• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Natalia Krakowiak

  Przeczytaj także...
  Romeo i Julia to musical teatru Studio Buffo w reżyserii Janusza Józefowicza, oparty na podstawie dramatu Romeo i Julia Williama Shakespeare’a. Muzykę skomponował Janusz Stokłosa, a teksty napisał Jan Wermer.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  Ukochany Kraj… czyli PRL w piosence – spektakl teatru muzycznego Studio Buffo w reżyserii Janusza Józefowicza.Premiera przedstawienia odbyła się 21 marca 2001 roku w teatrze Buffo.

  Natalia Krakowiak (ur. 11 stycznia 1990 w Kołobrzegu) – polska wokalistka i aktorka stołecznego teatru Studio Buffo w Warszawie. Jest absolwentką szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu.

  Od 2007 związana z teatrem Studio Buffo, bierze udział we wszystkich jego spektaklach m.in. Ukochany Kraj..., Karuzela Marzeń, Tyle Miłości i Hity Buffo oraz w musicalach Metro i Romeo i Julia. Razem z zespołem teatru zadebiutowała w muzycznym show w reżyserii Janusza Józefowicza Przebojowa noc w TVP 1, gdzie zadebiutowała piosenką Skin on Skin, w odcinku poświęconym muzyce niemieckiej. W 2008 wzięła udział w drugim cyklu programów muzycznych w reżyserii Janusza Józefowicza Złota Sobota.

  "Skin on Skin" - drugi singel promujący drugi studyjny album Unbelievable, niemieckiej wokalistki Sarah Connor. Autorem tekstu utworu jak i producentem jest duet współpracujący z Connor Rob Tyger oraz Kay Denar. Kompozycja została wydana jako drugi singel, dwa miesiące od promocji pierwszego singla z albumu, One Nite Stand (4 listopada).Grand Prix (z franc. Wielka Nagroda, oficjalny skrót GP) – pojęcie używane w odniesieniu do różnego rodzaju zawodów sportowych, głównych nagród na festiwalach i w konkursach w różnych dziedzinach.

  W 2009 zakwalifikowała się do koncertu "Debiuty" na XLVI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Za wykonanie piosenki Budki Suflera Jest taki samotny dom została jego laureatką i otrzymała Nagrodę im. Anny Jantar.

  W 2013 dotarła do ćwierćfinału w programie The Voice of Poland emitowanym w TVP2.

  Nagrody[]

  Natalia Krakowiak jest laureatką festiwali muzycznych, zdobyła m.in.: Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Piosenki Polskiej im. Bogusława Klimczuka w Kozienicach, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwal Młodych Wokalistów „Debiuty” w Lublinie, 1. miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Chodzieży, 2. miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

  Teatr Studio Buffo – teatr muzyczny w Warszawie działający (jako teatr Buffo) od 1956 roku. Od 1992 pod obecną nazwą i kierownictwem Janusza Stokłosy (prezesa) i Janusza Józefowicza (dyrektora artystycznego). Pierwszy po drugiej wojnie światowej i przez wiele lat jedyny prywatny teatr w Warszawie.Metro – polski musical wyreżyserowany przez Janusza Józefowicza. Pierwsza prywatna produkcja teatralna w powojennej Polsce.

  Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Janusz Józefowicz (ur. 3 lipca 1959 w Świeciu) – magister sztuki, polski choreograf, aktor, scenarzysta i reżyser, pierwszy manager muzyczny Edyty Górniak i Nataszy Urbańskiej.
  Kołobrzeg (łac. Colubrega, niem. Kolberg (Colberg)) – miasto i gmina w północno-zachodniej Polsce, w północnej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie kołobrzeskim, położone na Pomorzu Zachodnim, u ujścia rzeki Parsęty, nad Morzem Bałtyckim, przy drodze krajowej nr 11. Czwarty ośrodek miejski województwa (pod względem liczby ludności), uzdrowisko z trzema letnimi kąpieliskami morskimi.
  Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Chodzieży odbywa się regularnie od czerwca 1992 roku. Organizatorem tego festiwalu jest Chodzieski Dom Kultury, a dyrektorami artystycznymi dotychczas byli : Ewa Bem, Krystyna Kwiatkowska, Jacek Cygan, Robert Janowski i Roman Hudaszek.
  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.
  TVP1 (Program Pierwszy Telewizji Polskiej, potocznie Jedynka, do 23 marca 1992 oficjalny skrót TP1) – polska publiczna stacja telewizyjna i zarazem najstarsza polska stacja telewizyjna, utworzona 25 października 1952, która regularną emisję programu rozpoczęła 23 stycznia 1953 (rok po utworzeniu w Warszawie eksperymentalnego studia telewizyjnego).
  Aktor (łac. agere – działać) – osoba odgrywająca za pomocą szczególnego zachowania, technik cielesnych i głosowych rolę w teatrze lub w filmie. Od zwykłego człowieka odróżnia go ze strony samego aktora świadomość gry, ze strony widzów – szczególny sposób traktowania osoby jako aktora. Wobec widza istnieje na sposób dwoisty, jako odtwarzana postać, w którą się tymczasowo wciela, i zarazem jako żywy człowiek, posiadający własną rzeczywistą tożsamość i biografię.
  Hity Buffo – spektakl muzyczny w teatrze Studio Buffo w Warszawie. Reżyserem i pomysłodawcą tego przedstawienia jest Janusz Józefowicz. Jest to przedstawienie przekrojowe, składające się z najlepszych piosenek ze wszystkich Grosików, Wieczorów i innych przedstawień Studio Buffo.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.