NCAA Division III
Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.University of Chicago (pol. Uniwersytet Chicagowski, Uniwersytet w Chicago) – jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów amerykańskich, założony w 1890 przez przedsiębiorcę i twórcę koncernu Standard Oil Johna D. Rockefellera w Chicago. Jest to uczelnia prywatna, na której studiuje ok. 14 tys. osób, z czego zaledwie 4515 to studenci studiów licencjackich (ang.: undergraduates).
NCAA Division I – najwyższa z trzech dywizji, na jakie podzielona jest NCAA, główny system międzyuczelnianych rozgrywek sportowych w Stanach Zjednoczonych. Kryterium przydziału do dywizji jest budżet przeznaczany przez uczelnię na sport, w szczególności liczba oferowanych przez nią stypendiów sportowych, oraz poziom posiadanej infrastruktury. Choć uczelnie mogą wybrać, w których sportach będą wystawiać swoje reprezentacje, w Division I łączna liczba wystawionych przez nie zespołów nie może być mniejsza niż 14, w tym co najmniej siedem zespołów kobiecych i co najmniej 6 zespołów męskich. W praktyce wymogi te sprawiają, iż na udział w Division I mogą pozwolić sobie raczej duże i zamożne uczelnie, w większości o statusie uniwersytetu. Z drugiej strony, gwarantuje to wysoki poziom rozgrywek, dzięki czemu zawody międzyuczelniane cieszą się w USA bardzo dużą popularnością.
NCAA Division III - najniższy z trzech szczebli rozgrywek w głównym amerykańskim systemie międzyuczelnianych zawodów sportowych, NCAA. W przeciwieństwie do sytuujących się wyżej NCAA Division I i NCAA Division II, w Dywizji III uprawianie sportu przez studentów ma charakter wyłącznie hobbystyczny i jest łączone z normalnym tokiem studiów. Uczelnie te nie oferują stypendiów sportowych, nie przyjmują także żadnych studentów wyłącznie ze względu na ich osiągnięcia sportowe. Występy ich drużyn nie są dla uczelni źródłem dochodu (gdy tymczasem uczelnie z Dywizji I czerpią znaczące zyski z praw do transmisji telewizyjnych zawodów, sprzedaży biletów itp).
Division III jest najliczniejszą z dywizji NCAA, liczącą 449 uczelni. Większość z nich stanowią szkoły małe i średnie (do 10 tysięcy studentów), które często rywalizują na tym poziomie głównie ze względu na ograniczenia finansowe. Istnieje także grupa renomowanych, dużych uczelni, które świadomie i celowo nie chcą brać udziału w przypominających sport zawodowy rozgrywkach wyższych dywizji, uważając to za sprzeczne z ich ideałami. W tej grupie znajduje się m.in. University of Chicago. Jak we wszystkich dywizjach, uczelnie są podzielone na konferencje, na poziomie których odbywa się większość zawodów. Ich triumfatorzy rywalizują następnie o tytuły mistrzowskie na szczeblu dywizji.
Aby móc przystąpić do dywizji, uczelnia musi wystawiać swoje drużyny przynajmniej w 10 dyscyplinach (przy czym zawody kobiet i mężczyzn, nawet w tym samym sporcie, są liczone jako dwie różne dyscypliny), w tym co najmniej 5 drużyn męskich i pięć kobiecych.