• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nagroda im. Konrada Swinarskiego

  Przeczytaj także...
  Krystian Lupa (ur. 7 listopada 1943 w Jastrzębiu-Zdroju) – polski reżyser teatralny, scenograf, grafik, dramaturg, tłumacz oraz profesor sztuki teatralnej.Andrzej Dziuk (ur. 14 listopada 1954 w Sosnowcu) - reżyser, scenograf, dyrektor Teatru im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem . Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, po roku nauki na wydziale Filozofii w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, w 1980 roku rozpoczął studia na Wydziale Reżyserii Dramatu w PWST w Krakowie, które ukończył w 1984 roku.
  Mikołaj Grabowski (ur. 5 grudnia 1946 w Chrzanowie) – polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, reżyser teatralny i pedagog.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Nagroda im. Konrada Swinarskiego – nagroda dla najlepszego reżysera sezonu teatralnego, przyznawana od 1976 roku przez redakcję miesięcznika Teatr.

  Janusz Bogdan Opryński (ur. 9 października 1953 w Lublinie) – polski reżyser teatralny, menedżer kultury, autor adaptacji, dyrektor Festiwalu Konfrontacje Teatralne i zastępca dyrektora Centrum Kultury w Lublinie do spraw artystycznych, kierownik artystyczny Teatru Provisorium. Jacek Kazimierz Głomb (ur. 1964 w Tarnowie) – polski reżyser teatralny i filmowy, dyrektor Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

  Laureaci[]

 • sezon 2015/2016
 • Eimuntas Nekrošius - za reżyserię "Dziadów" Adama Mickiewicza w adaptacji Rolandasa Rastkauskasa, ze scenografią Mariusa Nekrošiusa, do muzyki Pawła Szymańskiego w Teatrze Narodowym w Warszawie.

  Nagroda Specjalna: Jan Englert - dyrektor artystyczny Teatru Narodowego, za nadanie wyjątkowego kształtu obchodom 250. rocznicy powstania sceny narodowej w Polsce, o czym świadczą znakomite premiery z udziałem całego zespołu: "Kordian" Juliusza Słowackiego w jego reżyserii, "Dziady" Adama Mickiewicza w interpretacji Eimuntasa Nekrošiusa i "Pan Tadeusz - wszystkie słowa Mickiewicza" w reżyserii Piotra Cieplaka, a także rocznicowe wydanie serii świetnych monografii poświęconych dziejom Teatru Narodowego w Warszawie.

  Mariusz Treliński (ur. 28 marca 1962 w Warszawie) – reżyser operowy, filmowy i teatralny. Studiował reżyserię w Szkole Filmowej w Łodzi.Zofia Danuta Szaflarska (ur. 20 lutego 1915 w Kosarzyskach, w Piwnicznej-Zdroju, w powiecie nowosądeckim) − polska aktorka.

  Z okazji 70. rocznicy powstania miesięcznika "Teatr" redakcja postanowiła nagrodzić: Krystiana Lupę, największego współczesnego reżysera teatralnego, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie inscenizacji, oryginalny wkład w rozwój polskiej sztuki scenicznej i światowej myśli teatralnej, rozsławianie polskiego teatru za granicą, a także wychowanie całego pokolenia zdolnych następców.

  Andrzej Łapicki (ur. 11 listopada 1924 w Rydze, zm. 21 lipca 2012 w Warszawie) – polski aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny, profesor i rektor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, poseł na Sejm X kadencji.Kazimierz Julian Kutz (ur. 16 lutego 1929 w Szopienicach) – polski reżyser filmowy, teatralny i telewizyjny, scenarzysta filmowy, członek założyciel Stowarzyszenia Filmowców Polskich (1966), senator IV, V, VI i VIII kadencji, poseł na Sejm VI kadencji.
 • sezon 2014/2015
 • Andrzej Chyra - za reżyserię opery Pawła Mykietyna "Czarodziejska góra" według powieści Thomasa Manna z librettem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk i scenografią Mirosława Bałki, koprodukcji Festiwalu Malta, Krakowskiego Biura Festiwalowego, Programu 2 Polskiego Radia i Opery Bałtyckiej

