• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Native  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Dawca pamięci (ang. The Giver) – amerykański film z gatunku dramat science-fiction wyreżyserowany przez Phillipa Noycea na podstawie powieści Lois Lowry z 1993 roku zatytułowanej "Dawca". W Stanach Zjednoczonych film miał premierę 15 sierpnia 2014 roku.Edward Fisher (ur. 17 grudnia 1973) − amerykański muzyk, perkusista w zespole OneRepublic. Eddie dorastał w Mission Viejo w Kalifornii, ale obecnie mieszka w Denver w stanie Kolorado.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Native – trzeci album studyjny amerykańskiej grupy pop-rockowej OneRepublic, wydany 22 marca 2013 roku przez Interscope Records. Album promowany był sześcioma singlami, z których największy sukces osiągnął utwór „Counting Stars” docierając do pierwszej piątki na oficjalnych listach w ponad 20 krajach świata. 14 kwietnia 2014 roku ukazała się reedycja albumu Native promowana singlem „Love Runs Out”.

  Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.Save the Children jest międzynarodową organizacją non-profit, prowdzącą działalność humanitarną. Została założona w 1919 przez Eglantyne Jebb i jej siostrę Dorothy Buxton w Wielkiej Brytanii w odpowiedzi na tragedię pierwszej wojny światowej.

  Wydanie i promocja albumu[ | edytuj kod]

  4 lutego 2012 roku zespół ogłosił za pośrednictwem Twittera, że rozpoczął prace nad trzecim albumem, którego premiera planowana jest na jesień 2012. Jednak zespół zapowiedział, że nie będzie się spieszył. W marcu 2012 roku został ujawniony jeden z nowych utworów, „Life in Color”. Utwór został wykorzystany w reklamie zapachu Ralpha Laurena. 5 kwietnia 2012 roku zespół ujawnił tytuły 3 piosenek z nowego albumu, „What You Wanted”, „Burning Bridges” i „Let's Get Lost”.

  „I Lived” – singel amerykańskiego zespołu pop-rockowego OneRepublic z ich trzeciego albumu studyjnego, Native. Utwór został wydany jako szósty i ostatni singel z albumu. Autorami i producentami piosenki są wokalista zespołu Ryan Tedder oraz Noel Zancanella.„Love Runs Out” – piosenka amerykańskiego pop-rockowego zespołu OneRepublic stworzona na ich trzeci album studyjny Native. Utwór został wydany 14 kwietnia 2014 roku jako piąty singiel z płyty. Piosenka została napisana przez członków zespołu Ryana Teddera, Brenta Kutzle, Drew Browna, Zacha Filkinsa i Eddie Fishera, a wyprodukowana przez Ryana Teddera.

  Pierwszy singel zapowiadający album Native zatytułowany „Feel Again” został wydany 27 sierpnia 2012 roku. Utwór był częścią kampanii Every Beat Matters organizowanej przez Save the Children. W USA singel zadebiutował na 61 miejscu na liście Billboard Hot 100, ostatecznie dotarł do 32 pozycji i pokrył się złotem

  ”Feel Again” – singel amerykańskiego zespołu pop-rockowego OneRepublic z ich trzeciego albumu studyjnego, Native. Utwór został wydany 27 sierpnia 2012 roku jako pierwszy singel promujący album zespołu. Autorami piosenki i producentami są Ryan Tedder, Brent Kutzle, Drew Brown, Noel Zancanella.iTunes – program odtwarzający pliki dźwiękowe i wideo, produkowany i dystrybuowany przez Apple Inc. Oprogramowanie iTunes jest jedynym interfejsem sklepu muzycznego iTunes Store i zalecanym przez producenta oprogramowaniem do obsługi odtwarzacza iPod, smartfona iPhone oraz tabletu iPad (istnieje alternatywne oprogramowanie do innych systemów operacyjnych, np. GNUpod, GTKPod). Program jest darmowy i może być instalowany na systemach Windows i OS X, a wersje starsze niż 2.0.2 także na komputerach z Mac OS 9 i wcześniejszymi.

  W listopadzie 2012 roku zespół poinformował, że prace nad albumem dobiegają końca i płyta będzie gotowa w grudniu 2012 roku. Premiera została jednak przesunięta na marzec 2013. W styczniu 2013 roku podczas premiery kolejnego singla „If I Lose Myself”, zespół ujawnił okładkę płyty. Na okładce przedstawiono pięć różnych zwierząt, co miało podkreślać odrębność każdego z członków grupy. Na okładce wokalista zespołu, Ryan Tedder jest reprezentowany przez lisa, gitarzysta Zach Filkins przez bizona, perkusista Eddie Fisher - pumę, basista Brent Kutzle - gazelę, a gitarzysta Drew Brown - sowę.

