• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nancy Contreras

  Przeczytaj także...
  XXVI Letnie Igrzyska Olimpijskie odbyły się w Atlancie w Stanach Zjednoczonych w dniach 19 lipca - 4 sierpnia 1996 roku.98. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 2001 odbyły się w belgijskiej Antwerpii w dniach 26 - 30 września 2001. W programie mistrzostw znalazły się cztery konkurencje dla kobiet: sprint, wyścig na dochodzenie wyścig punktowy oraz wyścig na 500 m i osiem konkurencji dla mężczyzn: sprint indywidualny, sprint drużynowy, wyścig na dochodzenie, wyścig punktowy, wyścig ze startu zatrzymanego, wyścig na 1 km, wyścig drużynowy na dochodzenie, madison i keirin.
  100. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 2003 odbyły się w Stuttgarcie w dniach 30 lipca - 3 sierpnia 2003. W programie mistrzostw znalazło się sześć konkurencji dla kobiet: sprint, wyścig na dochodzenie wyścig punktowy, wyścig na 500 m, scratch i keirin oraz dziewięć konkurencji dla mężczyzn: sprint indywidualny, sprint drużynowy, wyścig na dochodzenie, wyścig punktowy, wyścig ze startu zatrzymanego, wyścig na 1 km, wyścig drużynowy na dochodzenie, madison, keirin i scratch.

  Nancy Llarely Contreras Reyes (ur. 20 stycznia 1978 w Zacatecas) – meksykańska kolarka torowa, czterokrotna medalistka mistrzostw świata.

  San Marino, Republika San Marino (wł. Repubblica di San Marino) – państwo śródlądowe w Europie Południowej stanowiące enklawę na obszarze Włoch. Stolica kraju to San Marino.Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).

  Kariera[]

  Pierwszy sukces Nancy Contreras osiągnęła w 1995 roku, podczas mistrzostw świata juniorów w San Marino, gdzie zdobyła srebrny medal w indywidualnym wyścigu na dochodzenie. W tym samym roku, na igrzyskach panamerykańskich w Mar del Plata była trzecia w sprincie indywidualnym, a rok później, podczas igrzysk olimpijskich w Atlancie była ostatnia w tej konkurencji. W 1999 roku brała udział w igrzyskach panamerykańskich w Winnipeg zdobywając srebrny medal w wyścigu na 500 m. W tej samej konkurencji zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata w Antwerpii w 2001 roku i srebrny podczas mistrzostw świata w Kopenhadze w 2002 roku, gdzie lepsza była tylko Białorusinka Natalla Cylinska. Ponadto na mistrzostwach świata Stuttgarcie w 2003 roku była druga w wyścigu na 500 m (ponownie wygrała Cylinska), a w sprincie indywidualnym wywalczyła brązowy medal (za Rosjanką Swietłaną Grankowską i Cylinską). W 2004 roku brała udział w igrzyskach olimpijskich w Atenach, gdzie w wyścigu na 500 m była ósma, a na igrzyskach panamerykańskich w Guadalajarze w 2011 roku była trzecia w sprincie drużynowym.

  Swietłana Anatoljewna Grankowska (ros. Светлана Анатольевна Гранковская, ur. 22 lutego 1976 w Charkowie) – rosyjska kolarka torowa, czterokrotna mistrzyni świata.Kolarstwo torowe uprawia się na rowerach torowych zbudowanych na kołach 28 calowych, podobnych do rowerów szosowych, ale o uproszczonej i mocno odchudzonej konstrukcji. Tory (zwane też czasem welodromami), na których uprawia się ten sport mają kształt zbliżony do bieżni lekkoatletycznych, na łukach są jednak mocno pochylone, aby można było na nich utrzymywać stałą prędkość.

  Linki zewnętrzne[]

 • Profil na cyclingarchives.com (ang.)
 • Profil na sports-reference.com (ang.)
 • XVI Igrzyska Panamerykańskie – multidyscyplinarne zawody sportowe, które odbywały się od 14 do 30 października 2011 roku w Guadalajarze.XIII Igrzyska Panamerykańskie odbyły się w Winnipeg w środkowej Kanadzie w dniach 23 lipca - 8 sierpnia 1999 r. W zawodach udział wzięło 5275 sportowców z 42 państw. Sportowcy rywalizowali w 330 konkurencjach w 35 sportach. Najwięcej medali zdobyli reprezentanci USA - 296.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  99. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 2002 odbyły się w stolicy Danii - Kopenhadze w dniach 25 - 29 września 2002. W programie mistrzostw znalazło się sześć konkurencji dla kobiet: sprint, wyścig na dochodzenie wyścig punktowy, wyścig na 500 m, scratch i keirin oraz dziewięć konkurencji dla mężczyzn: sprint indywidualny, sprint drużynowy, wyścig na dochodzenie, wyścig punktowy, wyścig ze startu zatrzymanego, wyścig na 1 km, wyścig drużynowy na dochodzenie, madison, keirin i scratch. Po raz pierwszy rozegrano scratch mężczyzn i kobiet oraz keirin kobiet.
  XXVIII Letnie Igrzyska Olimpijskie rozgrywane były w Atenach (Grecja) w dniach 13-29 sierpnia 2004. Uczestniczyło w nich ponad 10 500 sportowców z 202 państw. Rozdanych zostało 301 kompletów medali w 28 dyscyplinach olimpijskich.
  XII Igrzyska Panamerykańskie odbyły się w Mar del Plata we wschodniej Argentynie w dniach 12 marca - 26 marca 1995 r. W zawodach udział wzięło 5144 sportowców z 42 państw. Sportowcy rywalizowali w 409 konkurencjach w 36 sportach. Najwięcej medali zdobyli reprezentanci USA - 425.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.