  Lech Raczak (ur. 1946) – polski reżyser teatralny, teatrolog, dramatopisarz; współzałożyciel Teatru Ósmego Dnia. W latach 1995-1998 dyrektor artystyczny Teatru Polskiego w Poznaniu. Od 1993 do 2012 r. dyrektor artystyczny poznańskiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Malta". Od 2003 r. wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Współpracuje jako reżyser z niezależnymi zespołami w Polsce (Sekta, Asocjacja 2006), a także we Włoszech (Basho w Modenie, Arca w Katanii, Aenigma w Urbino, Uqbar w Weronie). Realizuje przedstawienia dla Centrum Kultury "Zamek". Reżyseruje w teatrach dramatycznych (Teatr Polski w Poznaniu, Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, Teatr Studio w Warszawie i Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy). Łącznie wyreżyserował ponad 50 przedstawień. Jest autorem scenariuszy większości z nich. Kilka z jego przedstawień zostało zarejestrowanych dla telewizji. Teksty teatrologiczne publikowane były w Polsce, USA, we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.Jerzy Grzegorzewski (ur. 22 czerwca 1939 w Łodzi, zm. 9 kwietnia 2005 w Warszawie) – polski reżyser i scenograf teatralny.

  Nagroda Specjalna: Paweł Mykietyn - twórca opery "Czarodziejska góra" i muzyki do spektakli teatralnych

 • sezon 2013/2014
 • Michał Zadara - za reżyserię "Zbójców" Friedricha Schillera w Teatrze Narodowym w Warszawie

  Nagroda Specjalna: Wojciech Kościelniak - reżyser, który stworzył w Polsce nową formułę musicalu, wprowadzając na scenę muzyczną polską i europejską klasykę literacką: "Lalkę" Bolesława Prusa, "Chłopów" i "Ziemię obiecaną" Władysława Reymonta oraz "Mistrza i Małgorzatę" Michaiła Bułhakowa, "Frankensteina" Mary Shelley i "Sen nocy letniej" Williama Szekspira

  Reżyser – artysta odpowiedzialny za całokształt dzieła scenicznego lub filmowego, autor spektaklu, filmu, widowiska muzycznego bądź estradowego. Tworzy koncepcję artystyczną sztuki, inspiruje współpracowników i kieruje nimi, a celem lepszego zademonstrowania swojej niepowtarzalnej indywidualności - adaptuje, przerabia tekst oryginalny. Funkcje reżysera określa rodzaj sztuki.Jerzy Grotowski (ur. 11 sierpnia 1933 w Rzeszowie, zm. 14 stycznia 1999 w Pontederze) – polski reżyser, teoretyk teatru, pedagog oraz twórca metody aktorskiej. Jeden z największych reformatorów teatru XX wieku. Honorowy obywatel Opola.
 • sezon 2012/2013
 • Paweł Passini - za reżyserię "Morrisona/Śmiercisyna" Artura Pałygi w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora

  Nagroda Specjalna: Jacek St. Buras - wybitny tłumacz, krytyk literacki i pisarz, który przyswoił polskiemu teatrowi arcydzieła literatury niemieckojęzycznej, dawnej i współczesnej

 • sezon 2011/2012
 • Piotr Cieplak - za reżyserię „Nieskończonej historii” Artura Pałygi w Teatrze Powszechnym w Warszawie

  Włodzimierz Staniewski (ur. 1950 w Bardzie Śląskim) – polski reżyser, założyciel i dyrektor Ośrodka Praktyk Teatralnych "Gardzienice". Autor międzynarodowych programów, twórca autorskiej metody treningu aktorskiego, autor esejów teatralnych.Jan Aleksander Englert (ur. 11 maja 1943 w Warszawie) – polski aktor teatralny i filmowy, reżyser, profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

