• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Natasza Urbańska  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]
  Przeczytaj także...
  Taniec – forma sztuki performance, składająca się z celowo wybranych sekwencji ludzkiego ruchu. Ruch ten ma wartość estetyczną i symboliczną, i jest uznawany jako taniec przez wykonawców i obserwatorów w danej kulturze. Taniec może być podzielone i opisany ze względu na rodzaj choreografii, rodzaj ruchów lub historyczne pochodzenie.1920 Bitwa warszawska – polski film wojenny w reżyserii Jerzego Hoffmana, którego akcja rozgrywa się na tle wojny polsko-bolszewickiej. Pierwszy polski pełnometrażowy film 3D

  Natasza Urbańska (ur. 17 sierpnia 1977 w Warszawie) – polska piosenkarka, tancerka, aktorka filmowa, telewizyjna i teatralno-musicalowa oraz gimnastyczka artystyczna. Od 1993 związana z teatrem muzycznym Studio Buffo. Współwłaścicielka domu mody „MUSES – Urbańska & Komornicka”.

  Alicja Węgorzewska-Whiskerd (ur. 28 lutego 1967 w Szczecinie) – polska śpiewaczka operowa (mezzosopran). Jej specjalnością są „role spodenkowe”, tj. mężczyzn granych przez kobiety.One – debiutancki, długogrający album studyjny polskiej piosenkarki Nataszy Urbańskiej nagrany w 2013 roku i wydany 24 stycznia 2014 roku nakładem wytwórni Studio Buffo.

  Spis treści

 • 1 Biografia
 • 1.1 Dzieciństwo
 • 1.2 1991–2006: Metro
 • 1.3 2007–2009: Poland ...Why Not?, Taniec z gwiazdami
 • 1.4 2010–2012: 1920 Bitwa Warszawska, Polita
 • 1.5 Od 2013: „MUSES – Urbańska & Komornicka”, One
 • 2 Festiwale i koncerty
 • 3 Telewizja
 • 3.1 Programy rozrywkowe
 • 3.2 Reklamy
 • 4 Teatr
 • 4.1 Teatr Telewizji
 • 5 Dyskografia
 • 5.1 Gościnnie na płytach
 • 5.2 Single
 • 6 Teledyski
 • 7 Filmografia
 • 7.1 Polski dubbing
 • 7.2 Wykonanie piosenek
 • 8 Nagrody i nominacje
 • 9 Życie prywatne
 • 10 Przypisy
 • 11 Linki zewnętrzne
 • Romeo i Julia to musical teatru Studio Buffo w reżyserii Janusza Józefowicza, oparty na podstawie dramatu Romeo i Julia Williama Shakespeare’a. Muzykę skomponował Janusz Stokłosa, a teksty napisał Jan Wermer.Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (dawniej w TVN: Taniec z gwiazdami, ang. Strictly Come Dancing) – program rozrywkowy nadawany przez TVN od 2005 do 2011 roku, a od 2014 roku w Telewizji Polsat. Program produkowany jest na podstawie formatu Dancing with the Stars na licencji BBC Worldwide.

  Biografia[]

  Dzieciństwo[]

  Natasza Urbańska w październiku 2008

  Natasza Urbańska urodziła się 17 sierpnia 1977 w Warszawie, jako córka Zofii Urbańskiej i ppłk. Bolesława Urbańskiego (ur. w 1950, zm. 18 stycznia 2012). Ma starszą siostrę Magdalenę. Ukończyła VII Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. Będąc dzieckiem uczęszczała na zajęcia gimnastyki artystycznej do klubu Legia Warszawa. Jej trenerką była Irina Lortkipanidze.

  skwer Kościuszki – reprezentacyjna ulica (kategoria: droga powiatowa) Śródmieścia Gdyni stanowiąca wspólnie z ulicą 10 Lutego i aleją Jana Pawła II wizytówkę Gdyni. Skrzyżowanie skweru z ulicami Świętojańską i 10 Lutego jest punktem centralnym Gdyni.Jerzy Hoffman (ur. 15 marca 1932 w Krakowie) – polski reżyser i scenarzysta filmowy. Działalność reżyserską rozpoczął jako dokumentalista, współpracując z Edwardem Skórzewskim, z którym nakręcił także filmy fabularne Gangsterzy i filantropi oraz Prawo i pięść. Sławę zdobył przede wszystkim jako twórca adaptacji sienkiewiczowskiej Trylogii (Pan Wołodyjowski, Potop, Ogniem i mieczem), osadzonej w czasach XVII-wiecznej Rzeczypospolitej. Był także realizatorem filmów obyczajowych i wojennych.

