• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nasri - muzyk

  Przeczytaj także...
  Palestyńczycy – część arabskich mieszkańców byłego brytyjskiego terytorium mandatowego Palestyny, obecnie skupionych na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy - tworzących Autonomię Palestyńską. Pozostała część - to tzw Arabowie izraelscy, zamieszkujący w Izraelu. Nazwa Palestyńczycy/ Filastyni pochodzi od indoeuropejskich Filistynów, zasiedlających w starożytności wąski, nadmorski pas ziemi, obejmujący Strefę Gazy i jej północne przyległości z miastami Aszdod i Aszkelon. Poza nazwą semiccy Palestyńczycy i niesemiccy Filistyni nie mają jednak ze sobą nic wspólnego.Justin Drew Bieber (ur. 1 marca 1994) – kanadyjski wokalista popowy/R&B, autor tekstów i aktor. Bieber został „odkryty muzycznie” za pośrednictwem serwisu internetowego YouTube w 2008 roku przez Scootera Brauna, który następnie objął funkcję jego menedżera. Braun zaaranżował spotkanie Biebera z Usherem, a krótko po tym Justin związał się z Raymond Braun Media Group (RBMG), czyli joint venture pomiędzy Braunem i Usherem, by następnie podpisać kontrakt płytowy z wytwórnią Island Records, zaoferowany przez L.A. Reida.
  54. ceremonia wręczenia nagród Grammy, prestiżowych amerykańskich nagród muzycznych wręczanych przez Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji (NARAS), odbyła się 12 lutego 2012 roku w hali widowiskowej Staples Center w Los Angeles, w stanie Kalifornia. Jej transmisja na żywo miała miejsce na antenie stacji telewizyjnej CBS. Gospodarzem ceremonii był raper LL Cool J. W trakcie gali rozdano honoraria dla muzyków za ich osiągnięcia w roku 2011. Była to pierwsza ceremonia Grammy po modyfikacji i zmniejszeniu liczby kategorii do 78.

  Nasri, właśc. Nasri Tony Atweh (ar. نصري طوني عطوي, ur. 10 stycznia 1981 w Toronto) – kanadyjski piosenkarz pochodzenia palestyńskiego, producent muzyczny i autor tekstów. Członek duetu producenckiego The Messengers i wokalista zespołu Magic!, wykonującego muzykę pop i reggae.

  53. ceremonia rozdania nagród Grammy odbyła się 13 lutego 2011 roku w Staples Center w Los Angeles i była transmitowana na żywo na antenie CBS. Dwa dni wcześniej wyróżnieniem specjalnym, MusiCares Person of the Year, odznaczona została Barbra Streisand. Nominacje ogłoszone zostały 1 grudnia 2010 roku i objęły 109 możliwych do zdobycia wyróżnień. Zdecydowana większość statuetek przyznana została podczas tzw. pre-telecastu, a więc części ceremonii, nietransmitowanej w telewizji."Feel This Moment" to piosenka dance-popowa pochodząca z siódmego studyjnego albumu amerykańskiego rapera Pitbulla pt. Global Warming (2012). Powstały przy gościnnym udziale amerykańskiej wokalistki pop Christiny Aguilery oraz wyprodukowany przez Nasriego, Adama Messingera, Nolana Lambrozę i DJ-a Buddhę, utwór wydany został jako czwarty singel promujący krążek dnia 22 lutego 2013 roku. W utworze pojawiają się fragmenty wydanego w 1985 singla "Take on Me" wykonanego przez grupę muzyczną A-ha.

  Kariera[]

  Wczesne życie i początki kariery[]

  Nasri urodził się w Toronto w rodzinie palestyńskich imigrantów pochodzenia arabskiego, należących do Kościoła melchickiego. Zaczął śpiewać w wieku 6 lat. W wieku 19 lat rozpoczął pracę w jednej z rozgłośni radiowej w Toronto.

  F.A.M.E. – czwarty album amerykańskiego piosenkarza Chrisa Browna, wydany 18 maja 2011. Chris Brown pracował nad płytą z wieloma producentami i artystami, pojawia się tam min. Kevin McCall, Busta Rhymes, Lil Wayne, Ludacris oraz Justin Bieber.Kościół melchicki (także "melkicki", oficjalnie "Grecki Melchicki Kościół Katolicki", łac. Ecclesia Graeca Melkita) - jeden z katolickich Kościołów wschodnich, działający pierwotnie na terenie starożytnych patriarchatów Antiochii, Jerozolimy i Aleksandrii, a obecnie również wśród diaspory wiernych w Europie i w obu Amerykach. Kościół melchicki wywodzi się z prawosławnej Cerkwi istniejącej na obszarze wymienionych patriarchatów.

  The Messengers[]

  Nasri wraz z Adamem Messingerem stworzył duet producentów muzycznych i autorów tekstów utworów o nazwie The Messengers. Wspólpracowali oni m.in. z Justinem Bieberem, Chrisem Brownem, Christiną Aguilerą i Pitbullem.

