• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • NTT DoCoMo Yoyogi Building

  Przeczytaj także...
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.Shibuya (jap. 渋谷区, Shibuya-ku) - jeden z 23 specjalnych okręgów (dzielnic) japońskiej stolicy Tokio. Dzielnica o charakterze handlowym i rozrywkowym. Jednym z ważniejszych obiektów jest centrum Bunkamura.
  Pałac Kultury i Nauki (PKiN, poprzednio Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina) – najwyższy budynek w Polsce (pod względem wysokości całkowitej), w centrum Warszawy na placu Defilad. Własność miasta stołecznego Warszawy. Obiektem zarządza miejska spółka „Zarząd Pałacu Kultury i Nauki” Sp. z o.o.

  NTT DoCoMo Yoyogi Building - wieżowiec w Japonii, w tokijskiej dzielnicy Shibuya.

  Budowa wieżowca rozpoczęła się w 1997 r. i trwała 3 lata.

  Budynek ma ponad 200 m wysokości (28 pięter i trzy kondygnacje podziemne), a wraz z anteną 272 m, ale nigdy nie był najwyższym w mieście. Całkowita powierzchnia wynosi 51 122 m². Wykorzystywany jest jako biurowiec. Głównymi materiałami z jakich powstał, to stal, szkło i kamień.

  NTT DoCoMo, Inc. (jap. 株式会社エヌ・ティ・ティ・ドコモ, Kabushiki-gaisha Enutiti Dokomo) (TYO: 9437)NASDAQ: DCM - największy operator telefonii komórkowej w Japonii. Nazwa DoCoMo jest skrótem od Do Communications Over the Mobile Network, jednocześnie w języku japońskim "doko-mo" oznacza "wszędzie".Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.

  W 2002 r. na wysokości 160 m wstawiono zegar o średnicy 15 m (przewyższył on dotąd najwyżej umieszczony zegar na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie). Został tam umieszczony w 10. rocznicę NTT DoCoMo. Wyższe partie budynku są wyposażone w kolorowe światła wskazujące pogodę.

  Linki zewnętrzne[]

 • SkyscraperPage – NTT DoCoMo Yoyogi Building
 • Zdjęcie satelitarne budynku i jego trójwymiarowy model
 • Emporis – NTT DoCoMo Yoyogi Building
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.041 sek.