• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • NPremium

  Przeczytaj także...
  nFilm HD 2 - był polskim kanałem filmowym premium nadawanym w jakości HDTV, dostępnym na platformie n oraz w telewizjach kablowych. Dyrektorem stacji był Tomasz Raczek.Timeshift channel – jest to sposób nadawania danego kanału telewizyjnego z określonym opóźnieniem czasowym w stosunku do prowadzonej transmisji na kanale podstawowym, którego program jest retransmitowany. Retransmisja sygnału nie odnosi się do zmiany strefy czasowej, lecz do retransmisji sygnału danego programu w czasie rzeczywistym. Sygnał retransmitowany jest zazwyczaj na dwa sposoby:
  Wojna i Pokój – polski kanał telewizyjny należący do Grupy ITI. Wojna i Pokój to pierwsza w Polsce filmowa stacja prezentująca wyłącznie klasyczne i współczesne dzieła kinematografii radzieckiej i rosyjskiej. Pozycje programowe nadawane są do wyboru - z polskim lektorem, lub w wersji oryginalnej z możliwością włączenia polskich napisów. Kanał Wojna i Pokój został uruchomiony 17 października 2006 roku, nadawał swój program przez 18 godzin na dobę. Swe nadawanie zakończył w dniu 5 kwietnia 2013 roku. Dyrektorem kanału jest Katarzyna Jesień.

  nPremium – polska komercyjna, płatna stacja telewizyjna nadająca głównie filmy największych wytwórni filmowych, seriale, koncerty, filmy dokumentalne oraz wydarzenia sportowe. Sygnał nadaje w rozdzielczości HDTV, a wybrane pozycje programowe także w 3DTV.

  Historia kanału[ | edytuj kod]

  Pakiet 4 stacji (nPremium, nPremium 2, nPremium 3 i nPremium 4) rozpoczął nadawanie 15 grudnia 2011. Stacje nPremium i nPremium 3 zastąpiły nadawane do tej pory kanały pod marką nFilm HD i nFilm HD 2. Wraz ze startem oferty zlikwidowano kanał nShow 3D zastępując ją stacją nPremium 4, a transmisje 3DTV zostały włączone do wszystkich stacji uzywających nazwę nPremium. Wraz ze stacjami uruchomiono serwis nPremium VOD (dawniej nFilm VOD), będący kolekcją wybranych filmów z oferty stacji w systemie wideo na życzenie. Stacja nPremium 2 była wersją timeshift channel stacji nPremium z dwugodzinnym opóźnieniem.

  Orange TV (Direct To Home) – polska telewizyjna satelitarna platforma cyfrowa Orange. Nadaje za pośrednictwem satelity Hot Bird na pozycji 13°E. Na dzień 31 grudnia 2009 platforma posiadała 263 000 abonentów.n – polska satelitarna platforma cyfrowa telewizyjno-radiowa ITI działająca od 12 października 2006 do 21 marca 2013. Operatorem tej platformy była spółka ITI Neovision będąca członkiem grupy TVN.

  Stacje wchodzące w skład pakietu posiadały wyłączne umowy z wytwórniami 20th Century Fox i Monolith Films oraz prawa do filmów z wytwórni MGM, DreamWorks i Paramount Pictures, CBS Films. Nadawały również dokumenty National Geographic w 3DTV.

  Stacje były dostępne na cyfrowych platformach satelitarnych n, Telewizja na kartę HD i Neostrada TP z telewizją oraz w wybranych sieciach kablowych.

  5 kwietnia 2013 pakiet stacji nPremium oraz kanał Wojna i Pokój zakończyły emisję. Zmiany miały związek z fuzją platform cyfrowych Cyfra+ oraz n, które od 21 marca 2013 weszły w skład nowej platformy nc+. Wszystkie prawa filmowe ze stacji nPremium zostały przeniesione do stacji z pakietu Canal+. Na platformie Telewizja na kartę HD stacje nPremium 3 i nPremium 4 zostały zastąpione przez Canal+ Family 2 HD, a nPremium i nPremium 2 zostały zastąpione przez Canal+ Family HD.

  HDTV (ang. High Definition TV) – telewizja wysokiej rozdzielczości. Jest ogólnym określeniem sygnału telewizyjnego o rozdzielczości większej niż standardowa (PAL lub NTSC).Wideo na życzenie (skrót VoD lub VOD; ang. Video on Demand - wideo na żądanie), pot. także oglądanie na żądanie — usługa zezwalająca na oglądanie nadawanego materiału filmowego lub słuchanie nadawanego nagrania dźwiękowego w wybranym przez kogoś czasie, późniejszym niż czas emisji. Nadawana (także "na żywo") audycja może być dzięki temu przesunięta w odbiorze dla pojedynczego widza i słuchacza.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  n – polska satelitarna platforma cyfrowa telewizyjno-radiowa ITI działająca od 12 października 2006 do 21 marca 2013. Operatorem tej platformy była spółka ITI Neovision będąca członkiem grupy TVN.N (minuskuła: n) – czternasta litera alfabetu łacińskiego i osiemnasta polskiego. Oznacza zwykle w danym języku spółgłoskę przedniojęzykową nosową, np. [n].
  Warto wiedzieć że... beta

  The National Geographic Magazine, potem skrócony do National Geographic – czasopismo wydawane od 1888 roku przez National Geographic Society.
  nFilm HD – polski kanał filmowy typu premium nadawany w standardzie HDTV, dostępny na platformie cyfrowej n oraz w telewizjach kablowych.
  n na kartę – oferta kodowanych programów telewizyjnych w systemie prepaid, nadawanych cyfrowo. Dystrybutorem jest spółka Cyfrowy Dom, należąca do ITI Neovision, która jest również właścicielem satelitarnej platformy cyfrowej n. Odbiór kanałów nie wiąże się z koniecznością podpisywania umowy. Nazwa wersji słabszej technologicznie platformy (SDTV) brzmiała Telewizja na kartę (TNK) i nie jest aktualnie dostępna w sprzedaży, choć klienci nadal posiadający dekodery SD mogą nieprzerwanie korzystać z tej oferty.
  n na kartę – oferta kodowanych programów telewizyjnych w systemie prepaid, nadawanych cyfrowo. Dystrybutorem jest spółka Cyfrowy Dom, należąca do ITI Neovision, która jest również właścicielem satelitarnej platformy cyfrowej n. Odbiór kanałów nie wiąże się z koniecznością podpisywania umowy. Nazwa wersji słabszej technologicznie platformy (SDTV) brzmiała Telewizja na kartę (TNK) i nie jest aktualnie dostępna w sprzedaży, choć klienci nadal posiadający dekodery SD mogą nieprzerwanie korzystać z tej oferty.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.032 sek.