• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nadia Podoroska

  Przeczytaj także...
  Claro Open Colsanitas 2018 – tenisowy turniej WTA kategorii WTA International Series w sezonie 2018 z cyklu Claro Open Colsanitas rozgrywany w dniach 9–15 kwietnia 2018 roku w Bogocie na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 250 000 dolarów amerykańskich. Puchar Billie Jean King, dawniej Fed Cup, Puchar Federacji – drużynowe rozgrywki tenisowe krajowych reprezentacji kobiecych, odpowiednik męskiego Pucharu Davisa.
  Lidzija Alaksandrauna Marozawa (biał.: Лідзія Аляксандраўна Марозава; ur. 8 października 1992 w Mińsku) – białoruska tenisistka skupiona głównie na rozgrywkach gry podwójnej. 25 września 2017 zajmowała najwyższe miejsce w rankingu singlowym WTA Tour – 468. pozycję, natomiast 1 października 2018 osiągnęła najwyższe, 37. lokatę w rankingu deblistów.

  Nadia Podoroska (ur. 10 lutego 1997 w Rosario) – argentyńska tenisistka pochodzenia ukraińskiego, reprezentantka kraju w rozgrywkach Pucharu Federacji.

  Kariera tenisowa[ | edytuj kod]

  W przeciągu swojej kariery wygrała czternaście singlowych oraz siedem deblowych turniejów rangi ITF. Najwyżej w rankingu WTA była sklasyfikowana na 44. miejscu w singlu (22 lutego 2021) oraz na 111. miejscu w deblu (23 października 2017).

  Argentyna (Argentina, Republika Argentyńska – República Argentina) – państwo w Ameryce Południowej, nad południowym Atlantykiem. Graniczy z Chile na zachodzie, Boliwią i Paragwajem na północy, Brazylią i Urugwajem na północnym wschodzie. Argentyna rości pretensje do archipelagu Falklandów oraz części Antarktydy. Nazwa pochodzi od łacińskiego argentum (srebro), którym Indianie obdarowali hiszpańskich rozbitków Juana Díaza de Solís. Pod względem wielkości Argentyna jest ósmym krajem na świecie i drugim w Ameryce Południowej (biorąc pod uwagę liczbę ludności i powierzchnię), jednakże biorąc pod uwagę także terytoria sporne do których Argentyna rości pretensje: Falklandy/Malwiny, Georgię Południową, Sandwich Południowy, Islas Auroras wraz z Orkadami Południowymi, Szetlandami Południowymi oraz z częścią Antarktydy administrowanej przez Argentynę na mocy Traktatu Antarktycznego powierzchnia łączna kraju wynosi 3 761 274 km², co czyni kraj ten ósmym na świecie pod względem powierzchni. Terytorium kraju podzielone jest na 23 prowincje i jedno miasto autonomiczne – stolica kraju Buenos Aires. Argentyna jest członkiem – założycielem Unii Narodów Południowoamerykańskich oraz Mercosur, a także członkiem Organizacji Państw Iberoamerykańskich, Banku Światowego, Światowej Organizacji Handlu, grupy krajów G15 oraz G20. Kraj uznawany jest za mocarstwo lokalne z bardzo wysokim wskaźnikiem rozwoju społecznego. W Ameryce Łacińskiej kraj ten ma piąty nominalny PKB na mieszkańca i najwyższy PKB mierzony parytetem siły nabywczej. Według analityków kraj ten zaklasyfikowany jest do rynków wschodzących, ze względu na wielkość, wysoki wzrost gospodarczy, poziom bezpośrednich inwestycji zagranicznych czy eksport w całości wytworzonych usług i towarów.Magda Linette (ur. 12 lutego 1992 w Poznaniu) – polska tenisistka, reprezentantka kraju w Pucharze Billie Jean King, dawniej Puchar Federacji oraz na Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. Zwyciężczyni dwóch turniejów WTA w grze pojedynczej. Piąta najwyżej klasyfikowana polska zawodniczka w historii rankingu WTA.

  Pierwszy deblowy triumf w zawodach cyklu WTA Tour odniosła w 2017 roku w Bogocie, gdzie razem z Beatriz Haddad Maią pokonały w meczu mistrzowskim Verónicę Cepede Royg i Magdę Linette 6:3, 7:6(4). Rok później wraz z partnerującą jej Marianą Duque Mariño nie obroniła tytułu, przegrywając w finale.

