• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Naoya Uchida

  Przeczytaj także...
  Naruto (jap. ナルト) – manga Masashiego Kishimoto oraz adaptacja telewizyjna na jej podstawie. Jej główny bohater, Naruto Uzumaki, to nastoletni ninja, który nieprzerwanie szuka uznania i szacunku oraz sposobu na zostanie hokage – przywódcą i jednym z najsilniejszych ninja w swojej wiosce.Denshi Sentai Denjiman (jap. 電子戦隊デンジマン, Denshi Sentai Denjiman, Elektroniczni Żołnierze Denjiman) – japoński serial z gatunku tokusatsu z roku 1980. Jest czwartym serialem z sagi Super Sentai, a także pierwszym wyprodukowanym w całości przez Toei Company.
  Anpanman (jap. アンパンマン, Anpanman) – japoński serial animowany oraz manga. Pierwszy odcinek został wyemitowany 3 października 1988 roku na kanale NTV. Serial jest przeznaczony głównie dla młodej widowni. Pierwszy tom mangi ujrzał światło dzienne w 1968 roku. Tak jak anime jest ona kontynuowana do dziś. Anpanman jest trzecim najdłużej emitowanym serialem animowanym w Japonii. Odcinek nr 1000 został wyemitowany 28 sierpnia 2009 roku. Anpanman znajduje się w Księdze rekordów Guinnessa, jako serial animowany, w którym pojawiło się najwięcej postaci. Łącznie przewinęło się ich przez niego (oraz przez powstałe filmy) aż 1768, licząc od pierwszego odcinka z 1988 do epizodu z 27 marca 2009.

  Naoya Uchida (jap. 内田直哉 Uchida Naoya, ur. 1 maja 1953 w Tokio)japoński aktor i seiyū.

  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.Black Lagoon (jap. ブラックラグーン, Burakku Ragūn) – japońskа manga i seriа anime stworzona przez Reia Hiroe. Premiera serii odbyła się na Międzynarodowym Tokijskim Konwencie Fanów Anime w мarcu 2006 roku, а emisja w Japonii została rozpoczęta 8 marca 2006. Ostatni odcinek pierwszego sezonu został wyemitowany 24 czerwca. Emisja drugiego sezonu (Black Lagoon: The Second Barrage) rozpoczęła się w Japonii 2 października 2006, a skończyła się 18 grudnia 2006 roku. Pierwsze trzy tomy (odcinki 1-12) są obecnie sprzedawane w USA przez Geneon. Pierwsze tomy serii The Second Barrage miały być wydane w listopadzie 2007 roku, jednakże w związku z niedawnym zmniejszaniem produkcji anime i dystrybucji w USA, amerykańskie wydanie tej serii stoi pod znakiem zapytania.

  Wybrane role[]

 • Death Note - Sōichirō Yagami
 • Denshi Sentai Denjiman - Tatsuya Midorikawa/Denji Zielony
 • Naruto - Madara Uchiha, Tobi
 • One Piece - Dr. Q
 • Anpanman - Taiyakiman, Dateyakiman
 • Shin Getter Robo - Hayato Jin
 • Hunter × Hunter - Nobunaga Hazama
 • Black Lagoon - Luak
 • Źródła i linki zewnętrzne[]

 • Profil aktora na MyAnimeList.net
 • Profil na IMDb
 • Death Note (jap. デスノート, Desu Nōto) – manga autorstwa Tsugumi Ōby, ilustrowana przez Takeshiego Obatę. Składa się ze stu ośmiu rozdziałów, liczby symbolicznej dla serii, wydanych w dwunastu tomach. Od 3 października 2006 roku do 27 czerwca 2007 trwała premierowa emisja anime Notatnik śmierci. Powstał także dwuczęściowy film kinowy, wydany pod tytułami Death Note: Notatnik śmierci i Death Note: Ostatnie imię, jak i również spin-off, L: Change the World. W połowie 2008 roku amerykańskie studio Vertigo Entertainment zapowiedziało stworzenie remake’u Death Note, którego premiera wstępnie planowana była na 2010 rok.Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Hunter × Hunter (jap. ハンター×ハンタ, Hunter × Hunter) – manga autorstwa Yoskihira Togashiego, wydawana w Japonii od 1998 roku przez Weekly Shōnen Jump. Na jej podstawie studio Nippon Animation stworzyło 62-odcinkowy serial anime i 3 serie OVA.
  Seiyū (jap. 声優, seiyū) – japoński aktor głosowy, użyczający głosu bohaterom w słuchowiskach radiowych, anime, grach komputerowych, a także dubbingujący na język japoński zagraniczne produkcje.
  One Piece (jap. ワンピース, Wan Pīsu) – manga i anime stworzone przez Eiichirō Odę. One Piece opowiada o przygodach pirackiej załogi Słomkowego Kapelusza (Straw Hat Pirates), której kapitanem jest Monkey D. Luffy. Jego największym marzeniem jest odnalezienie najwspanialszego skarbu na świecie, One Piece, oraz stanie się Królem Piratów. Historia rozpoczyna się od zjedzenia (przez przypadek) przez Luffiego diabelskiego owocu Gomu Gomu no Mi, który zmienia jego ciało w gumę.
  Aktor (łac. agere – działać) – osoba odgrywająca za pomocą szczególnego zachowania, technik cielesnych i głosowych rolę w teatrze lub w filmie. Od zwykłego człowieka odróżnia go ze strony samego aktora świadomość gry, ze strony widzów – szczególny sposób traktowania osoby jako aktora. Wobec widza istnieje na sposób dwoisty, jako odtwarzana postać, w którą się tymczasowo wciela, i zarazem jako żywy człowiek, posiadający własną rzeczywistą tożsamość i biografię.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.049 sek.