  1991–2006: Metro[]

  W 1991 wraz z koleżanką poszła na casting do musicalu Metro. Początkowo miała jej kibicować, lecz sama później stanęła w szranki z innymi uczestnikami castingu. Przeszła wszystkie etapy, lecz okazało się, że jest zbyt młoda na występy w teatrze. Po dwóch latach pojawiła się na kolejnych kwalifikacjach. Początkowo przyjęto ją do zespołu jako tancerkę, jednak, gdy aktorka Katarzyna Groniec zachorowała i nie mogła wystąpić w musicalu Metro, Urbańska zastąpiła ją w nim, wcielając się w rolę Anki. W późniejszym okresie Urbańska otrzymała tę rolę na stałe i grała ją na zmianę z Zofią Nowakowską i Natalią Srokocz. Następnie została jedną z asystentek Janusza Józefowicza, dzięki czemu brała udział w przygotowywaniach produkcji telewizyjno-teatralnych w Polsce i na świecie, m.in. Piotruś Pan w Teatrze Muzycznym Roma oraz Romeo i Julia, Panna Tutli Putli i Karuzela marzeń w Studio Buffo.

  Krzesimir Dębski (ur. 26 października 1953 w Wałbrzychu) – polski kompozytor, m.in. muzyki współczesnej i muzyki filmowej, skrzypek jazzowy i dyrygent. Lider zespołu jazzowego String Connection.Escamillo – singiel polskiej piosenkarki Nataszy Urbańskiej, wydany w kwietniu 2014 roku na debiutanckim albumie studyjnym artystki zatytułowanym One z tegoż roku. Piosenka została napisana przez Seweryna Krajewskiego i Zofią Kondracką.

  2007–2009: Poland ...Why Not?, Taniec z gwiazdami[]

  Natasza Urbańska podczas Wieczoru Brytyjskiego w Studio Buffo

  Urbańska dwukrotnie brała udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji: w 2007 z utworem „I Like It Loud” (3. miejsce) i w 2008 z piosenką „Blow Over” (2. miejsce). W 2008 uznana została przez magazyn Home&Market za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce.

  Przestrzeń trójwymiarowa - potoczna nazwa przestrzeni euklidesowej o trzech wymiarach, lub równoważnej jej przestrzeni kartezjańskiej. Przymiotnik "trójwymiarowa" oznacza, że każdemu punktowi tej przestrzeni odpowiada trójka uporządkowana liczb rzeczywistych, zwanych współrzędnymi. Każdej trójce liczb rzeczywistych także odpowiada punkt tej przestrzeni.Elton Hercules John (ur. 25 marca 1947 jako Reginald Kenneth Dwight w Londynie w dzielnicy Pinner) – brytyjski piosenkarz, kompozytor, pianista i okazjonalnie aktor. Współpracuje z tekściarzem Bernie Taupinem od 1967r. Do tej pory są autorami 30 albumów.

  W 2009 i 2010 Urbańska znalazła się na liście 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu według magazynu Forbes, kolejno na 136. i 74. miejscu. W 2009 ukazała się jej płyta Hity Buffo vol. 1 – Natasza Urbańska, na której znalazły się utwory wykonywane przez nią w teatrze Studio Buffo w spektaklu Hity Buffo. W tym samym roku jej utwór „Mała” zgłoszony został do koncertu premier na 46. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, jednak nie został przyjęty, gdyż uznano go za niezgodny z regulaminem konkursu (posądzenie o plagiat). Pod koniec 2009 Urbańska rozpoczęła współpracę z amerykańskim producentem muzycznym Jimem Beanzem. Wspólnie pracowali nad projektem Poland ...Why Not?, mającym na celu promocję Polski na świecie. Projekt promowany był wykonywanymi przez Urbańską singlami „Love Stone Crazy” i „All The Wrong Places”, do którego teledysk nakręcony został w Los Angeles i wyreżyserował go David Palmer.

