• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Natalia Kukulska  Podstrony: [1] 2 [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Pytanie na śniadanie – polski magazyn śniadaniowy emitowany od 2 września 2002 roku w TVP2 (od 7 czerwca 2010 roku emitowany także w TVP Polonia).Och, Karol 2 – polski film komediowy w reżyserii Piotra Wereśniaka. Polska premiera odbyła się 21 stycznia 2011, a prapremiera filmu miała miejsce w krakowskim Multikinie 16 stycznia 2011, na której byli obecni główni bohaterowie. Jest remakiem filmu Och, Karol z 1985 w reżyserii Romana Załuskiego.
  Życiorys[]

  Początki kariery[]

  Natalia Kukulska zaczęła śpiewać profesjonalnie w 1984 roku, a w 1986 roku wydała swoją debiutancką płytę studyjną zatytułowaną Natalia. Album promowały single „Puszek Okruszek” i „Co powie Tata”. Rok później ukazał się drugi krążek długogrający wokalistki pt. Bajki Natalki. W 1991 roku Kukulska nagrała swoją pierwszą płytę z kolędami zatytułowaną Najpiękniejsze kolędy, a także podjęła naukę w XXI Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie. Po ukończeniu liceum w 1995 roku rozpoczęła pracę nad kolejnym albumem, którym okazała się płyta Światło wydana na mocy kontraktu podpisanego z wytwórnią muzyczną PolyGram. Krążek promowały m.in. single „Dłoń” i „Piosenka światłoczuła”, który dotarł do 32. miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Ciesząca się popularnością płyta uzyskała wkrótce status złotej płyty. Tego samego roku piosenkarka uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku – Pop.

  Barbra Joan Streisand (ur. 24 kwietnia 1942 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka i aktorka pochodzenia żydowskiego, reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa.Bajki Natalki – album muzyczny dla dzieci, na który złożyły się dwie bajki (Żabbing i Pan Koń) autorstwa Jerzego Dąbrowskiego (1933-1992) – bajkopisarza, poety, satyryka i dziennikarza Polskiego Radia.

  1997–2003: Puls, Autoportret, Tobie, Natalia Kukulska[]

  W 1997 roku ukazał się kolejny album Kukulskiej zatytułowany Puls, na której znalazły się m.in. single „Im więcej Ciebie tym mniej”, „W biegu” i „Czy ona jest”, a także utwór „Woman in Love” z repertuaru Barbry Streisand w interpretacji piosenkarki.

  Interia.pl – portal internetowy, założony w 1999, przy czym oficjalna premiera podstawowej usługi - portalu internetowego - odbyła się 11 lutego 2000 r. Od 18 października 1999 do 11 lutego następnego roku serwis umożliwiał jedynie korzystanie z bezpłatnych kont poczty elektronicznej ("poczta.fm"). Portal jest prowadzony przez Grupę INTERIA.PL Sp. z o.o. Sp. k., która od stycznia 2008 niemal w całości (96.6.% akcji i 99% głosów na walnym zgromadzeniu) należy do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska.Tyle słońca w całym mieście – debiutancki album Anny Jantar, wydany w 1974. Zawierał jeden z najbardziej pamiętnych hitów na polskim rynku muzycznym – "Tyle słońca w całym mieście". W 1976 doczekał się znaczącego odznaczenia – tytułu "Złotej Płyty". Reedycja z 2001 zawiera dodatkowo 4 utwory pochodzące z EPki "Na skrzydłach dni" wydanej pierwotnie w 1972.
  Kukulska w 2005 roku

  1 marca 1999 roku premierę miała piąta płyta studyjna Kukulskiej pt. Autoportret, która była promowana przez takie single, jak „Przychodzimy tylko raz”, „Skończyło się” i „Zanim wszystko się odwróci”, a także przez nową wersję przeboju „Tyle słońca w całym mieście” z repertuaru Anny Jantar oraz przebój „Heartbreaker” Dionne Warwick w wykonaniu Kukulskiej. 23 kwietnia 2001 roku ukazała się kolejna płyta w dorobku piosenkarki zatytułowana Tobie, która uzyskała nominację do nagrody Fryderyka w kategorii Album Roku – Pop. Krążek promowały single „Niepotrzebny”, „Cicho ciepło” i „Jeśli ona”, a także utwór „Z głębi serc” dedykowany papieżowi Janowi Pawłowi II.

  Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (dawniej w TVN: Taniec z gwiazdami, ang. Strictly Come Dancing) – program rozrywkowy nadawany przez TVN od 2005 do 2011 roku, a od 2014 roku w Telewizji Polsat. Program produkowany jest na podstawie formatu Dancing with the Stars na licencji BBC Worldwide.Nagroda Muzyczna Fryderyk – nagrody muzyczne przyznawane w Polsce od roku 1995. Od 1999 przyznaje je powołana przez Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna. W jej skład wchodzi ponad 1000 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej. Nazwa nagrody nawiązuje do imienia polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina.