  Nagroda Specjalna: Mikołaj Grabowski - wybitny reżyser teatralny, który wprowadził na scenę sarmacką tradycję i podjął z nią twórczą dyskusję, ostatnio w spektaklach „Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie” wg poematu Adama Mickiewicza, w adaptacji Mikołaja Grabowskiego i Tadeusza Nyczka w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie oraz „Dwanaście stacji” Tomasza Różyckiego w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu

  Marek Fiedor (ur. 1962 w Gorlicach) – polski reżyser teatralny. W 1986 był absolwentem wydziału teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w 1992 ukończył wydział reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Debiutował w 1990 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie reżyserią Apokryfu wigilijnego według własnego scenariusza. Laureat nagrody im. Konrada Swinarskiego - przyznawanej przez redakcję miesięcznika "Teatr" - za sezon 2001/2002, za reżyserię spektaklu „Matka Joanna od Aniołów” według Jarosława Iwaszkiewicza w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu.Ryszard Peryt (ur. 9 marca 1947 w Zielonej Górze) – polski reżyser, aktor, twórca inscenizacji oper barokowych, klasycznych i XIX-wiecznych oraz polskich prawykonań oper XX wieku. Jako jedyny na świecie zrealizował wszystkie dzieła sceniczne Mozarta; inscenizuje również utwory oratoryjne. Jest oblatem Zgromadzenia Redemptorystów.
 • sezon 2010/2011
 • Janusz Opryński - za wieloletnie, konsekwentne podążanie własną drogą artystyczną i twórczy wkład w polską kulturę teatralną, ze szczególnym uwzględnieniem spektaklu „Bracia Karamazow”

  Nagroda Specjalna: Wojciech Plewiński - wybitny fotograf teatralny

 • sezon 2009/2010
 • Grzegorz Wiśniewski - za przedstawienie „Zmierzch bogów” wg Luchino Viscontiego, Enrico Medioli, Nicola Badaluccow’a w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku

  Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza (Teatr Witkacego) został założony w Zakopanem przez grupę absolwentów PWST z Krakowa (Julia Wernio i Andrzej Dziuk oraz przyszli aktorzy: Dorota Ficoń, Karina Krzywicka, Piotr Dąbrowski, Andrzej Jesionek, Krzysztof Łakomik, Krzysztof Najbor i Piotr Sambor). Sam pomysł zrodził się wśród studentów Wydziału Reżyserii Dramatu i Wydziału Aktorskiego jeszcze podczas studiów. 9 sierpnia 1984 r. wystawiono sztukę Witkiewicza pt. Pragmatyści. Po zawarciu oficjalnego porozumienia z Towarzystwem Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej teatr rozpoczął działalność 24 lutego 1985 od wystawienia sztuki Autoparodia na podstawie zakopiańskich tekstów Witkacego w reżyserii Andrzeja Dziuka. Siedzibą Teatru przy ulicy Chramcówki jest sala w Hotelu Chałubiński (dawniejszy Zakład Wodoleczniczy dra Andrzeja Chramca, później Sanatorium Czerwonego Krzyża przekształcone w Sanatorium im. Chałubińskiego).Paweł Mykietyn (ur. 20 maja 1971 w Oławie) – polski kompozytor i klarnecista. Studia kompozytorskie w klasie prof. Włodzimierza Kotońskiego na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie ukończył w 1996 roku.