  Sztos – polska komedia sensacyjna w reżyserii Olafa Lubaszenki, wyprodukowana w 1997. Część scen kręcona była w plenerach Pułtuska.Film animowany – rodzaj filmu, w którym obrazy nie są uzyskiwane na drodze rejestrowania zjawisk (w sposób ciągły) przy pomocy kamery. Źródłem danych jest często ręcznie rysowana grafika przedstawiająca na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu (stąd też film animowany określany jest zazwyczaj mianem filmu rysunkowego lub kreskówki). Mogą być również wykorzystywane techniki animacji poklatkowej zdjęć poklatkowych. Obecnie coraz czesciej stosowana jest grafika i animacja wspomagana komputerowo.

  Od 6 września do 29 października 2009 Urbańska brała udział w dziesiątej edycji programu Taniec z gwiazdami, emitowanego na antenie stacji telewizyjnej TVN. Jej tanecznym partnerem był, debiutujący wtedy w polskiej wersji formatu, Jan Kliment. Para zajęła ostatecznie 2. miejsce, przegrywając w finale (stosunkiem głosów 49,99% do 50,01%) z Anną Muchą i Rafałem Maserakiem. W grudniu 2009 Urbańska wystąpiła podczas muzyczno-filmowego cyklu „VI Jazzowe Spotkania Filmowe”. Zaprezentowała tam recital pt.: „Znane tematy filmowe”. Wykonała m.in. „Libertango” oraz „Fall In Love Again”. Akompaniował jej Mariusz „Fazi” Mielczarek.

  Fala zbrodni – polski serial kryminalno-sensacyjny, emitowany w telewizji Polsat od 7 listopada 2003 do 7 lutego 2008, realizowany na licencji szwedzkiej firmy Jarowskij Enterprises AB (w Szwecji jego odpowiednik nosił tytuł Brottsvåg). Serial cechuje się dużą ilością akcji, brutalnością i często padającymi wulgaryzmami.Shakira, właśc. Shakira Isabel Mebarak Ripoll (ur. 2 lutego 1977 w Barranquilli) – kolumbijska piosenkarka popowa, autorka tekstów, muzyk, producent muzyczny, tancerka i filantrop, ambasador dobrej woli UNICEF.

  2010–2012: 1920 Bitwa Warszawska, Polita[]

  Natasza Urbańska

  W lutym 2010 Nina Andrycz podarowała Urbańskiej naszyjnik wysadzany perłami, który przed laty otrzymała od indyjskiej premier Indiry Gandhi. Do prezentu dołączyła kartkę z życzeniami:„»Odznaczam« Panią na Gwiazdę moim klejnotem i życzę zdrowia”. W czerwcu 2010 Urbańska rozpoczęła zdjęcia do filmu Jerzego Hoffmana1920 Bitwa warszawska, w którym wcieliła się w rolę Oli Raniewskiej, aktorki i piosenkarki przedwojennego kabaretu. Premiera filmu odbyła się 30 września 2011. Urbańska nagrała również utwór promujący film pt. „Śpiewka 1920”. Muzykę do niego skomponował Krzesimir Dębski, a tekst napisał Jacek Cygan. Jego produkcją zajął się syn Krzesimira Dębskiego – Radzimir Dębski. Premiera piosenki odbyła się w lipcu 2011.

  Bitwa na głosy – program o formule talent show, nadawany w TVP 2 i TVP HD. Show powstał na licencji amerykańskiej wersji Clash of the Choirs.Teatr Muzyczny „Roma” – teatr muzyczny w Warszawie, mieszczący się w centrum miasta, przy ul. Nowogrodzkiej 49. W latach 90. XX wieku teatr przeszedł pod opiekę władz Warszawy, zmieniając nazwę (dawniej Operetka Warszawska).

  W 2012 za rolę w filmie 1920 Bitwa Warszawska Urbańskiej przyznano trzy nagrody Węże w kategoriach: Najgorsza aktorka, Najgorsza para (wraz z Borysem Szycem) oraz Żenująca scena za scenę z karabinem maszynowym.

