• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nancy Carrillo

  Przeczytaj także...
  Piłka siatkowa na igrzyskach panamerykańskich pojawiła się podczas drugiej edycji tych Igrzysk, czyli w roku 1955. Mecze siatkówki rozgrywane są zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet.Voléro Le Cannet – francuski, żeński klub siatkarski powstały w 2018 r. w wyniku fuzji szwajcarskiego klubu Voléro Zurych i francuskiego ES Le Cannet-Rocheville z bazą w mieście Le Cannet. Od sezonu 2018/2019 występuje w Ligue A.
  Puchar Świata w piłce siatkowej kobiet był pierwszą kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Odbywał się w dniach 2-16 listopada 2007 w Japonii.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Nancy Carrillo de la Paz (ur. 11 stycznia 1986 w Hawanie) – kubańska siatkarka, występująca na pozycji atakującej, a wcześniej środkowej. W seniorskiej reprezentacji zadebiutowała na mistrzostwach świata w 2002 roku mając zaledwie 16 lat. Reprezentacja Kuby zajęła wówczas 5. miejsce, a Carillo wybrano najlepiej serwującą zawodniczką. Wraz z reprezentacją zdobyła brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w 2004 roku w Atenach. W 2007 roku została uznana najlepszą siatkarką roku na Kubie. Od sezonu 2018/2019 występuje we francuskiej drużynie Voléro Le Cannet.

  XXI Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w piłce siatkowej kobiet odbyły się w 2009 roku w Bayamon w Portoryko. W mistrzostwach wystartowało 8 reprezentacji. Mistrzem została po raz pierwszy reprezentacja Dominikany.Republika Kuby (nazwa oficjalna República de Cuba) – państwo w Ameryce Środkowej położone na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli. Państwo to składa się z wyspy o nazwie Kuba oraz szeregu otaczających ją mniejszych wysepek, z których największą jest Isla de la Juventud. Stolicą Kuby jest Hawana, a największe miasta to: Santiago de Cuba, Camagüey, Holguin, Guantánamo, Santa Clara.

  Sukcesy klubowe[ | edytuj kod]

  Sukcesy reprezentacyjne[ | edytuj kod]

  Nagrody indywidualne[ | edytuj kod]

 • 2002 - Najlepsza zagrywająca zawodniczka Mistrzostw Świata
 • 2003 - Najlepsza atakująca zawodniczka Igrzysk Panamerykańskich
 • 2005 - Najlepsza blokująca zawodniczka Grand Prix
 • 2005 - Najlepsza zagrywająca zawodniczka Mistrzostw NORCECA
 • 2006 - Najlepsza zagrywająca zawodniczka Grand Prix
 • 2007 - MVP turnieju Volley Masters Montreux
 • 2007 - MVP, najlepsza atakująca i serwująca zawodniczka Igrzysk Panamerykańskich
 • 2007 - MVP, najlepsza blokująca i atakująca zawodniczka Mistrzostw NORCECA
 • 2007 - Najlepsza atakująca zawodniczka Pucharu Świata
 • 2007 - Najlepsza siatkarka roku na Kubie
 • 2008 - Najlepsza blokująca zawodniczka turnieju Volley Masters Montreux
 • 2009 - Najlepsza blokująca zawodniczka Mistrzostw NORCECA
 • 2013 - MVP w finale o Mistrzostwo Szwajcarii
 • XX Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w piłce siatkowej kobiet odbyły się w 2007 roku w Winnipeg w Kanadzie. W mistrzostwach wystartowało 8 reprezentacji. Mistrzem została po raz trzynasty reprezentacja Kuby.Hawana (hiszp. San Cristóbal de La Habana lub skrócone La Habana) − miasto nad Zatoką Meksykańską, stolica Kuby i największe miasto oraz port na wyspie i w całych Karaibach. Główny ośrodek przemysłowy kraju. Przemysł tytoniowy, petrochemiczny, włókienniczy, elektromaszynowy. Węzeł komunikacji lądowej, morskiej i lotniczej (międzynarodowe lotnisko im. José Martí). Uniwersytet od 1728 roku.
  Warto wiedzieć że... beta

  XIX Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w piłce siatkowej kobiet odbyły się w 2005 roku w Port-of-Spain w Trynidadzie i Tobago. W mistrzostwach wystartowało 8 reprezentacji. Mistrzem została po raz piąty reprezentacja Stanów Zjednoczonych.
  Grand Prix w piłce siatkowej kobiet 2005 - siatkarski turniej rozegrany w dniach 24 czerwca-18 lipca 2005 r. W Grand Prix brało udział 12 reprezentacji narodowych. Do turnieju finałowego, który odbył się w Sendai, awansowało pięć drużyn oraz gospodarz – Japonia.
  MVP (ang. Most Valuable Player — Najbardziej Wartościowy Gracz) — tytuł przyznawany najlepszemu zawodnikowi danego meczu lub danej fazy rozgrywek sportowych, najczęściej w amerykańskich ligach zawodowych (np. w lidze NBA — wybiera się w niej oddzielnie MVP rundy zasadniczej i MVP fazy finałowej); również w rozgrywkach i turniejach różnej rangi w m.in. koszykówce, siatkówce, hokeju na lodzie.
  Grand Prix w piłce siatkowej kobiet 2006 - siatkarski turniej rozegrany w dniach 6 sierpnia-10 września 2006 r. W Grand Prix brało udział 12 reprezentacji narodowych. Do turnieju finałowego, który odbył się w Reggio Calabria, awansowało pięć drużyn oraz gospodarz – Włochy.
  Mistrzostwa Świata w Siatkówce Kobiet 2002 odbyły się w Niemczech w dniach 30 sierpnia - 15 września. Rozgrywano je w ośmiu miastach: Berlinie, Bremie, Dreźnie, Münster, Schwerin, Riesa, Lipsku i Stuttgarcie.
  Atakujący (nazywany też skrzydłowym) – pozycja na boisku w siatkówce. Zadaniem atakującego jest kończenie akcji atakiem po wystawieniu piłki przez rozgrywającego. W ustawieniu na boisku gra po przekątnej z rozgrywającym. Atakuje z prawego skrzydła zarówno z pierwszej linii jak i z drugiej (stąd kolejna nazwa – prawoskrzydłowy); występuje tylko jeden wyjątek, kiedy w momencie jego usytuowania na pozycji nr 4 przy zagrywce przeciwnika, atakujący znajduje się na lewym skrzydle. Przy ataku z 2. linii zawodnik zobowiązany jest do obiegnięcia połowy boiska pod siatkę. Polscy atakujący to np.: Jakub Jarosz, Mariusz Wlazły, Grzegorz Szymański, Dominik Witczak, Marcel Gromadowski, Bartosz Janeczek, Tomasz Józefacki, Dawid Konarski, Zbigniew Bartman, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Joanna Kaczor, Izabela Żebrowska.
  Piłka siatkowa, siatkówka – sport drużynowy, w którym (w tradycyjnej, klasycznej odmianie tj. siatkówce halowej) uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły, w każdym: rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero – na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się najczęściej ze środkowymi, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.