  Nagroda Specjalna: Jerzy Juk Kowarski - za scenografie do spektakli Jerzego Jarockiego

 • sezon 2008/2009
 • Grzegorz Jarzyna - za reżyserię przedstawień ,,T.E.O.R.E.M.A.T.” wg Pier Paolo Pasoliniego oraz „Między nami dobrze jest” Doroty Masłowskiej w TR Warszawa

  Nagroda Specjalna: Jerzy Radziwiłowicz - za nadzwyczajną twórczą wszechstronność objawioną zarówno w działalności aktorskiej, jak i translatorskiej

  Henryk Tomaszewski (właśc. Henryk Karol König) (ur. 20 listopada 1919 w Poznaniu, zm. 23 września 2001 w Kowarach) – tancerz, mim, choreograf, reżyser, pedagog, założyciel i dyrektor Wrocławskiego Teatru Pantomimy, laureat wielu nagród i odznaczeń m.in. złotego medalu Swedish Dance Association (Sztokholm, 1963) oraz Złotej Gwiazdy VIII Międzynarodowego Festiwalu Tańca (Paryż, 1970); jeden z najważniejszych artystów polskiego i światowego teatru drugiej połowy XX wieku, twórca zespołowego teatru mimów.Andrzej Witold Wajda (ur. 6 marca 1926 w Suwałkach) – polski reżyser filmowy i teatralny, w latach 1989–1991 senator I kadencji. Kawaler Orderu Orła Białego.
 • sezon 2007/2008
 • Jan Klata - za reżyserię spektaklu „Sprawa Dantona” Stanisławy Przybyszewskiej w Teatrze Polskim we Wrocławiu

  Nagroda Specjalna: Andrzej Łapicki - za całokształt twórczości artystycznej

 • sezon 2006/2007
 • Krzysztof Warlikowski - za reżyserię spektaklu „Aniołów w Ameryce” Tony’ego Kushnera w TR Warszawa

  Nagroda Specjalna: Danuta Szaflarska - za całokształt twórczości artystycznej

  Jerzy Krasowski (ur. 1 listopada 1925 w Warszawie, zm. 13 kwietnia 2008 tamże) – aktor, reżyser, kierownik artystyczny, dyrektor teatrów.Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
 • sezon 2005/2006
 • Mariusz Treliński - za reżyserię oper „Andrea Chenier” i „La Boheme” w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej

  Nagroda Specjalna z okazji sześćdziesięciolecia miesięcznika „Teatr”: Jerzy Jarocki

 • sezon 2004/2005
 • Piotr Cieplak - za reżyserię spektaklu „Słomkowy kapelusz” Eugene’a Labiche’a w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie

 • sezon 2003/2004
 • Paweł Miśkiewicz - za reżyserię przedstawienia „Niewina” Dei Loher w Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

  Piotr Marek Tomaszuk (ur. 17 czerwca 1961) – polski reżyser teatralny, założyciel Towarzystwa Teatralnego Wierszalin, dramaturg i scenarzysta.Wojciech Plewiński (ur. 31 sierpnia 1928 w Warszawie) – polski fotograf, z wykształcenia architekt. Autor ponad 500 okładek tygodnika „Przekrój”, z którym związany był przez wiele lat. Członek FIAP i ZPAF.
 • sezon 2002/2003
 • Jerzy Grzegorzewski - za reżyserię spektaklu „Morze i zwierciadło” Wystana H. Audena w Teatrze Narodowym w Warszawie

 • sezon 2001/2002
 • Marek Fiedor - za reżyserię spektaklu „Matka Joanna od Aniołów” wg Jarosława Iwaszkiewicza w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu

 • sezon 2000/2001
 • Jacek Głomb - za reżyserię „Ballady o Zakaczawiu” Kopki, Kowalewskiego i Głomba w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy

  Zygmunt Hübner (ur. 23 marca 1930 w Warszawie, zm. 12 stycznia 1989 tamże) – polski aktor, reżyser, publicysta i pedagog.Jan Klata (ur. 24 lutego 1973 roku w Warszawie) – polski reżyser teatralny dramaturg, felietonista "Tygodnika Powszechnego". 1 stycznia 2013 roku objął funkcję dyrektora Narodowego Starego Teatru w Krakowie.
 • sezon 1999/2000
 • Andrzej Wajda - za reżyserię spektaklu Teatru TV „Bigda idzie” wg Kadena-Bandrowskiego

