• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nana Visitor

  Przeczytaj także...
  Pułkownik – stopień oficerski. W SZ RP jest to najwyższy stopień wojskowy korpusu oficerów starszych, natomiast w okresie międzywojennym – korpusu oficerów sztabowych. W większości sił zbrojnych po stopniu pułkownika (ang. i fr. – colonel, niem. Oberst, ros. полковник) są stopnie generalskie.Planetoida (planeta + gr. eídos postać), asteroida (gr. asteroeidés – gwiaździsty), planetka (ang. minor planet) – ciało niebieskie o małych rozmiarach – od kilku metrów do czasem ponad 1000 km, obiegające Słońce, posiadające stałą powierzchnię skalną lub lodową, bardzo często – przede wszystkim w przypadku planetoid o mniejszych rozmiarach i mało masywnych – o nieregularnym kształcie, często noszącym znamiona kolizji z innymi podobnymi obiektami.
  Pas planetoid – obszar Układu Słonecznego znajdujący się między orbitami Marsa i Jowisza. Krąży w nim wiele ciał różnej wielkości, nazywanych planetoidami. Pas planetoid nazywany jest też głównym pasem, ponieważ w Układzie Słonecznym istnieją również inne zbiory małych ciał: pas Kuipera, dysk rozproszony i obłok Oorta, oraz wiele mniejszych skupisk, takich jak planetoidy bliskie Ziemi, centaury czy trojańczycy.

  Nana Visitor (właśc. Nana Tucker, ur. 26 lipca 1957 r. w Nowym Jorku, USA) – amerykańska aktorka, córka choreografa i baletnicy.

  Biogram[ | edytuj kod]

  Karierę aktorską rozpoczęła w latach siedemdziesiątych, występując w musicalach broadwayowskich, m.in. My One and Only. Na dużym ekranie zadebiutowała nieznaczną rolą w filmie Michaela Winnera Braterstwo strażników ciemności z 1977 roku.

  Jak dotąd najznaczniejszą rolą w jej karierze była kreacja major (później awansowanej do stopnia pułkownika) Kiry Nerys w serialu Star Trek: Stacja Kosmiczna, za którą zdobyła w 1995 roku nagrodę Universe Reader's Choice Award. Ciekawostką może być fakt, że jedną z planetoid pasa głównego nazwano (26733) Nanavisitor, właśnie w odniesieniu do jej roli w serialu. W 2008 roku wcieliła się w postać psychopatycznej Pameli Voorhees w filmie Piątek, trzynastego.

  Pamela Sue Voorhees jest fikcyjną bohaterką filmów z serii Piątek, trzynastego. Jest matką Jasona Voorheesa, głównego negatywnego bohatera cyklu.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  W 1997 roku wzięła ślub z kolegą z planu, Alexandrem Siddigiem, lecz związek rozpadł się w 2001 roku. Od roku 2003 jej mężem jest Matthew Rimmer.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Nana Visitor w bazie IMDb (ang.)
 • Nana Visitor w bazie Filmweb
 • Warto wiedzieć że... beta

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Major (skrót mjr) – stopień oficerski używany w armiach wielu krajów. W wojsku polskim jest to stopień niższy od podpułkownika, wyższy od kapitana. Major wchodzi w skład korpusu oficerów starszych, natomiast w okresie międzywojennym – w skład korpusu oficerów sztabowych. Odpowiednikiem majora w marynarce wojennej jest komandor podporucznik a w policji podinspektor Policji.
  (26733) Nanavisitor (2001 HC16) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4 lat i 73 dni w średniej odległości 2,6 j.a. Została odkryta 22 kwietnia 2001 roku w Desert Beaver Observatory w Arizonie przez W. K. Y. Yeunga, kanadyjskiego astronoma urodzonego w Hongkongu. Nazwa planetoidy pochodzi od nazwiska aktorki Nany Visitor, odtwarzającej postać bajoranki major Kiry Nerys w serialu telewizyjnym Star Trek: Deep Space Nine.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Michael Robert Winner (ur. 30 października 1935 w Londynie, zm. 21 stycznia 2013 tamże) − brytyjski reżyser i producent filmowy tworzący zarówno w Europie jak i w Stanach Zjednoczonych. W USA zasłynął zapoczątkowując w 1974 cykl filmów z serii Życzenie śmierci z Charlesem Bronsonem w roli głównej. W latach 70. film ten wywołał w Stanach spore kontrowersje.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.