  W 2009 wyprodukowali i napisali utwór „Crawl” Chrisa Browna z albumu Graffiti, a w 2010 utwory „Up” i „That Should Be Me” z albumu My World 2.0 kanadyjskiego piosenkarza Justina Biebera. Albumy Graffiti i My World 2.0 zostały nominowane do nagrody Grammy w 2011. W 2012 The Messengers wyprodukowali utwór Chrisa Browna pt. „Next to You”, który znalazł się na nagrodzonym nagrodą Grammy albumie F.A.M.E.. W 2013 współpracowali z Pitbullem przy utwórze „Feel This Moment”.

  My World 2.0 - druga część debiutanckiego albumu kanadyjskiego piosenkarza Justina Biebera. Premiera albumu miała miejsce 23 marca 2010. Pierwszy singel z płyty - "Baby" ukazał się 18 stycznia 2010. W wywiadzie dla Z100 wyjaśnił, że ludzie nie chcą czekać na album półtora roku i dlatego właśnie postanowł podzielić płytę na 2 części.Toronto – największe miasto Kanady położone w południowej części prowincji Ontario, której jest stolicą. Miasto pełni funkcję ekonomicznej i kulturalnej stolicy Kanady. W mieście Toronto mieszka 5 915 386 ludzi (2011).

  Magic![]

  W 2012 Nasri, gitarzysta Mark Pelli, perkusista Alex Tanas i basista Ben Spivak założyli zespół Magic!. W 2013 zdobyli popularność dzięki utworowi „Rude”. Singel był notowany na pierwszych miejscach list przebojów m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Polsce. Do tej pory wraz z zespołem Magic! wydał sześć singli i jeden album studyjny.

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.Sandy Mölling (urodzona 27 kwietnia 1981 w Wuppertal), jest niemiecką prezenterką, tancerką, aktorką i wokalistką popularnego zespołu No Angels, powstałego w programie "Popstars". Zespół stał się najbardziej utytułowanym niemieckim girlsbandem na świecie. Po rozpadzie zespołu w 2003 roku rozpoczęła karierę solową wydając 2 albumy. Odniosła największy sukces solowy spośród wystkich "aniołków". W 2005 roku była nominowana do nagród "ECHO Awards" w kategorii "Best Female National". W 2007 roku za namową Lucy reaktywowała zespół No Angels wydając album "Destiny". Po spekulacjach telewizji RTL, 19 listopada Sandy oświadczyła iż spodziewa się dziecka. Pod koniec marca urodziła syna Jaydena.

  Życie prywatne[]

  W 2009 zaczął spotykać się z wokalistką zespołu No Angels, Sandy Mölling.

  Przypisy

  1. Nasri (ang.). ethnicelebs.com. [dostęp 2015-10-06].
  2. Palestinian Canadian lands huge hit on U.S. music charts (ang.). arabamericannews.com. [dostęp 2015-10-06].
  3. The MAGIC! of BMI Songwriter Nasri (ang.). bmi.com. [dostęp 2015-10-06].
  4. Magic! (ang.). billboard.com. [dostęp 2015-10-06].
  5. Magic! (pol.). eska.pl. [dostęp 2015-10-06].
  6. Rozdano Grammy 2012 – pełna lista zwycięzców. (pol.). allaboutmusic.pl. [dostęp 2015-10-06].
  7. Magic! (ang.). billboard.com. [dostęp 2015-10-06].
  8. Official Singles Chart Top 100 (ang.). officialcharts.com. [dostęp 2015-10-06].
  9. 11.10. - 17.10.2014 (pol.). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2015-10-06].
  10. Magic! (ang.). discogs.com. [dostęp 2015-10-06].
  11. Nasri Atweh (ang.). famousbirthdays.com. [dostęp 2015-10-06].
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Język arabski należy do rodziny języków semickich, w której zaliczany jest do grupy języków południowo-zachodnich według klasycznego podziału, bądź grupy języków zachodnich, centralnych według podziału Hetzrona i Voigta. Zapisywany jest alfabetycznym pismem arabskim, typu abdżad, od strony prawej do lewej.Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Reggae – styl we współczesnej muzyce rozrywkowej, powstały pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku w Kingston na Jamajce.
  Armando Christian Pérez, pseudonim sceniczny Pitbull (ur. 15 stycznia 1981) – amerykański raper, wokalista, autor tekstów i producent muzyczny. Pierwsze kroki w świecie muzycznym postawił, pojawiając się gościnnie na płycie Kings of Crunk Lil Jona w 2002 roku. W 2004 roku premierę miał jego debiutancki album studyjny, M.I.A.M.I. (skrót od Money Is a Major Issue), wydany nakładem TVT Records. W 2006 i 2007 roku ukazały się kolejne dwa wydawnictwa Pitbulla, odpowiednio: El Mariel i The Boatlift. Czwarty album rapera, Rebelution z 2009 roku, stanowił przełom w jego dotychczasowej karierze; z tejże płyty pochodził pierwszy międzynarodowy hit w dorobku Pitbulla – "I Know You Want Me (Calle Ocho)". Utwór dotarł na szczyt listy European Hot 100, a także uplasował się na 2. miejscu zestawienia Billboard Hot 100. W odpowiedzi na ten sukces raper podpisał kontrakt z Polo Grounds Music, by następnie powołać do życia własną wytwórnię płytową, Mr. 305 Inc. Łączna sprzedaż cyfrowa wszystkich singli z Rebelution oraz samego albumu wyniosła na świecie ponad 7.5 miliona kopii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.