  Od września do listopada 2011 roku razem z Piotrem Gąsowskim prowadziła trzynastą edycję programu Taniec z gwiazdami, zastępując w roli współgospodarza Katarzynę Skrzynecką. W 2011 Urbańska wcieliła się w postać Poli Negri w spektaklu Polita, będącym pierwszym musicalem teatralnym zrealizowanym w technologii 3D. W 2011 użyczyła głosu głównej bohaterce filmu animowanego Gnomeo i Julia – Julii. Wraz z Maciejem Stuhrem nagrała do niego polskojęzyczną wersję utworu Eltona Johna – „Crocodile Rock”. Również w 2011 wraz z Alicją Węgorzewską i Januszem Józefowiczem zasiadła w jury konkursu Pola Negri w Lipnie. W listopadzie 2011 roku, wspólnie ze wszystkimi laureatami nagrody „VIVA! Najpiękniejsi”, nagrała piosenkę i teledysk pt. „I Ty możesz sięgnąć gwiazd”. Projekt ten wspiera akcję charytatywną, mającą na celu pomoc dla utalentowanych dzieci z rodzinnych domów dziecka oraz domów zastępczych.

  Rynek we Wrocławiu (niem. Großer Ring in Breslau) – średniowieczny plac targowy we Wrocławiu, obecnie centralna część strefy pieszej. Stanowi prostokąt o wymiarach 213 na 178, oraz powierzchni około 3,8ha  m. Jest to jeden z największych rynków staromiejskich Europy, z największym ratuszem w Polsce. Zabudowę otaczającą Rynek stanowią budynki pochodzące z różnych epok historycznych. Centralną część Rynku zajmuje blok śródrynkowy, składający się z Ratusza, Nowego Ratusza oraz licznych kamienic. Rynek tworzy układ urbanistyczny wraz z przekątniowo przyległymi placem Solnym oraz placem wokół kościoła św. Elżbiety z wieża o wysokości 91,5 m. Do Rynku prowadzi 11 ulic – po dwie w każdym narożniku (Świdnicka, Oławska, E. Gepperta (Zamkowa), Ruska, św. Mikołaja, Odrzańska, Kuźnicza, Wita Stwosza), ponadto przebity w XIV lub XV w. Kurzy Targ po stronie wschodniej oraz wąskie ul. Więzienna i Przejście św. Doroty.XLV Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbył się w dniach 13-15 czerwca 2008. 46 lat od pierwszej edycji, pozostaje najpopularniejszym festiwalem polskiej muzyki rozrywkowej w kraju. Program 45. edycji KFPP został skonstruowany według dotychczasowej formuły (3 dni, konkursy premier, debiutów, Superjedynki i Kabareton). Ostatni dzień zamknął koncert przypominając 45-letnią historię Festiwalu. Nowym elementem były recitale gwiazd rozpoczynające kolejne dni - Maryli Rodowicz, Beaty Kozidrak i Ryszarda Rynkowskiego.

  Od 2013: „MUSES – Urbańska & Komornicka”, One[]

  Natasza Urbańska w październiku 2008

  Na początku 2013 wraz z projektantką Agnieszką Komornicką, Urbańska otworzyła dom mody „MUSES – Urbańska & Komornicka”. Wspólnie tworzą własną linię odzieżową, która sprzedawana jest w sklepie internetowym, a od października 2013 również w stacjonarnym butiku w CH Plac Unii w Warszawie. Pierwsza kolekcja duetu zaprezentowana została na pokazie mody 12 lutego 2013.

  Konkurs Piosenki Eurowizji (ang. Eurovision Song Contest (ESC), fr. Concours Eurovision de la Chanson, potocznie Eurowizja) – organizowany od 1956 roku coroczny festiwal muzyczny, w którym udział biorą przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Do 1994 roku organizowany był w marcu, kwietniu lub w maju. Od 1995 roku Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się w maju (najczęściej w drugiej połowie maja).Maciej Stuhr (ur. 23 czerwca 1975 w Krakowie) – polski aktor filmowy i teatralny, współzałożyciel kabaretu Po Żarcie; od 2008 aktor Nowego Teatru w Warszawie.

  14 stycznia 2013 w Studio Buffo odbył się jubileuszowy koncert Nataszy Urbańskiej z okazji 18-lecia jej pracy na scenie. Wokalistka zaprezentowała piosenki, które wykonywała na przestrzeni lat podczas licznych wystąpień publicznych, a także premierowe utwory, zwiastujące jej debiutancki album, nad którym współpracowała m.in. z Sewerynem Krajewskim oraz triem producenckim JUNE. 20 października 2013 również w Teatrze Studio Buffo odbył się jej specjalny koncert Move On, podczas którego zaprezentowała nowy singel oraz teledysk – „Muszę odejść”. 31 grudnia 2013 podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów z Polsatem Urbańska premierowo wykonała utwór „Escamillo”.