  Zachary Douglas Filkins (ur. 15 września 1978) – amerykański model i gitarzysta, znany głównie z zespołu OneRepublic.Mistrzostwa świata w piłce nożnej, nazywane również mundialem (hiszp. – światowy) lub Pucharem Świata (ang. World Cup) – międzynarodowy turniej piłkarski, w którym biorą udział męskie reprezentacje narodowe federacji należących do FIFA. Pierwsze mistrzostwa odbyły się w 1930 roku w Urugwaju. Od tego czasu odbywają się się co cztery lata, z wyjątkiem 1942 i 1946 roku, kiedy to nie zostały rozegrane z powodu II wojny światowej.

  8 stycznia 2013 roku został wydany singel „If I Lose Myself”, który zajął wysokie pozycje na listach w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Szwecji, Polsce i Wielkiej Brytanii. W USA singel znalazł się na 74 pozycji na Billboard Hot 100. 30 marca został wydany remiks utworu nagrany przez Alesso. Remiks wykorzystano w serialu Tylko jedno życie. 19 lutego 2013 roku singel promocyjny „What You Wanted” został udostępniony do pobrania w iTunes. Piosenka została wykorzystana w filmie Gwiazd naszych wina (2014).

  „If I Lose Myself” – singel amerykańskiego zespołu pop-rockowego OneRepublic z ich trzeciego albumu studyjnego, Native. Utwór został wydany 8 stycznia jako drugi singel z albumu. Autorami piosenki są Benny Blanco, Ryan Tedder, Zach Filkins i Brent Kutzle, zaś producentami są Blanco, Tedder i Kutzle.Arty, właśc. Artiom Stolarow (ros. Артём Столяров; ur. 28 września 1989 w Engels) - rosyjski DJ i producent muzyczny. Gatunki, w jakich tworzy to trance, progressive trance, progressive i progressive house.

  Album Native został wydany 22 marca 2013 roku. W Stanach Zjednoczonych zadebiutował na 4 miejscu listy Billboard 200 sprzedając się w nakładzie 60 000 egzemplarzy w pierwszym tygodniu od premiery. Płyta znalazła się w pierwszej piątce w oficjalnych notowaniach w krajach niemieckojęzycznych, a w USA, Australii, Austrii, Szwecji i Kanadzie pokryła się platyną. 14 czerwca 2013 roku ukazał się trzeci singel „Counting Stars”, który odniósł największy sukces z albumu i okazał się największym sukcesem zespołu w ciągu ostatnich lat. Utwór znalazł się w Top 5 na oficjalnych listach w ponad 20 krajach świata, a także stał się numerem jeden w Wielkiej Brytanii. Utwór dotarł do drugiego miejsca na Billboard Hot 100, powtarzając sukces pierwszego singla zespołu „Apologize”. Czwarty singel „Something I Need” wydany został w sierpniu i odniósł sukces w Polsce, Nowej Zelandii, Austrii i Australii.

  „Counting Stars” – singel amerykańskiego zespołu pop-rockowego OneRepublic z ich trzeciego albumu studyjnego, Native. Utwór został wydany jako trzeci singel z albumu. Autorem tekstu piosenki jest Ryan Tedder, zaś producentami są Tedder oraz Noel Zancanella.Tylko jedno życie (ang. One Life to Live, w skrócie OLTL) – amerykańska opera mydlana emitowana przez stację ABC od 15 lipca 1968 do 13 stycznia 2012 oraz w internecie od 29 kwietnia do 19 sierpnia 2013.

  14 kwietnia 2014 roku zespół wydał reedycję albumu Native promowaną singlem „Love Runs Out”. Utwór dotarł do pozycji piętnastej notowania Billboard Hot 100, a także zajął wysokie pozycje na oficjalnych listach w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. W Niemczech piosenka „Love Runs Out” została wybrana na oficjalną piosenką promocyjną Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014 w Brazylii.

  Drew Brown, właśc. Andrew John Brown (ur. 9 stycznia 1984) – amerykański muzyk, znany jako gitarzysta i keyboardzista w pop-rockowym zespole OneRepublic.Ryan Benjamin Tedder (ur. 26 czerwca 1979 w Tulsa, Oklahoma) – amerykański wokalista, producent, autor tekstów i kompozytor. Pisze i produkuje dla wielu różnych artystów, ale od 2007 jest najbardziej znany jako lider grupy OneRepublic.