  20 października 2003 ukazał się siódmy album studyjny Kukulskiej zatytułowany Natalia Kukulska. Płytę promowały single „Nikt nie będzie żył za ciebie”, „Kamienie”, „Decymy” oraz „I Wanna Know”. 12 maja 2005 roku ukazała się dwupłytowa kompilacja Po tamtej stronie, na której umieszczono numery z repertuaru Anny Jantar w interpretacji Kukulskiej.

  Maria Sadowska (ur. 27 czerwca 1976 roku w Warszawie) – polska scenarzystka i reżyser, a także piosenkarka wykonująca muzykę jazz, pop, funk i elektroniczną. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.Viva! – polski dwutygodnik publikujący głównie artykuły o życiu znanych osób i wywiady z nimi. Wydawany od 1997 przez wydawnictwo Edipresse Polska.

  2004–07: Działalność charytatywna, Sexi Flexi[]

  W 2004 roku wokalistka zakończyła współpracę z wytwórnią muzyczną Universal Music Group i podpisała kontrakt z firmą EMI Music Poland. W 2006 roku w Opolu wystąpiła na koncercie dla Marka Grechuty. Tego samego roku wystąpiła w Konwoju Muszkieterów, dla którego nagrała piosenkę „Możemy nieść pomoc”, a 12 kwietnia 2007 roku została ambasadorem dobrej woli UNICEF i promowała akcję Szkoły dla Afryki, dotyczącą zakładania szkół w Angoli.

  Angola (Republika Angoli - República de Angola) – państwo w południowo-zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim, członek Unii Afrykańskiej. Sąsiaduje z Demokratyczną Republiką Konga, Namibią, Kongiem oraz Zambią. W przeszłości była kolonią portugalską. Posiada znaczne zasoby surowców naturalnych, w tym ropy naftowej i diamentów.Lista Przebojów Programu Trzeciego (Lista Przebojów Trójki) – polska radiowa lista przebojów nadawana na antenie Programu III Polskiego Radia. Od 24 kwietnia 1982 do 27 lipca 2007 prowadzona przez Marka Niedźwieckiego, a od 3 sierpnia 2007 do 27 marca 2010 przez Piotra Barona. Od 5 kwietnia 2010 prowadzona jest na zmianę przez obu dziennikarzy. Audycja nadawana jest w piątki w godz. 19.00-22.00.

  W listopadzie 2007 roku premierę miał kolejny studyjny album wokalistki zatytułowany Sexi Flexi, który wyprodukował duet Plan BBartek Królik i Marek Piotrowski. W 2009 roku wokalistka wsparła muzycznie podopiecznych Fundacji Iskierka i wraz z nimi, pod nazwą Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej, nagrała materiał na płytę, z której dochód został przeznaczony na pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi.

  PolyGram – holenderska wytwórnia płytowa, powstała w 1962 w ramach firmy Philips Records, utworzonej z powołanego w końcu lat 40. XX wieku przedsiębiorstwa Philips Phonografische Industrie (PPI), należącego do koncernu Philips. Wytwórnia działała nieprzerwanie przez ponad trzydzieści lat, w tym na rynku polskim (jako PolyGram Polska), w maju 1999 została sprzedana spółce Seagram, która następnie weszła w skład Universal Music Group.Monika Borys (ur. 14 sierpnia 1965 roku w Warszawie) – piosenkarka, tancerka, aktorka, fotomodelka. Absolwentka wydziału estradowego Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie.

  2010–13: CoMix[]

  Kukulska podczas koncertu w Łodzi w 2011 roku

  10 stycznia 2010 roku w Piasecznie Kukulska wraz z zespołem wystąpiła na finałowym koncercie w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 28 stycznia wokalistka wzięła udział w pokazie kolekcji projektantki Violi Śpiechowicz. Również w styczniu dwutygodnik Viva wyróżnił piosenkarkę w plebiscycie „Najlepiej ubrani 2010”. 13 lutego wokalistka wystąpiła z towarzyszeniem Orkiestry Adama Sztaby na Gali Siatkarskich Plusów. Podczas koncertu wokalistka wykonała utwory „Tyle słońca w całym mieście”, „Im więcej Ciebie tym mniej” i „Sexi Flexi” w aranżacji jazzowej.