  Ukochany Kraj… czyli PRL w piosence – spektakl teatru muzycznego Studio Buffo w reżyserii Janusza Józefowicza.Premiera przedstawienia odbyła się 21 marca 2001 roku w teatrze Buffo.Podpułkownik (ppłk) – wysoki stopień oficerski. W Wojsku Polskim bezpośrednio poprzedzający pułkownika, a powyżej stopnia majora. Jest zaliczany w skład korpusu oficerów starszych, natomiast w okresie międzywojennym – w skład korpusu oficerów sztabowych.

  Na początku stycznia 2014 opublikowała nowy singel – „Rolowanie”, który mimo ogromnej krytyki (przede wszystkim tekstu autorstwa Zofii Kondrackiej) stał się hitem internetu, a zrealizowany do niego równie kontrowersyjny teledysk w ciągu tygodnia od premiery przekroczył milion odtworzeń w serwisie YouTube. Sama wykonawczyni utworu przyznała, że jego wydanie było prowokacją.

  Muszę odejść – utwór polskiej piosenkarki Nataszy Urbańskiej, wydany w listopadzie 2013 roku jako pierwszy singiel promujący debiutancki album studyjny artystki zatytułowany One z 2014 roku. Piosenka została napisana przez Seweryna Krajewskiego i Zofią Kondracką.Polita to musical teatru Studio Buffo w reżyserii Janusza Józefowicza. Kompozytorem muzyki jest Janusz Stokłosa. Libretto spektaklu napisała Agata Miklaszewska, w oparciu o biografię postaci Poli Negri (w oryginalnej obsadzie tytułową rolę odgrywa Natasza Urbańska).

  24 stycznia 2014 odbyła się premiera debiutanckiego albumu Urbańskiej One. Oprócz singli „Muszę odejść” i „Rolowanie”, płytę promowały utwory „Escamillo” i „Hipnotyzuj mnie”. W grudniu tego samego roku piosenkarka wygrała pierwszą edycję programu SuperSTARcie. 31 grudnia tegoż roku wystąpiła podczas koncertu sylwestrowego organizowanego przez TVP2, podczas którego zaprezentowała mieszankę utworów: „Ai se eu te pego!Michela Teló, „Rude” zespołu Magic!, „Dare (La La La)” Shakiry, oraz swojego singla „Rolowanie”.

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Lipno – miasto i gmina miejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie lipnowskim. Miasto jest siedzibą gminy wiejskiej Lipno.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Mariusz Mielczarek – polski saksofonista, muzyk sesyjny. Członek Polskiej Akademii Filmowej. Występował w zespole Woobie Doobie oraz orkiestrze Adama Sztaby i Musicology Band jak również prowadzi własną grupę Mariusz "Fazi" Mielczarek Group.
  Jak oni Śpiewają - The Best Of – płyta nagrana przez trójki najlepszych I i II edycji Jak oni śpiewają oraz Edytę Górniak. Na płycie znajduje się 16 piosenek.
  Nina Andrycz (ur. 11 listopada 1915 w Brześciu Litewskim) – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, recytatorka oraz poetka i pisarka.
  Centralny Wojskowy Klub Sportowy „Legia” Warszawa (CWKS „Legia” Warszawa) – wielosekcyjny polski klub sportowy z siedzibą w Warszawie, założony w marcu 1916 w Kościuchnówce (niedaleko Maniewicz na Wołyniu) jako "Drużyna Sportowa Legia". Reaktywowany po zakończeniu I wojny światowej w Warszawie 14 marca 1920.
  Seweryn Krajewski (ur. 3 stycznia 1947 w Nowej Soli) – polski kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista oraz były lider zespołu Czerwone Gitary.
  Katarzyna Skrzynecka (ur. 3 grudnia 1970 w Warszawie) – aktorka, piosenkarka, prezenterka, autorka tekstów i kompozytorka, dawniej modelka.
  Katarzyna Groniec (ur. 22 lutego 1972 w Zabrzu) – polska piosenkarka i aktorka. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.061 sek.