jednym z najbardziej zaawansowanych programów w swojej klasie, pozwalającym nagrywać wiele rodzajów danych na płytach CD/DVD. Potrafi zapisywać dane w trybie wielosesyjnym. Wchodzi on w skład pakietu Nero składającego się z większej liczby programów.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna witryna Nero AG • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Nero Express, program komputerowy służący tak jak Nero Burning ROM do wypalania płyt kompaktowych, ale ma inny interfejs. Jest programem płatnym, dostarczanym często z nagrywarkami płyt CD, DVD oraz BR. Nagrywanie odbywa się za pomocą graficznego kreatora, lecz wraz z nim dostarczana jest też wersja pracująca w trybie tekstowym. Program w wersji GUI jest dostępny również po polsku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.