Nasri (muzyk)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nasri, właśc. Nasri Tony Atweh (ar. نصري طوني عطوي, ur. 10 stycznia 1981 w Toronto) – kanadyjski piosenkarz pochodzenia palestyńskiego, producent muzyczny i autor tekstów. Członek duetu producenckiego The Messengers i wokalista zespołu Magic!, wykonującego muzykę pop i reggae.

53. ceremonia rozdania nagród Grammy odbyła się 13 lutego 2011 roku w Staples Center w Los Angeles i była transmitowana na żywo na antenie CBS. Dwa dni wcześniej wyróżnieniem specjalnym, MusiCares Person of the Year, odznaczona została Barbra Streisand. Nominacje ogłoszone zostały 1 grudnia 2010 roku i objęły 109 możliwych do zdobycia wyróżnień. Zdecydowana większość statuetek przyznana została podczas tzw. pre-telecastu, a więc części ceremonii, nietransmitowanej w telewizji.Christina María Aguilera (ur. 18 grudnia 1980 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka, osobowość telewizyjna i producentka telewizyjna.

Kariera[ | edytuj kod]

Wczesne życie i początki kariery[ | edytuj kod]

Nasri urodził się w Toronto w rodzinie palestyńskich imigrantów pochodzenia arabskiego, należących do Kościoła melchickiego. Zaczął śpiewać w wieku 6 lat. W wieku 19 lat rozpoczął pracę w jednej z rozgłośni radiowej w Toronto.

"Feel This Moment" to piosenka dance-popowa pochodząca z siódmego studyjnego albumu amerykańskiego rapera Pitbulla pt. Global Warming (2012). Powstały przy gościnnym udziale amerykańskiej wokalistki pop Christiny Aguilery oraz wyprodukowany przez Nasriego, Adama Messingera, Nolana Lambrozę i DJ-a Buddhę, utwór wydany został jako czwarty singel promujący krążek dnia 22 lutego 2013 roku. W utworze pojawiają się fragmenty wydanego w 1985 singla "Take on Me" wykonanego przez grupę muzyczną A-ha.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

The Messengers[ | edytuj kod]

Nasri wraz z Adamem Messingerem stworzył duet producentów muzycznych i autorów tekstów utworów o nazwie The Messengers. Wspólpracowali oni m.in. z Justinem Bieberem, Chrisem Brownem, Christiną Aguilerą i Pitbullem.

W 2009 wyprodukowali i napisali utwór „Crawl” Chrisa Browna z albumu Graffiti, a w 2010 utwory „Up” i „That Should Be Me” z albumu My World 2.0 kanadyjskiego piosenkarza Justina Biebera. Albumy Graffiti i My World 2.0 zostały nominowane do nagrody Grammy w 2011. W 2012 The Messengers wyprodukowali utwór Chrisa Browna pt. „Next to You”, który znalazł się na nagrodzonym nagrodą Grammy albumie F.A.M.E.. W 2013 współpracowali z Pitbullem przy utwórze „Feel This Moment”.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.F.A.M.E. – czwarty album amerykańskiego piosenkarza Chrisa Browna, wydany 18 maja 2011. Chris Brown pracował nad płytą z wieloma producentami i artystami, pojawia się tam min. Kevin McCall, Busta Rhymes, Lil Wayne, Ludacris oraz Justin Bieber.

Magic![ | edytuj kod]

W 2012 Nasri, gitarzysta Mark Pelli, perkusista Alex Tanas i basista Ben Spivak założyli zespół Magic!. W 2013 zdobyli popularność dzięki utworowi „Rude”. Singel był notowany na pierwszych miejscach list przebojów m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Polsce. Do tej pory wraz z zespołem Magic! wydał sześć singli i jeden album studyjny.

Kościół melchicki (także "melkicki", oficjalnie "Grecki Melchicki Kościół Katolicki", łac. Ecclesia Graeca Melkita) - jeden z katolickich Kościołów wschodnich, działający pierwotnie na terenie starożytnych patriarchatów Antiochii, Jerozolimy i Aleksandrii, a obecnie również wśród diaspory wiernych w Europie i w obu Amerykach. Kościół melchicki wywodzi się z prawosławnej Cerkwi istniejącej na obszarze wymienionych patriarchatów.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Życie prywatne[ | edytuj kod]

W 2009 zaczął spotykać się z wokalistką zespołu No Angels, Sandy Mölling.

