• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Neil Robertson  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Mistrzostwa świata w snookerze 2010 (ang. 2010 Betfred.com World Snooker Championship) – odbyły się w dniach 17 kwietnia – 3 maja 2010 w Crucible Theatre w Sheffield. Były szóstym, ostatnim, turniejem rankingowym sezonu snookerowego 2009/2010.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Neil Robertson (2013).

  Neil Robertson (ur. 11 lutego 1982 w Melbourne) – snookerzysta australijski; snookerowy mistrz świata z 2010 roku.

  Spis treści

 • 1 Kariera
 • 2 Porównanie z innymi mistrzami świata
 • 3 Przypisy
 • 4 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Welsh Open był piątym turniejem rankingowym sezonu snookerowego 2006/2007. W dniach 12 - 18 lutego 2007 roku miejscem jego rozegrania była hala widowiskowa Newport Centre w Newport. Obrońcą tytułu mistrzowskiego był Stephen Lee, który przegrał w swoim pierwszym meczu z Nigelem Bondem 2:5.
  Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.
  Bahrain Championship był czwartym turniejem rankingowym sezonu snookerowego 2008/2009 i pierwszym a zarazem jedynym w historii organizowanym w Bahrajnie. Odbył się w dniach 8 - 15 listopada w hali widowiskowej Bahrain International Exhibition Centre w Manamie.
  Światowy ranking snookerowy – ranking profesjonalnych graczy snookera, opierający się na punktach zdobytych w czasie dwóch sezonów, na wybranych turniejach. Ranking zmienia się dopiero po zakończeniu sezonu, w trakcie sezonu funkcjonuje uaktualniany po każdym turnieju rankingowym tzw. prowizoryczny ranking.
  Mistrzostwa świata w Snookerze 2011 (ang. 2011 Betfred.com World Snooker Championship) – odbyły się w dniach 16 kwietnia – 2 maja 2011 w Crucible Theatre w Sheffield. Były ósmym, ostatnim turniejem rankingowym sezonu snookerowego 2010/2011.
  Masters (pełna nazwa Saga Insurance Masters) − jeden z najbardziej prestiżowych turniejów snookerowych. Mimo że jest to turniej nierankingowy, zwycięstwo w nim jest bardzo cenione przez graczy, ponieważ w turnieju bierze udział tylko pierwsza 16 światowego rankingu (są przewidziane tylko dwa miejsca dla zawodników spoza szesnastki). Jest to również turniej o największej puli nagród, zaraz po mistrzostwach świata.
  UK Championship 2015 − czwarty duży turniej rankingowy sezonu snookerowego 2015/2016. Rozegrany został w Barbican Centre w Yorku (Anglia) w dniach 24 listopada−6 grudnia 2015 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.07 sek.