• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nagylak

  Przeczytaj także...
  Nădlac (węg. Nagylak, słow. Nadlak) – miasto w okręgu Arad w Rumunii. Liczy 8422 mieszkańców na powierzchni 133 km².Komitat Csongrád znajduje się w południowo-wschodniej części Węgier. Od północy graniczy z komitatem Jász-Nagykun-Szolnok, od wschodu z komitatem Békés, od południa z Rumunią i Serbią, a od zachodu z komitatem Bács-Kiskun. Zalicza się do unijnego regionu statystycznego "Południowa Nizina Węgierska" (Dél-Alföld).
  Traktat w Trianon – podpisany 4 czerwca 1920 w pałacu Grand Trianon w Wersalu traktat pokojowy między Węgrami a państwami Ententy: USA (które go nigdy nie ratyfikowały), Wielką Brytanią, Francją, Włochami, Rumunią, Królestwem SHS (późniejsza Jugosławia), Czechosłowacją i Polską.

  Nagylak – wieś na Węgrzech, w komitacie Csongrád. Leży na granicy z Rumunią. Do 1919 roku Nagylak stanowił część miejscowości Nădlac, która w wyniku postanowień traktatu w Trianon została przedzielona granicą państwową. Obecnie funkcjonuje tu przejście graniczne.

  Węgry (węg. Magyarország) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej, od 1955 członek ONZ, od 1999 członek NATO, od 2004 członek Unii Europejskiej.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.696 sek.