Nancy Contreras

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

Nancy Llarely Contreras Reyes (ur. 20 stycznia 1978 w Zacatecas) – meksykańska kolarka torowa, czterokrotna medalistka mistrzostw świata.

100. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 2003 odbyły się w Stuttgarcie w dniach 30 lipca - 3 sierpnia 2003. W programie mistrzostw znalazło się sześć konkurencji dla kobiet: sprint, wyścig na dochodzenie wyścig punktowy, wyścig na 500 m, scratch i keirin oraz dziewięć konkurencji dla mężczyzn: sprint indywidualny, sprint drużynowy, wyścig na dochodzenie, wyścig punktowy, wyścig ze startu zatrzymanego, wyścig na 1 km, wyścig drużynowy na dochodzenie, madison, keirin i scratch.San Marino, Republika San Marino (wł. Repubblica di San Marino) – państwo śródlądowe w Europie Południowej stanowiące enklawę na obszarze Włoch. Stolica kraju to San Marino.

Kariera[ | edytuj kod]

Pierwszy sukces Nancy Contreras osiągnęła w 1995 roku, podczas mistrzostw świata juniorów w San Marino, gdzie zdobyła srebrny medal w indywidualnym wyścigu na dochodzenie. W tym samym roku, na igrzyskach panamerykańskich w Mar del Plata była trzecia w sprincie indywidualnym, a rok później, podczas igrzysk olimpijskich w Atlancie była ostatnia w tej konkurencji. W 1999 roku brała udział w igrzyskach panamerykańskich w Winnipeg zdobywając srebrny medal w wyścigu na 500 m. W tej samej konkurencji zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata w Antwerpii w 2001 roku i srebrny podczas mistrzostw świata w Kopenhadze w 2002 roku, gdzie lepsza była tylko Białorusinka Natalla Cylinska. Ponadto na mistrzostwach świata Stuttgarcie w 2003 roku była druga w wyścigu na 500 m (ponownie wygrała Cylinska), a w sprincie indywidualnym wywalczyła brązowy medal (za Rosjanką Swietłaną Grankowską i Cylinską). W 2004 roku brała udział w igrzyskach olimpijskich w Atenach, gdzie w wyścigu na 500 m była ósma, a na igrzyskach panamerykańskich w Guadalajarze w 2011 roku była trzecia w sprincie drużynowym.

Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).Swietłana Anatoljewna Grankowska (ros. Светлана Анатольевна Гранковская, ur. 22 lutego 1976 w Charkowie) – rosyjska kolarka torowa, czterokrotna mistrzyni świata.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Profil na cyclingarchives.com (ang.)
 • Profil na sports-reference.com (ang.)
 • Warto wiedzieć że... beta

  XIII Igrzyska Panamerykańskie odbyły się w Winnipeg w środkowej Kanadzie w dniach 23 lipca - 8 sierpnia 1999 r. W zawodach udział wzięło 5275 sportowców z 42 państw. Sportowcy rywalizowali w 330 konkurencjach w 35 sportach. Najwięcej medali zdobyli reprezentanci USA - 296.
  99. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 2002 odbyły się w stolicy Danii - Kopenhadze w dniach 25 - 29 września 2002. W programie mistrzostw znalazło się sześć konkurencji dla kobiet: sprint, wyścig na dochodzenie wyścig punktowy, wyścig na 500 m, scratch i keirin oraz dziewięć konkurencji dla mężczyzn: sprint indywidualny, sprint drużynowy, wyścig na dochodzenie, wyścig punktowy, wyścig ze startu zatrzymanego, wyścig na 1 km, wyścig drużynowy na dochodzenie, madison, keirin i scratch. Po raz pierwszy rozegrano scratch mężczyzn i kobiet oraz keirin kobiet.
  XXVIII Letnie Igrzyska Olimpijskie rozgrywane były w Atenach (Grecja) w dniach 13-29 sierpnia 2004. Uczestniczyło w nich ponad 10 500 sportowców z 202 państw. Rozdanych zostało 301 kompletów medali w 28 dyscyplinach olimpijskich.
  XII Igrzyska Panamerykańskie odbyły się w Mar del Plata we wschodniej Argentynie w dniach 12 marca - 26 marca 1995 r. W zawodach udział wzięło 5144 sportowców z 42 państw. Sportowcy rywalizowali w 409 konkurencjach w 36 sportach. Najwięcej medali zdobyli reprezentanci USA - 425.

  Reklama