• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • NTT System

  Przeczytaj także...
  Intel Extreme Masters (IEM) – seria międzynarodowych turniejów e-sportowych odbywających się w miastach na całym świecie. Pierwszy raz wydarzenie odbyło się w 2006. Od 5 lat światowe finały turnieju odbywają się w katowickim Spodku (hali widowiskowej). Podczas finału w 2017, po raz pierwszy Intel Extreme Masters zostało rozdzielone na dwa weekendy. Piekary Śląskie (niem. Deutsch Piekar, śląs. Pjekary Ślůnske) – miasto na prawach powiatu, położone w południowej Polsce, na Górnym Śląsku, w województwie śląskim, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP).
  Zakręt – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie otwockim, w gminie Wiązowna. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa warszawskiego. We wsi znajduje się zakład produkcyjny firmy NTT System.

  NTT System – polski producent komputerów osobistych, laptopów, serwerów, akcesoriów komputerowych, oraz systemów smart home, dostarczanych zarówno pod marką własną, jak i markami zleconymi.

  Opis[ | edytuj kod]

  Główna siedziba spółki wraz z centrum montażowo-serwisowym i zapleczem logistyczno-magazynowym znajduje się w miejscowości Zakręt pod Warszawą. NTT System posiada 4 firmowe punkty sprzedaży na terenie Polski (w Krakowie, Bydgoszczy, Rudzie Śląskiej i Wrocławiu).

  Spółka zatrudnia ponad 150 pracowników. 12 kwietnia 2007 zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

  NTT System rozwija działalność biznesową również za granicą, przede wszystkim w krajach Unii Europejskiej. Główni odbiorcy produktów NTT System to: Czechy, Węgry oraz Holandia, a także Białoruś, Ukraina, Litwa

  Od początku organizacji Intel Extreme Masters w Polsce, NTT System dostarczał na tę imprezę własne komputery z serii Game, obecnie są to komputery NTT HIRO.

  Firma NTT jest również właścicielem i twórcą marki HIRO, wydajnych komputerów gamingowych, akcesoriów dla graczy oraz laptopów gamingowych.

  Firma NTT System S.A. jest także autorem wielofunkcyjnego systemu smart home, oferowanego pod nazwą Blue Bolt, który m.in. trafił w 2019 roku do Centrum Medycznego w Piekarach Śląskich.


  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. O nas (pol.). NTT System. [dostęp 2010-02-23].
  2. Oferta publiczna akcji. NTT System. [dostęp 2010-02-23].
  3. HIRO – Komputery oraz akcesoria dla graczy. hiro.com.pl. [dostęp 2018-03-05].
  4. Innowacyjna technologia Blue Bolt w śląskiej placówce medycznej | medinwestycje.pl, www.medinwestycje.pl [dostęp 2021-01-21] (pol.).
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.964 sek.