• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • NSport HD  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Sergiusz Ryczel (ur. 19 stycznia 1977 w Łodzi) – polski komentator sportowy oraz dziennikarz TVN, TVN24 i kanałów sportowych nc+.Puchar Anglii (F.A. Cup) – najstarsze klubowe rozgrywki piłkarskie na świecie. Organizatorem jest Angielska Federacja Piłkarska (The Football Association). W rozgrywkach biorą udział wszystkie angielskie kluby piłkarskie zrzeszone w związku.
  Jacek Kostrzewa – dziennikarz sportowy nSport/nSport+ w latach 2006–2019
  Artur Szulc – również dziennikarz sportowy nSport/nSport+ w latach 2006–2019
  Sergiusz Ryczel – dziennikarz sportowy od czerwca 2019 roku

  nSport+ – polski kanał sportowy, należący do spółki mediowej Canal+ Polska S.A., której większościowym udziałowcem jest Canal+ Groupe wchodzący w skład platformy Canal+ i Telewizji na Kartę. W jego ofercie znajdują się m.in. transmisje piłkarskie (między innymi Liga Mistrzów UEFA oraz inne transmisje sportowe (między innymi Ekstraliga żużlowa), serwisy informacyjne oraz kilka programów publicystycznych. nSport nadaje w standardzie High Definition na platformie Canal+. Za pośrednictwem Telewizji na kartę i wybranych sieci kablowych program nadawany jest również w jakości SDTV jako zeskalowana wersja kanału HD. Obecnie kanał nadaje 20-21 godzin od 6:00 do 2:00 lub do 3:00 (dawniej nadawał 17-18 godzin w godz. Od 9:00 do 2:00 lub do 3.00 potem 19-20 godzin od 7:00 do 2:00 do 3:00

  Telewizja kablowa (pot. nazywana "kablówką") – nowoczesna sieć telekomunikacyjna, która pozwala na oferowanie abonentom pakietu programów radia i telewizji oraz szerokiego asortymentu interaktywnych usług multimedialnych (tj. Internet, telefon), realizowana za pomocą techniki hybrid fibre-coaxial (HFC). Telewizje kablowe wykorzystują do transmisji pasmo od ~50 do ~900 MHz. Każdy program zajmuje 8 MHz (w standardzie PAL D/K, D1), więc przez kabel koncentryczny można przesłać do 94 programów stacji telewizyjnych.Puchar Polski w piłce nożnej mężczyzn (także Puchar kraju, oficjalny skrót PP) – cykliczne rozgrywki piłkarskie, organizowane co roku 2 maja przez Polski Związek Piłki Nożnej dla polskich drużyn klubowych (zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych). Zdobywca tytułu otrzymuje prawo gry w kwalifikacjach Ligi Europy UEFA oraz awansuje do finału Superpucharu Ekstraklasy. Mecze finałowe turnieju są rozgrywane na 58 tysięcznym Stadionie Narodowym. PP to najbardziej prestiżowe i masowe ze wszystkich rozgrywek pucharowych prowadzonych kiedykolwiek w Polsce – z racji liczby uczestniczących w nim drużyn – potocznie nazywane „Pucharem tysiąca drużyn”.

  1 września 2014 zmieniona została nazwa na nSport+, oprawa graficzna i logo.

  Historia[ | edytuj kod]

  nSport rozpoczął nadawanie w dniu 12 października 2006 o godzinie 16:00. Pierwszym programem był serwis informacyjny, który poprowadził Piotr Karpiński. Początkowo znajdował się wyłącznie na platformie n, jednak od października 2008 pojawił się w ofercie Telewizji na Kartę, a od 1 stycznia 2010 również w sieciach kablowych.

  Rafał Dębiński (ur. 2 czerwca 1978 w Opolu Lubelskim) - były polski piłkarz, obecnie komentator i dziennikarz sportowy, od początku związany z Canal+ Polska. Na antenie Canal+ Sport komentuje mecze Ligue 1 i Pucharu Ligi Francuskiej w piłce nożnej (wraz ze Stefanem Białasem), a także T-Mobile Ekstraklasę. Prowadzący magazynu Liga+. Syn byłego piłkarza i trenera Romana Dębińskiego.Women’s National Basketball Association (WNBA) – organizacja kierująca profesjonalną ligą koszykówki kobiet w Stanach Zjednoczonych. Utworzona w 1996 na wzór NBA, rozpoczęła rozgrywki w 1997. WNBA gra latem, gdy sezon NBA się już skończył. Większość zespołów gra w tym samym mieście, gdzie jego męski pierwowzór z NBA. Liga musi jeszcze zdobywać popularność i powodzenie finansowe, jak starsza siostra – NBA.

  Kanał miał w związku z fuzją Cyfry+ z platformą n zakończyć swoją działalność, jednak ostatecznie znalazł się w nc+. nSport jest obecnie uzupełnieniem oferty siostrzanych kanałów Canal+.

  29 lipca 2014 Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na zmianę nazwy kanału na nSport+. Nazwa ta ma nawiązać do nazewnictwa wszystkich innych kanałów tematycznych nc+ które posiadają znak "+", który symbolizuje markę Canal+. Kanał zmienił nazwę 1 września 2014, jednocześnie zostało zmienione logo i oprawa graficzna, które utrzymują się w czarno-zielonej tonacji.

