• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nadzdolni  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Zendaya Coleman (znana jako Zendaya) (ur. 1 września 1996 w Oakland) – amerykańska aktorka, tancerka i piosenkarka. Znana z serialu Disney Channel Taniec rządzi w którym gra postać Raquel "Rocky" Blue.Ella Anderson (ur. 26 marca 2005 w Ypsilanti) – amerykańska aktorka dziecięca, która obecnie wciela się w Piper Hart w serialu Nickelodeon Niebezpieczny Henryk i jest znana z roli Rachel Rawlings w filmie komediowym Szefowa.

  Nadzdolni – serial z kanonu Disney Channel Original Series, stworzony przez twórcę Nie ma to jak statek, Dana Signera. W serialu występuje znana z Jonas w Los Angeles China Anne McClain oraz Sierra McCormick i Jake Short jako uczniowie biorący udział w programie dla utalentowanych pn. Advanced Natural Talent (ANT). Produkcja rozpoczęła się na początku 2011 roku. Pierwsza zapowiedź serialu została wyemitowana podczas trwania amerykańskiej premiery filmu Lemoniada Gada. Odcinek pilotażowy, TransplANTed, został wyemitowany 6 maja 2011 jako specjalna zapowiedź, zaś polska premiera odbyła się 10 grudnia 2011 roku.

  Jake Short (ur. 30 maja 1997) – amerykański aktor, wystąpił w roli Nosego Noseworthy’ego w filmie Kamień życzeń – magiczne przygody. Występował w serialu wytwórni Disney Channel Original Series Nadzdolni w roli Fletchera Quimby’ego u boku Chiny Anne McClain i Sierry McCormick. Wystąpił również w różnych reklamach telewizyjnych. Od roku 2013 gra w serialu Disney XD Oddział specjalny. Aedin Mincks (ur. 12 października 2000 w Georgi) – amerykański aktor, najbardziej znany z roli Angusa Chestnut w serialu Nadzdolni na Disney Channel.

  26 grudnia 2013 roku zostało potwierdzone, iż serial nie będzie dalej produkowany i zakończy się na trzech sezonach.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Losy trójki wybitnie uzdolnionych uczniów, którzy trzy lata przed swoimi rówieśnikami rozpoczynają naukę w liceum i muszą zmierzyć się z zupełnie dla nich obcą rzeczywistością. China Parks (China Anne McClain), 11-letnia wyjątkowo uzdolniona dziewczyna, bierze udział w prestiżowym programie dla utalentowanych uczniów. Jej przyjaciółmi są: obdarzona pamięcią ejdetyczną Oliwka Doyle (Sierra McCormick) i artystyczny geniusz i dowcipniś Fletcher Quimby (Jake Short). Wśród bohaterów jest też cheerleaderka Lexi Reed (Stefanie Scott), która czuje się onieśmielona w obecności Chyny, oraz starszy brat Chyny, Cameron Parks (Carlon Jeffery), który robi wszystko, aby wydostać się z cienia swojej siostry. Troje wybitnie uzdolnionych uczniów próbuje znaleźć swoje miejsce w liceum i zaistnieć w szkolnej społeczności pomimo chłodnego przyjęcia, jakie zgotowali im niektórzy uczniowie.

  Artur Kaczmarski (ur. 12 września 1962 w Lublinie) – polski aktor filmowy i dubbingowy, reżyser polskiego dubbingu, dziennikarz telewizyjny – był prezenterem Dziennika, Flesza i Wydarzeń w TV 4. 8 czerwca 2008 roku pojawił się na antenie nowo powstałej stacji informacyjnej Polsat News, gdzie pracował do 2011 roku. Ukończył studia w 1987 roku. Podkładał głos między innymi Włóczykijowi w polskiej wersji Muminków oraz Farmerowi i Klakierowi w nowszych odcinkach Smerfów.Antagonista – oponent, przeciwnik, adwersarz. W sztukach teatralnych, filmach, komiksach, grach jest to zwykle postać negatywna, często będąca czarnym charakterem.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Finesse Mitchell (ur. 12 czerwca 1972 w Atlancie) – amerykański aktor, komik i autor. Od 2003-2006 był członkiem obsady Saturday Night Live. Mitchell pojawił się również w takich programach telewizyjnych jak Showtime at the Apollo, BET ComicView, Comedy Central Presents i NBC – Late Friday.
  Sierra McCormick (ur. 28 października 1997 w Asheville) – amerykańska aktorka. Znana z roli Oliwki Doyle w serialu Nadzdolni.
  Suite Life: Nie ma to jak statek lub Nie ma to jak statek (oryginalnie The Suite Life on Deck) – amerykański sitcom dla młodzieży, należący do seriali Disney Channel Original Series, a także sequel/spin-off serialu Nie ma to jak hotel.
  Disney Channel Original Series to seria seriali fabularnych i animowanych produkowanych i premierowo emitowanych przez Disney Channel. Od 1983 to 1997 były tworzone jako Disney Channel Series, a w 1996 pojawiały się już pod obecną nazwą. Oprócz tego artykuł zawiera listę Playhouse Disney Series, seriali produkowanych dla Playhouse Disney (bloku dla dzieci w wieku przedszkolnym w Disney Channel).
  Lemoniada Gada (ang. Lemonade Mouth) – amerykański film Disney Channel Original Movies na podstawie książki Marka Petera Hughesa Lemonade Mouth. Film miał swoją premierę 15 kwietnia 2011 w USA na kanale Disney Channel, a w Polsce 14 maja 2011 również na kanale Disney Channel.
  Jonas w Los Angeles (oryginalnie Jonas L.A.; obecna nazwa od drugiej serii, poprzednia: Jonas; wcześniej reklamowany jako J.O.N.A.S) – to Disney Channel Original Series stworzony przez Michaela Curtisa (twórcy Filipa z przyszłości) i Rogera S.H. Schulmana, z udziałem amerykańskiego zespołu pop-rockowego Jonas Brothers. Zapowiedź serialu miała swoją premierę 23 grudnia 2008 roku na amerykańskim Disney Channel.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.846 sek.