• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • NLL sezon 2009

  Przeczytaj także...
  Chicago Shamrox to zawodowa drużyna lacrossa grająca w National Lacrosse League w dywizji wschodniej. Drużyna rozpoczeła zmagania w NLL w 2007 roku. Na nazwę zespołu został ogłoszony konkurs. Nazwa Shamrox zwyciężyła spośród 1500 propozycji.Sezon rozpoczął się 29 grudnia 2007, a ostatni mecz finałowy został rozegrany w 17 maja 2008 roku. Był to dwudziesty drugi sezon zawodowej ligi lacrosse (licząc sezony EPBLL i MILL). Mistrzem sezonu została drużyna Buffalo Bandits. Podczas meczu All-Star Game, który został rozegrany 16 marca 2008 roku zespół wschodu pokonał po dogrywce zachód 17-16.
  Calgary Roughnecks – zawodowa drużyna lacrossa grająca w National Lacrosse League w dywizji zachodniej. Siedziba drużyny mieści się w Calgary w Kanadzie.

  Sezon rozpoczął się 3 stycznia 2009 roku, a finałowy mecz został rozegrany 15 maja. Jest to dwudziesty trzeci sezon zawodowej ligi lacrosse (licząc sezony EPBLL i MILL). Mistrzem została drużyna Calgary Roughnecks.

  W sezonie tym miały powrócić zespoły które opuściły ligę w sezonie 2008 Boston Blazers oraz Arizona Sting. Jednak z powodu kłopotów finansowych zespół Arizona Sting nie wystartował w rozgrywkach. Z powodów finansowych do udziału nie przystąpiła również drużyna Chicago Shamrox

  Arizona Sting to zawodowa drużyna lacrossa grająca w National Lacrosse League w dywizji zachodniej w latach 2004-2007. Siedziba drużyny mieściła się w Glandale w Stanach Zjednoczonych.Lacrosse (fr. la crosse – zakrzywiony kij) – zespołowa gra sportowa pochodzenia indiańskiego, której zasady ostatecznie ustalono w pierwszej połowie XIX w. w Kanadzie (gdzie uznano ją za sport narodowy); rozgrywana na trawiastym boisku, polega na umieszczeniu za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety piłki w bramce przeciwnika; 1904 i 1908 konkurencja olimpijska; uznawana za pierwowzór hokeja na lodzie.

  Tabele[ | edytuj kod]

  W - Wygrane, P - Przegrane, PRC - Ilość wygranych meczów w procentach, GZ - Gole zdobyte, GS - Gole stracone


  Playoffs[ | edytuj kod]

  Warto wiedzieć że... beta

  Boston Blazers to zawodowa drużyna lacrossa w National Lacrosse League w dywizji wschodniej. Zespół ten nie jest powiązany w żaden sposób z zespołem o tej samej nazwie, który grał w NLL w latach 1992-1997. Zespół ma rozpocząć rozgrywki w sezonie 2009.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.