  Katarzyna Wilk (ur. 3 stycznia 1982 w Lubinie) – polska piosenkarka. Współpracowała z zespołami KTO TO, Dreamland, Groovestreet, a także z Mezem. Czasopismo „Machina” umieściło ją na liście 50 najlepszych polskich wokalistek.Papież (Ojciec Święty) (łac. Summus Pontifex, od staroż. Pontifex Maximus; wł. papa, gr. pappas; forma funkcjonująca w języku polskim pochodzi od czeskiego papež) – biskup Rzymu, zwierzchnik Kościoła katolickiego, głowa Stolicy Apostolskiej oraz Suweren Państwa Miasto Watykan. Obecnym papieżem jest Franciszek.

  W międzyczasie Kukulska wraz z mężem Michałem Dąbrówką podjęła pracę nad albumem CoMix sygnowanym jako duet Kukulska & Dąbrówka. W sesji nagraniowej wzięła udział Polska Orkiestra Radiowa pod batutą Adama Sztaby. Ponadto gościnnie na płycie wystąpił Nick Sinckler. Sesję zdjęciową, promującą płytę wykonał Błażej Żuławski.

  Radio ZET – polska komercyjna stacja radiowa. Jedna z pierwszych prywatnych stacji radiowych działających w Polsce. Obecnie należy do holdingu Eurozet. Redaktorem naczelnym stacji jest Rafał Olejniczak. Obok RMF FM jest to najchętniej słuchana rozgłośnia radiowa w Polsce.Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (KFPP OPOLE) – polski festiwal muzyczny organizowany od 1963 roku, corocznie w Opolu, zwykle w czerwcu. Stanowi podsumowanie sezonu artystycznego (od Opola do Opola) polskiego środowiska twórców i wykonawców piosenek.

  W kwietniu 2010 roku Kukulska zadebiutowała jako felietonistka magazynu Fashion Magazine poświęconego modzie. Pod koniec miesiąca na antenie Radio Zet odbyła się premiera singla „To jest komiks” promującego płytę Dąbrówki i Kukulskiej. 4 maja artystka udostępniła na profilu MySpace sześć utworów do odsłuchania za darmo w formie digital stream. 18 maja w dniu premiery albumu wokalistka wraz z mężem wystąpiła w programie Pytanie na śniadanie emitowanym na antenie stacji telewizyjnej TVP2. Podczas emisji został wyemitowany po raz pierwszy teledysk do utworu „To jest komiks” w reżyserii Bartka Prokopowicza. CoMix został udostępniony w sprzedaży również w formie cyfrowej na stronach muzyka.era.pl.

  Jan Paweł II (łac. Ioannes Paulus PP. II), właśc. Karol Józef Wojtyła (ur. 18 maja 1920 w Wadowicach, zm. 2 kwietnia 2005 w Watykanie) – polski biskup rzymskokatolicki, biskup pomocniczy krakowski, a następnie arcybiskup metropolita krakowski, kardynał, zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (1969-1978), 264. papież i 6. Suweren Państwa Miasto Watykan (16 października 1978 – 2 kwietnia 2005), kawaler Orderu Orła Białego, błogosławiony Kościoła katolickiego.Adam Marcin Sztaba (ur. 15 lutego 1975 w Koszalinie) – polski kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent i producent muzyczny, a także osobowość telewizyjna. Ukończył Liceum Muzyczne w Koszalinie, a potem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale kompozycji w klasie prof. Zbigniewa Rudzińskiego.

  W listopadzie wystąpiła gościnnie w jednym z odcinków dwunastej edycji programu Taniec z gwiazdami (transmitowanego wówczas w telewizji TVN) poświęconemu największym przebojom Anny Jantar. Podczas odcinka piosenkarka zaśpiewała utwór „Radość najpiękniejszych lat”. Pod koniec roku Kukulska nagrała utwór „Wierność jest nudna”, który został wykorzystany w oficjalnej ścieżce dźwiękowej filmu Och, Karol 2 w reżyserii Piotra Wereśniaka.

  Soul (ang.dusza) – gatunek muzyki rozrywkowej wywodzący się z rhythm and bluesa, początkowo będąc jego częścią.Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.

  Od 2014: Ósmy plan[]

  Na początku listopada 2014 odbyła się premiera singla „Pióropusz” zapowiadającego kolejny album Kukulskiej zatytułowany Ósmy plan.

  31 grudnia 2014 piosenkarka wzięła udział wraz z innymi artystami, w tym m.in. z Kasią WilkAnią RusowiczMałgorzatą OstrowskąHaliną FrąckowiakDominiką Barabas w sylwestrowym koncercie Przetańczyć z Tobą chcę całą noc w Poznaniu poświęconemu twórczości Anny Jantar.