  Verónica Cepede Royg (ur. 21 stycznia 1992 w Asunción) – paragwajska tenisistka, reprezentantka kraju w Pucharze Federacji.Prague Open 2020 – tenisowy turniej WTA kategorii WTA 125K series w sezonie 2020 z cyklu Prague Open rozgrywany w dniach 29 sierpnia–6 września 2020 roku w Pradze na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 3 125 000 dolarów amerykańskich.

  We wrześniu 2020 w finale rozgrywek gry podwójnej w Pradze wspólnie z Giulią Gatto-Monticone uległy parze Lidzija MarozawaAndreea Mitu wynikiem 4:6, 4:6.

  Historia występów wielkoszlemowych[ | edytuj kod]

  Legenda

       W, wygrany turniej

       F, przegrana w finale

  Claro Open Colsanitas 2017 – tenisowy turniej WTA kategorii WTA International Series w sezonie 2017 z cyklu Claro Open Colsanitas rozgrywany w dniach 10–16 kwietnia 2017 roku w Bogocie na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 250 000 dolarów amerykańskich. Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.

       SF, przegrana w półfinale

       QF, przegrana w ćwierćfinale

       xR, przegrana w x rundzie

       Qx, przegrana w x rundzie kwalifikacji

       A, brak startu

       NH, turniej nie odbył się

  Rosario – miasto we wschodniej Argentynie, w prowincji Santa Fe, na prawym brzegu Parany. 1 121 441 mieszkańców. Miejsce urodzenia m.in. Ernesto "Che" Guevary, ks. Stefana Moszoro-Dąbrowskiego, Maxi Rodrígueza, Lionela Messiego i Ángela Di Maríi. W mieście znajduje się polski konsulat honorowy, a także siedziba Free Software Foundation Latin America.Beatriz Haddad Maia (ur. 30 maja 1996 w São Paulo) – brazylijska tenisistka, finalistka juniorskich French Open 2012 i 2013 w grze podwójnej, reprezentantka kraju w Pucharze Federacji.

  Występy w grze pojedynczej[ | edytuj kod]

  Występy w grze podwójnej[ | edytuj kod]

  Występy w grze mieszanej[ | edytuj kod]

  Nadia Podoroska nigdy nie startowała w rozgrywkach gry mieszanej podczas turniejów wielkoszlemowych.

  Finały turniejów WTA[ | edytuj kod]

  Gra podwójna 1 (1–1)[ | edytuj kod]

  Finały turniejów WTA 125K series[ | edytuj kod]

  Gra podwójna 1 (0–1)[ | edytuj kod]

  Wygrane turnieje rangi ITF[ | edytuj kod]

  Gra pojedyncza[ | edytuj kod]

  Gra podwójna[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil na stronie WTA (ang.). Women’s Tennis Association. [dostęp 15 października 2020].
 • Profil na stronie ITF (ang.). International Tennis Federation. [dostęp 15 października 2020].
 • Profil na stronie Pucharu Billie Jean King (ang.). Billie Jean King Cup. [dostęp 15 października 2020].
 • Women’s Tennis Association (WTA) – największa organizacja kobiecego tenisa, zrzeszająca wszystkich organizatorów imprez tenisowych, same tenisistki oraz federacje sędziowskie biorące udział we wszystkiego rodzaju imprezach, od turniejów najniższego szczebla (International z pulą pieniężną nie przekraczającą 500 tys. dolarów) poprzez turnieje średniego szczebla (pula pieniężna 731 tys. – 4,5 mln dolarów) aż po turnieje Wielkiego Szlema.Ukraina (ukr. Україна, Ukrajina) – państwo położone w Europie Wschodniej. Graniczy od północy z Białorusią, od zachodu z Polską, Słowacją i Węgrami, od południa z Rumunią i Mołdawią oraz Morzem Czarnym i Morzem Azowskim, od północnego wschodu i wschodu z Federacją Rosyjską. Ukraina jest członkiem założycielem ONZ, członkiem Światowej Organizacji Handlu, Rady Europy, Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej oraz organizacji regionalnych i subregionalnych, tj. Wspólnoty Niepodległych Państw, OBWE, GUAM i Organizacji Państw Morza Czarnego.
  Warto wiedzieć że... beta

  Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ang. International Tennis Federation, ITF) – organizacja przewodząca rozgrywkom tenisowym na świecie, skupia dwieście dwie narodowe organizacje.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.98 sek.