 • sezon 1998/1999
 • Henryk Tomaszewski - za reżyserię spektaklu „Traktat o marionetkach” Kleista w Teatrze Narodowym w Warszawie

 • sezon 1997/1998
 • Grzegorz Jarzyna - za reżyserię „Iwony, księzniczki Burgunda” w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie i „Niezidentyfikowanych szczątków...” w Teatrze Dramatycznym w Warszawie

 • sezon 1996/1997
 • Eimuntas Nekrošius - za reżyserię spektaklu „Hamlet” Shakespeare’a – spektaklu wileńskiego Festiwalu LIFE, przedstawianego na Festiwalu „Kontakt” w Toruniu

  Janusz Wiśniewski (ur. 1 lipca 1949) – polski reżyser teatralny, w latach 2003-2011 dyrektor naczelny Teatru Nowego w Poznaniu.Paweł Passini (ur. 1977) – polski reżyser teatralny, twórca i dyrektor neTTheatre. Zdobywca nagrody im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera w sezonie 2012/2013 za przedstawienie Morrison/Śmiercisyn.
 • sezon 1995/1996
 • Jerzy Grotowski - Nagroda Specjalna z okazji pięćdziesięciolecia miesięcznika „Teatr” za całokształt dokonań

 • sezon 1994/1995
 • Jury uznało za najwybitniejsze dokonania reżyserskie sezonu 1994/1995:

  Jerzego Grzegorzewskiego „La Boheme” w Centrum Sztuki Studio w Warszawie

  Jerzego Jarockiego „Kasię z Heilbronnu” Kleista w Teatrze Polskim we Wrocławiu

  Janusz Nyczak (ur. 18 marca 1943 w Sielcach, zm. 28 grudnia 1990 w Poznaniu) – polski reżyser teatralny, przez wiele lat związany przede wszystkim z Teatrem Nowym w Poznaniu; laureat Nagrody im. Konrada Swinarskiego (1985).Teatr Ósmego Dnia (T8D) – teatr alternatywny w Poznaniu, założony w 1964 jako teatr studencki pod nazwą Studencki Teatr Poezji Ósmego Dnia.

  Krystiana Lupy „Lunatyków” wg Brocha w Starym Teatrze w Krakowie.

  Zważywszy że wymienieni reżyserzy są już laureatami Nagrody im. Swinarskiego, jury, podporządkowując się regulaminowi (dopuszczającemu możliwość jednorazowego przyznania nagrody temu samemu artyście), postanowiło nie przyznawać Nagrody im. Konrada Swinarskiego za najwybitniejsze osiągnięcia w dziedzinie reżyserii w sezonie 1994/1995.

  Jerzy Jarocki (ur. 11 maja 1929 w Warszawie, zm. 10 października 2012 tamże) – polski reżyser teatralny, pedagog, tłumacz i dramaturg.Grzegorz Jarzyna (ur. 4 lutego 1968 w Chorzowie) – polski reżyser teatralny, dramatopisarz, librecista, autor muzyki do własnych przedstawień. Od 1998 dyrektor artystyczny TR Warszawa (dawnego Teatru Rozmaitości), od 2006 także dyrektor naczelny.
 • sezon 1993/1994
 • Lech Raczak oraz aktorzy Teatru Ósmego Dnia – współtwórcy przedstawień tej sceny za całokształt działalności artystycznej

 • sezon 1992/1993
 • Piotr Tomaszuk - za reżyserię przedstawień „Turlajgroszek” Tadeusza Słobodzianka i Piotra Tomaszuka i „Merlin. Inna historia” Tadeusza Słobodzianka w scenografii Mikołaja Maleszy i wykonaniu Towarzystwa Wierszalin z Białegostoku

 • sezon 1991/1992
 • Kazimierz Kutz - za całokształt twórczości telewizyjnej, ze specjalnym uwzględnieniem przedstawień „Noc Walpurgii” Wieniedikta Jerofiejewa i „Stalin” Gastona Salvatore