  Serie A1 siatkarek - najwyższa klasa siatkarskich rozgrywek ligowych kobiet we Włoszech. Pierwsze rozgrywki o mistrzostwo kraju odbyły się w 1946 roku, tytuł mistrza Włoch zdobyła drużyna Amatori Bergamo. Obecnie mistrzowski tytuł walczy 12 drużyn. Najwięcej zwycięstw w historii zanotowała Olimpia Teodora - 11. Każdy sezon zostaje poprzedzony meczem o superpuchar Włoch, do którego przystępuje mistrz Włoch i zdobywca pucharu Włoch (w innym wypadku wicemistrz kraju).SuperFinał – finałowy mecz Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego (PLFA), decydujący o mistrzostwie Polski (zdobyciu tytułu mistrza kraju), organizowany przez Polski Związek Futbolu Amerykańskiego (PZFA). Początkowo nazwa brzmiała Polish Bowl. Nazwa ta została wymyślona przez Amerykanów mieszkających w Polsce i pochodzi od oficjalnego określenia spotkania finałowego rozgrywek NFL — Super Bowl. Pierwszy mecz został rozegrany 12 listopada 2006 w Warszawie na stadionie Marymont, pomiędzy dwoma najlepszymi drużynami w sezonie zasadniczym. Od 2007 SuperFinał jest rozgrywany miedzy zwycięzcami Półfinałów.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Ekstraliga żużlowa (oficjalna nazwa Speedway Ekstraliga) – najwyższa w hierarchii klasa ligowych rozgrywek żużlowych w Polsce (I poziom ligowy), utworzona w 1999 roku w miejsce amatorskiej I ligi. Liga profesjonalna (od sezonu 2007 w pełni zawodowa). Zmagania w jej ramach toczą się cyklicznie – począwszy od sezonu 2000 – systemem kołowym (od sezonu 2005 wraz z fazą play-off), jako mistrzostwa kraju i przeznaczone są dla najlepszych polskich klubów żużlowych. Triumfator Ekstraligi zostaje jednocześnie mistrzem Polski, zaś najsłabsze drużyny relegowane są do I ligi.
  Ekstraklasa w futsalu (do roku 2008 oficjalnie I liga polska) jest najwyższą w hierarchii klasą ligowych rozgrywek w futsalu w Polsce, będąc jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym (I poziom ligowy). Jej triumfator zostaje Mistrzem Polski, zaś najsłabsze drużyny są relegowane do I ligi polskiej. Obecnie zarządzana przez spółkę Futsal Ekstraklasa.
  Rozgrywki męskiej Ligi Mistrzów w tenisie stołowym zostały zainaugurowane w sezonie 1998/1999. Liga mistrzów tenisistów stołowych jest kontynuacją Pucharu Europy, który rozgrywany jest od sezonu 1960/1961.
  Halowe mistrzostwa świata w lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne organizowane pod auspicjami Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) w interwale dwuletnim począwszy od 1985 roku.
  Premier League (nazywana także Barclays Premier League od nazwy sponsora) – zawodowa liga piłkarska znajdująca się na najwyższym szczeblu rozgrywek piłkarskich w Anglii. Gra w niej 20 klubów. W lidze tej obowiązuje reguła awansu i spadku. Premier League jest korporacją, której 20 zespołów w niej grających są akcjonariuszami. Sezon rozgrywek rozpoczyna się w sierpniu, a kończy się w maju. Każdy klub rozgrywa 38 meczów w tym czasie ze wszystkich 380 spotkań ligowych. Premier League jest sponsorowana przez Barclays Bank i z tego powodu jest oficjalnie nazywana Barclays Premier League.
  Primera División – hiszpańska liga w piłce nożnej o charakterze profesjonalnym, jest najwyższą klasą rozgrywkową w kraju i jej rozgrywki wyłaniają mistrza Hiszpanii. Wraz z drugą ligą Segunda División tworzy organizację Liga de Fútbol Profesional (Liga Profesjonalnej Piłki Nożnej), organizującą rozgrywki I i II ligi (podobnie jak w Polsce spółka Ekstraklasa SA). W sezonie 2007/2008 w Primera División występuje 20 zespołów. Po zakończeniu sezonu trzy drużyny z najmniejszą liczbą punktów zostają zdegradowane do Segunda División. Jako liga o najwyższym współczynniku UEFA (podobnie jak Premiership i Bundesliga) może ona wystawić do rozgrywek Ligi Mistrzów trzy najlepsze zespoły oraz jeden kolejny do eliminacji, dwa następne, jak również zdobywca Pucharu Króla kwalifikują się do rozgrywek Liga Europy UEFA. Inną nazwą hiszpańskiej ligi jest La Liga. Na początku sezonu 08/09 Primera División zmieniła nazwę na Liga BBVA.
  XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie – odbędą się w rosyjskiej miejscowości Soczi w dniach 7 - 23 lutego 2014 roku. Zawody oprócz Soczi odbędą się również w Krasnej Polanie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.034 sek.