• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nagroda Miasta Kielce

  Przeczytaj także...
  VIVE Textile Recycling - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością mająca swą siedzibę w Kielcach. Zajmuje się pozyskiwaniem, sortowaniem i przetwarzaniem odzieży używanej. Jest największym importerem odzieży używanej w Polsce.Kielce (łac. Civitas Kielcensis, lit. Kielcai, łot. Kelce, ros. Ке́льце) – miasto wojewódzkie położone w południowej części centralnej Polski, stolica województwa świętokrzyskiego. Położone w Górach Świętokrzyskich nad rzeką Silnicą. Stanowi regionalny ośrodek gospodarczy,naukowy,turystyczny oraz wystawienniczo-targowy. Pod koniec 2011 roku miasto liczyło 201 815 mieszkańców. Na terenie Kielc znajduje się pięć rezerwatów przyrody, w tym cztery geologiczne.
  Kieleckie Centrum Kultury (KCK) to placówka kulturalna Kielc i województwa świętokrzyskiego. Gmach, mieszczący się na Placu Moniuszki, posiada 15,5 tys. m powierzchni użytkowej oraz 100 tys. m kubatury. Budynek jest podzielony na 3 sektory:

  Nagroda Miasta Kielce – nagroda przyznawana od 1995 roku osobom bądź grupom, które przyczyniły się do promocji i rozwoju Kielc.

  Nagroda przyznawana jest przez prezydenta miasta w porozumieniu z konwentem Rady Miejskiej. Otrzymać ją mogą osoby indywidualne, jak i grupy. Wręczenie statuetek, dyplomów, złotych spinek i nagród pieniężnych odbywa się w Kieleckim Centrum Kultury. Zgodnie z regulaminem: „Nagroda indywidualna nie może być wyższa niż 3-krotne przeciętne wynagrodzenie miesięczne za trzeci kwartał danego roku, obwieszczone przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego”.

  Bertus Jan-Willem Servaas (ur. 12 lipca 1963 w Zaanstad w Holandii) – holenderski przedsiębiorca, prezes klubu piłki ręcznej Vive Targi Kielce, właściciel VIVE Textile Recycling – firmy będącej największym importerem odzieży używanej w Polsce.Klub Sportowy Vive Tauron Kielce – polski klub piłki ręcznej z siedzibą w Kielcach założony w 1965 roku. Prowadzi tylko sekcję męską. Jedenastokrotny zdobywca Mistrzostwa Polski oraz jedenastokrotny triumfator w Pucharze Polski.

  Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Kielcach kandydatów do 15 stycznia każdego roku mogą zgłaszać: przewodniczący Rady Miejskiej, komisje Rady Miejskiej, kluby radnych Rady Miejskiej, prezydent miasta, organizacje gospodarcze, społeczne, zawodowe, związkowe, związki i stowarzyszenia twórcze, związki wyznaniowe, dyrektorzy i prezesi jednostek gospodarczych.

  Rada gminy (rada miejska, rada miasta) – organ stanowiący i kontrolny gminy. Do właściwości rady gminy należą wszystkie sprawy pozostające w zakresie działania gminy, o ile ustawy nie stanowią inaczej (domniemanie kompetencji rady).

  Przez piętnaście lat nagrodę otrzymało ponad 180 osób, firm, stowarzyszeń, klubów sportowych. Trzykrotnie zostali uhonorowani obcokrajowcy: w 1999 roku Belg Jan Toye – dyrektor generalny browaru Kielce, w 2003 roku Holender Bertus Servaas – właściciel VIVE Textile Recycling oraz prezes klubu piłki ręcznej Vive Kielce, w 2009 roku Izraelczyk Yaacov Kotlicki – biznesmen, kreujący pozytywny wizerunek Kielc w środowisku żydowskim.

  Laureaci[ | edytuj kod]

  Opracowano na podstawie materiału źródłowego.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Nagrody Miasta Kielce. um.kielce.pl. [dostęp 2014-11-21].
  2. Uchwała nr XXVII/496/2004 Rady Miejskiej w Kielcach z dnia 6 maja 2004 r.. [dostęp 2014-11-21].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.