• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • NBC  Podstrony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] 7 [8] [9]
  Przeczytaj także...
  Today (The Today Show) – magazyn telewizji śniadaniowej amerykańskiej stacji NBC, nadawany na żywo. Zadebiutował na antenie 14 stycznia 1952, będąc pierwszym tego typu programem telewizyjnym zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na świecie. Stanowił wzór dla podobnych produkcji, które wkrótce zaczęły pojawiać się w innych stacjach telewizyjnych. Jest trzecim najdłużej emitowanym amerykańskim programem telewizyjnym. Początkowo ukazywał się jedynie od poniedziałku do piątku. W 1987 rozpoczęto niedzielne emisje (obecnie jedna godzina), a w 1992 – sobotnie (dwie godziny). W 2000 czas emisji w tygodniu roboczym uległ wydłużeniu do trzech godzin. Od 2007 program trwa cztery godziny.Anno Domini – Biblii ciąg dalszy (ang. A.D.: The Bible Continues) – amerykański serial telewizyjny (biblijny, dramat historyczny) wyprodukowany przez Lightworkers Media. Twórcami serialu są Roma Downey i Mark Burnett podstawie Biblii. A.D.: The Bible Continues był emitowany od 5 kwietnia 2015 do 21 czerwca 2015 przez NBC. Serial jest kontynuacją miniserialu Biblia.
  Reality show[]
 • The Apprentice (2004 – )
 • The Biggest Loser (2004)
 • America's Got Talent (2006 – )
 • The Voice (2011 – )
 • Love in the Wild (2011 – )
 • Betty White's Off Their Rockers (2012 – )
 • Fashion Star (2012 – )
 • Kanały lokalne[]

   Osobny artykuł: Lista kanałów lokalnych NBC.

  NBC posiada sieć kanałów lokalnych, które najczęściej nie są własnością NBC (inaczej O&O – owned-and-operated), lecz lokalnych struktur medialnych. W wielu stanach USA jest nadawanych kilka stacji nadający program sieci.

  Game of Silence – amerykański serial telewizyjny (dramat kryminalny, thriller) wyprodukowany przez Sony Pictures Television oraz Universal Television. Serial jest adaptacją tureckiego serialu Suskunlar. Wersję amerykański stworzył David Hudgins. Premierowy odcinek zostanie wyemitowany 12 kwietnia 2016 roku przez NBCSuperstore – amerykański serial telewizyjny (sitcom) wyprodukowany przez The District oraz Universal Television. Twórcą serialu jest Justin Spitzer. Superstore jest emitowany od 30 listopada 2015 roku przez NBC Stacja NBC skróciła liczba odcinków pierwszego sezonu z 13 odcinków na 11. 23 lutego 2016 roku, stacja NBC zamówiła drugi sezon, który będzie składał się z 13 odcinków

  []

  Logo NBC to paw z sześcioma kolorowymi piórami symbolizującymi sześć części NBC w czasie wprowadzenia tego loga na rynek: News (Informacje), Sports (Sport), Entertaiment (Rozrywka), Stations (Kanały), Network (Sieć) i Productions (Produkcja).

  Podstrony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] 7 [8] [9]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Late Night with Jimmy Fallon – amerykański program telewizyjny typu talk-show prowadzony przez aktora i komika Jimmy’ego Fallona. Nadawany jest codziennie wieczorem w telewizji NBC.
  Comcast Corporation – amerykańska korporacja powstała w 1963 roku jako American Cable Systems. Obecnie jest ona największym operatorem kablowym jak też największym dostawcą usług internetowych w USA, w dochodach wyprzedzając dwukrotnie takich rywali jak Time Warner Cable czy Cox Communications (odpowiednio druga i trzecia pod względem liczby abonentów telewizji kablowej USA). Dostarcza telewizję kablową, szerokopasmowy Internet oraz wiele usług telefonicznych zarówno mieszkalnych jak i handlowych w 39 stanach USA oraz w Dystrykcie Kolumbii. Comcast ma również znaczny udział w sieci telewizyjnej i radiowej (posiada m.in. E! Entertainment Television, The Style Network, G4, Versus, Golf Channel) i sieci dystrybucji (posiadając ThePlatform).
  Heroes: Odrodzenie (ang. Heroes Reborn) – amerykański limitowany serial science-fiction, który jest kontynuacją serialu Herosi. Premierowy został wyemitowany 24 września 2015 roku przez NBC.
  Konglomerat (ang. conglomerate) – w gospodarce, jest to koncern, który grupuje przedsiębiorstwa o najróżniejszym profilu produkcji bez żadnej trwałej zasady doboru. W tym przypadku liczy się rentowność zainwestowanego kapitału. Oprócz typowych koncernów (branżowe, technologiczne, konglomerat) występują luźniejsze związki przedsiębiorstw mające na celu charakter kapitałowy, są to:
  General Electric – w 2009 dwunaste co do wielkości przedsiębiorstwo na świecie, zarówno pod kątem obrotów, generowanego dochodu jak i wartości rynkowej (406 mld USD w lipcu 2007). Spółka zajmuje obecnie trzecie miejsce na liście Największych Przedsiębiorstw na Świecie, czasopisma Forbes . Spółka publiczna notowana na Giełdzie Nowojorskiej (NYSE): GE (tzw. "Wall Street").
  NBC Nightly News – amerykański program informacyjny, flagowa produkcja NBC News, informacyjnej filii korporacji NBC Universal. Jest on nadawany na żywo codziennie na kanale NBC od 3 sierpnia 1970 roku w godzinach 18:30 do 19:00 czasu wschodniego USA. Prowadzącymi są dziennikarze Brian Williams (od 2004, poniedziałek-piątek) i Lester Holt (od 2007, weekend). Transmisja programu prowadzona jest ze studia 3C, (w wydaniach weekendowych ze studia 1A) w GE Building w Nowym Jorku. W niektórych sytuacjach powstaje uaktualnione wydanie dla zachodnich stanów USA, "Western Edition". Motyw muzyczny Nightly News (The Mission) skomponował światowej sławy kompozytor filmowy, John Williams.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.121 sek.