  14 sierpnia 2014 roku zespół ogłosił, że kolejnym singlem będzie utwór „I Lived”. Piosenka znalazła się także na ścieżce dźwiękowej do filmu Dawca pamięci zatytułowanej The Giver: Music Collection, która swoją premierę miała 5 sierpnia 2014 roku. Oficjalnie singel został wydany 25 września 2014 roku. 23 września wydano remiks utworu stworzony przez rosyjskiego DJ-a Arty'ego. Singel „I Lived” dotarł do miejsca trzydziestego drugiego w notowaniu Billboard Hot 100. Utwór największy sukces odniósł we Włoszech zajmując miejsce osiemnaste na tamtejszej liście i pokrywając się platyną.

  Ralph Lauren (ur. 14 października 1939 w Nowym Jorku) – amerykański projektant, założyciel domu mody. Twórca marek: Polo, Ralph Lauren for Men, Ralph Lauren for Women, Ralph Lauren Home, Double RL, Rugby, Ralph Lauren Collection, Ralph Lauren Puple Label Menswear, Ralph Lauren Black Label, Ralph Lauren Pink Pony, Ralph Lauren Tennis, Ralph Lauren Golf, RLX.Something I Need – piosenka amerykańskiego zespołu pop rockowego OneRepublic z ich trzeciego albumu studyjnego, Native. Utwór został wydany jako czwarty singel w dniu 25 listopada 2013 roku. Piosenka została napisana i wyprodukowana przez wokalistę zespołu, Ryana Teddera oraz Benny’ego Blanco.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Apologize – piosenka zespołu OneRepublic z ich debiutanckiego albumu Dreaming Out Loud, której producentem jest Greg Wells. Remix utworu został wyprodukowany przez producentów takich jak: Greg Wells, Ryan Tedder i Timbaland. Piosenka osiągnęła wielki sukces zajmując #1 przez 8 tygodni w takich krajach jak: Australia, Austria, Niemcy, Włochy, Nowa Zelandia, Szwecja, Turcja w Holandii i na liście United World Chart oraz Billboard Pop 100. W UK i USA piosenka zajęła miejsce w pierwszej trójce i przez 13 tygodni trzymała się w Kanadzie na podium.
  OneRepublic – amerykański zespół pop-rockowy założony w Kolorado. Od lata 2006 roku, byli stale określani jako top wykonawcy na MySpace dzięki szerokiej działalności w środowisku internetowym. Zespół powstał w Colorado Springs z inicjatywy Ryana Teddera autora tekstów i producenta oraz jego licealnego kolegi Zacha Filkinsa. Obecnie grupa przeniosła się do Los Angeles. Po krótkim okresie w Columbia Records, grupa zmieniła wytwórnię na Interscope Records/Mosley Music Group i skończyła pracę nad debiutanckim albumem, którego producentem jest Greg Wells (Deftones, Mika, Pink). Krążek pt. "Dreaming out loud" został wydany pod koniec 2007 roku. Główny wokalista OneRepublic, Ryan Tedder, jest też autorem tekstów i producentem innych R&B, popowych i rockowych inwestycji. W zamian za współpracę z jego zespołem OneRepublic napisał i sponsorował singel Jennifer Lopez "Do it Well", napisał i sponsorował nowy singel Natashy Bedingfield "Love like This" (z Seanem Kingstonem), napisał i sponsorował pierwszy międzynarodowy singel Leony Lewis "Bleeding Love" oraz napisał tekst piosenki "He said She said" dla gwiazdy High School Musical Ashley Tisdale. Współpracował też z Paulem Oakenfoldem, Baby Bashem, i Chrisem Cornellem.
  Alesso, właśc. Alessandro Lindblad (ur. 7 lipca 1991 w Sztokholmie) – szwedzki DJ i producent muzyczny. Jego twórczość początkowo przeważała w tech house, obecnie – progressive house.
  Brent Kutzle (ur. 3 sierpnia 1985 w Newport Beach w Kalifornii) – amerykański muzyk, obecnie basista i wiolonczelista grupy OneRepublic. Pisał i wykonywał dla Vermeer, Augustine, Torrent, This Allure, Monarch, Venus Infers. Najbardziej znany jest z gry na gitarze basowej, ale gra również na wiolonczeli, perkusji, gitarze, pianinie oraz śpiewa.
  Gwiazd naszych wina (ang. The Fault in Our Stars) – amerykański dramatyczny romans z 2014 roku w reżyserii Josha Boone’a. Film jest adaptacją powieści Johna Greena Gwiazd naszych wina.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.039 sek.