  13 czerwca 2015 wzięła udział w koncercie „SuperPremier” z piosenką „Miau” podczas 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

  EMI Music Poland – wytwórnia płytowa, założona przez Piotra Kabaja i Tomasza Kopcia w 1995 roku, część EMI Music.Złota płyta jest powszechnie stosowaną na świecie nazwą wyróżnienia przyznawanego wydawnictwom muzycznym. Warunkiem uzyskania przez płytę statusu złotej jest osiągnięcie przez nią określonego progu sprzedaży.

  Od 2016: The Voice of Poland[]

  Jesienią 2016 wraz z Marią Sadowską, Andrzejem Piasecznym oraz Tomsonem i Baronem z Afromental zasiądzie w jury VII edycji programu The Voice of Poland, która ruszy 3 września na antenie stacji telewizyjnej TVP2 .

  Życie prywatne[]

  Natalia Kukulska wraz z mężem Michałem Dąbrówką i córką Anną, 23 maja 2005

  Natalia Kukulska jest córką piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Ojciec komponował piosenki m.in. dla: Ireny Jarockiej, Eleni, Krzysztofa Krawczyka, Haliny Frąckowiak, Felicjana Andrzejczaka, Bogdany Zagórskiej, Jadwigi Strzeleckiej oraz w latach późniejszych dla córki. Matka piosenkarki zginęła tragicznie w katastrofie lotniczej na Okęciu w 1980 roku.

  Związek Producentów Audio-Video (ZPAV) – polskie stowarzyszenie producentów fonogramów i wideogramów. Przewodniczącym zarządu jest Andrzej Puczyński.CoMix - album wokalistki Natalii Kukulskiej oraz instrumentalisty Michała Dąbrówki. Wydawnictwo ukazało się 18 maja 2010 roku nakładem wytwórni muzycznej EMI Music Poland.

  Kukulska ma przyrodniego brata Piotra "PeKaya" Kukulskiego (ur. 1989), syna Jarosława Kukulskiego i Moniki Borys. W 2000 roku po 10-letniej znajomości, wyszła za mąż za perkusistę Michała Dąbrówkę (ur. 1972). Mają syna Jana (ur. 2000) i córkę Annę (ur. 2005). Mieszkają w domu w Komorowie pod Warszawą, w którym zlokalizowane jest również studio nagraniowe.

  PLAN B – polski duet producencki, w skład którego wchodzą członkowie i współzałożyciele grupy Sistars – Bartek Królik i Marek Piotrowski, powstał w 2007 roku. W latach poprzednich muzycy działali pod nazwą Sisquad.Pan Samochodzik i niesamowity dwór – polski film fabularny dla młodzieży z 1986 roku, zrealizowany na podstawie powieści Zbigniewa Nienackiego Niesamowity dwór.

  W 2009 roku wokalistka wzięła udział w kampanii reklamowej producenta pasty do zębów "Sensodyne".

  Podstrony: [1] 2 [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Felicjan Andrzejczak (ur. 16 maja 1948 w Pięczkowie) – polski piosenkarz i muzyk, wokalista zespołu Budka Suflera w latach 1982-1983.
  Herkules – amerykański film animowany z roku 1997 opowiadający historię mitycznego herosa Herkulesa. Na podstawie filmu wyprodukowano serial animowany.
  Katastrofa lotnicza na Okęciu w 1980 miała miejsce 14 marca 1980 o godzinie 11:15. W pobliżu warszawskiego lotniska Okęcie rozbił się lecący z Nowego Jorku samolot Polskich Linii Lotniczych LOT Ił-62 "Mikołaj Kopernik" (nr rejestracyjny SP-LAA), lot nr 007. Zginęło 77 pasażerów i 10 członków załogi.
  Marek Michał Grechuta (ur. 10 grudnia 1945 w Zamościu, zm. 9 października 2006 w Krakowie) – polski piosenkarz, poeta, kompozytor i malarz, z wykształcenia architekt. Interesował się także rzeźbą i filozofią.
  Dominika Barabas (ur. 28 lutego 1989 w Łodzi) – piosenkarka, autorka; zaliczana do wykonawców nurtu piosenki literackiej.
  Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.
  Ósmy plan - jedenasty album studyjny polskiej wokalistki Natalii Kukulskiej. Dwupłytowe wydawnictwo ukazało się 23 lutego 2015 roku nakładem wytwórni muzycznej Alternat w dystrybucji Warner Music Poland. Na pierwszej płycie znalazło się jedenaście utworów, w tym interpretacja „Zaopiekuj się mną” z repertuaru zespołu Rezerwat. W piosence zaśpiewał gościnnie Krzysztof Zalewski, znany m.in. z występów w zespole Muchy. Natomiast na drugim nośniku znalazły się piosenki zarejestrowane w Alvernia Studios z udziałem Atom String Quartet.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.079 sek.