Przypisy[ | edytuj kod]

 1. Nasri (ang.). ethnicelebs.com. [dostęp 2015-10-06].
 2. Palestinian Canadian lands huge hit on U.S. music charts (ang.). arabamericannews.com. [dostęp 2015-10-06].
 3. The MAGIC! of BMI Songwriter Nasri (ang.). bmi.com. [dostęp 2015-10-06].
 4. Magic! (ang.). billboard.com. [dostęp 2015-10-06].
 5. Magic! (pol.). eska.pl. [dostęp 2015-10-06].
 6. Rozdano Grammy 2012 – pełna lista zwycięzców. (pol.). allaboutmusic.pl. [dostęp 2015-10-06].
 7. Magic! (ang.). billboard.com. [dostęp 2015-10-06].
 8. Official Singles Chart Top 100 (ang.). officialcharts.com. [dostęp 2015-10-06].
 9. 11.10. - 17.10.2014 (pol.). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2015-10-06].
 10. Magic! (ang.). discogs.com. [dostęp 2015-10-06].
 11. Nasri Atweh (ang.). famousbirthdays.com. [dostęp 2015-10-06].
My World 2.0 - druga część debiutanckiego albumu kanadyjskiego piosenkarza Justina Biebera. Premiera albumu miała miejsce 23 marca 2010. Pierwszy singel z płyty - "Baby" ukazał się 18 stycznia 2010. W wywiadzie dla Z100 wyjaśnił, że ludzie nie chcą czekać na album półtora roku i dlatego właśnie postanowł podzielić płytę na 2 części.Toronto – największe miasto Kanady położone w południowej części prowincji Ontario, której jest stolicą. Miasto pełni funkcję ekonomicznej i kulturalnej stolicy Kanady. W mieście Toronto mieszka 5 915 386 ludzi (2011).
Warto wiedzieć że... beta

Sandy Mölling (urodzona 27 kwietnia 1981 w Wuppertal), jest niemiecką prezenterką, tancerką, aktorką i wokalistką popularnego zespołu No Angels, powstałego w programie "Popstars". Zespół stał się najbardziej utytułowanym niemieckim girlsbandem na świecie. Po rozpadzie zespołu w 2003 roku rozpoczęła karierę solową wydając 2 albumy. Odniosła największy sukces solowy spośród wystkich "aniołków". W 2005 roku była nominowana do nagród "ECHO Awards" w kategorii "Best Female National". W 2007 roku za namową Lucy reaktywowała zespół No Angels wydając album "Destiny". Po spekulacjach telewizji RTL, 19 listopada Sandy oświadczyła iż spodziewa się dziecka. Pod koniec marca urodziła syna Jaydena.
Język arabski należy do rodziny języków semickich, w której zaliczany jest do grupy języków południowo-zachodnich według klasycznego podziału, bądź grupy języków zachodnich, centralnych według podziału Hetzrona i Voigta. Zapisywany jest alfabetycznym pismem arabskim, typu abdżad, od strony prawej do lewej.
Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.
Reggae – styl we współczesnej muzyce rozrywkowej, powstały pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku w Kingston na Jamajce.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
Armando Christian Pérez, pseudonim sceniczny Pitbull (ur. 15 stycznia 1981) – amerykański raper, wokalista, autor tekstów i producent muzyczny. Pierwsze kroki w świecie muzycznym postawił, pojawiając się gościnnie na płycie Kings of Crunk Lil Jona w 2002 roku. W 2004 roku premierę miał jego debiutancki album studyjny, M.I.A.M.I. (skrót od Money Is a Major Issue), wydany nakładem TVT Records. W 2006 i 2007 roku ukazały się kolejne dwa wydawnictwa Pitbulla, odpowiednio: El Mariel i The Boatlift. Czwarty album rapera, Rebelution z 2009 roku, stanowił przełom w jego dotychczasowej karierze; z tejże płyty pochodził pierwszy międzynarodowy hit w dorobku Pitbulla – "I Know You Want Me (Calle Ocho)". Utwór dotarł na szczyt listy European Hot 100, a także uplasował się na 2. miejscu zestawienia Billboard Hot 100. W odpowiedzi na ten sukces raper podpisał kontrakt z Polo Grounds Music, by następnie powołać do życia własną wytwórnię płytową, Mr. 305 Inc. Łączna sprzedaż cyfrowa wszystkich singli z Rebelution oraz samego albumu wyniosła na świecie ponad 7.5 miliona kopii.

Reklama