  Jerzy Juk-Kowarski, właśc. Jerzy Bartłomiej Kowarski (ur. 4 listopada 1944 w Warszawie) – polski scenograf teatralny.
 • sezon 1990/1991
 • Jerzy Grzegorzewski - za inscenizację „Śmierci Iwana Iljicza” wg Lwa Tołstoja w Centrum Sztuki Studio im. Witkiewicza w Warszawie i Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

  Włodzimierz Staniewski wraz z zespołem - za stworzenie i działalność Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice

 • sezon 1989/1990
 • Ryszard Peryt - za wybitne osiągnięcia w dziedzinie reżyserii operowej

 • sezon 1988/1989
 • Zygmunt Hübner (pośmiertnie)

 • sezon 1987/1988
 • Krystian Lupa - za reżyserię przedstawienia „Marzyciele” Roberta Musila w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

 • sezon 1986/1987
 • Andrzej Dziuk wraz z zespołem - za stworzenie i działalność artystyczną Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem

 • sezon 1985/1986
 • Tadeusz Bradecki - za reżyserię spektakli „Woyzeck” Georga Büchnera w Starym Teatrze w Krakowie i „Pan Jowialski” Aleksandra Fredry w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi

 • sezon 1984/1985
 • Janusz Nyczak - za reżyserię spektaklu „Trzy siostry” Antona Czechowa w Teatrze Nowym w Poznaniu

 • sezon 1983/1984
 • Krzysztof Babicki - za przedstawienia: „Z życia glist” Pera Olofa Enquista w Starym Teatrze im. Modrzejewskiej w Krakowie, „Już prawie nic” wg Jerzego Andrzejewskiego, „Pułapka” Tadeusza Różewicza w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku i „Irydion” Zygmunta Krasińskiego w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu.

 • sezon 1982/1983
 • Janusz Wiśniewski - za samodzielne i twórcze dokonania teatralne, zwłaszcza zrealizowane w Teatrze Nowym w Poznaniu autorskie przedstawienia „Panopticum a la Mme Tussaud” i „Koniec Europy” oraz za współudział w realizacji „Manekinów” Rudzińskiego w Operze Narodowej

 • sezon 1981/1982
 • Nagrody nie przyznano.

 • sezon 1980/1981
 • Mikołaj Grabowski - za samodzielne i oryginalne dokonania artystyczne ostatnich dwóch lat, a zwłaszcza za zrealizowane w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi : „Kwartetu” Bogusława Schaeffera, „Pamiątek Soplicy” Henryka Rzewuskiego, „Trans-Atlantyku” Witolda Gombrowicza

 • sezon 1979/1980
 • Jerzy Krasowski - za reżyserię spektaklu „Sto rąk, sto sztyletów” Jerzego Żurka z Teatru im. Słowackiego w Krakowie

 • sezon 1978/1979
 • Maciej Prus - za reżyserię spektaklu „Noc listopadowa” Wyspiańskiego w Teatrze Dramatycznym w Warszawie

 • sezon 1977/1978
 • Maciej Englert - za reżyserię przedstawienia „Największa świetość” Iona Drucego w Teatrze Współczesnym w Warszawie

 • sezon 1976/1977
 • Jerzy Jarocki - za reżyserię przedstawienia „Król Lear” Williama Shakespeare’a w Teatrze Dramatycznym w Warszawie

 • sezon 1975/1976
 • Andrzej Wajda - za najwybitniejsze przedstawienie sezonu dla spektaklu „Gdy rozum śpi...” Antonio Buero Vallejo w Teatrze Na Woli w Warszawie

  Przypisy

  1. Nagrody „Teatru”, Teatr [dostęp 2016-07-10] (pol.).
  2. Warszawa. Nagrody "Teatru" za sezon 2015/2016, www.e-teatr.pl [dostęp 2016-08-23].
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.