• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nürburgring  Podstrony: [1] [2] [3] 4 [5]
  Przeczytaj także...
  ADAC (niem. Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) – niemiecki automobilklub zrzeszający ponad 17 milionów członków (dane z czerwca 2010 r.), w tym ponad 1,5 mln motocyklistów. Tym samym jest największym stowarzyszeniem motocyklistów i drugim automobilklubem na świecie, po amerykańskim AAA. Posiada w Niemczech 18 oddziałów regionalnych.SuperCar Challenge – komputerowa gra wyścigowa wyprodukowana przez brytyjskie studio Eutechnyx i wydana 4 września 2009 roku przez System 3 na PlayStation 3.
  Przypisy
  1. Tor Nurburgring (pol.). autocentrum.pl. [dostęp 22.05.2013].

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona toru Nürburgring
 • Zdjęcie satelitarne toru
 • Polska strona o Nurburgringu


 • Podstrony: [1] [2] [3] 4 [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  GTR Evolution – dodatek do gry komputerowej Race ’07: The WTCC Game, wyprodukowana przez SimBin Studios i wydana przez Atari, Viva Media, QVS International, Zoo Corporation i Take-Two Interactive w 2008 roku na PC.
  Stefan Bellof (ur. 20 listopada 1957 w Gießen, zm. 1 września 1985 na torze Spa-Francorchamps) – niemiecki kierowca wyścigowy.
  Gran Turismo 5 (w skrócie GT5) – komputerowa gra wyścigowa wyprodukowana przez japońskie studio Polyphony Digital oraz wydana przez Sony Computer Entertainment na konsolę PlayStation 3. Jest to piąta część serii gier komputerowych Gran Turismo, która została wydana 24 listopada 2010 roku w Ameryce Północnej i Europie oraz 25 listopada w Japonii. Gran Turismo 5 jest kontynuacją gry Gran Turismo 5 Prologue. Gra posiada tryb obrazu trójwymiarowego.
  Komputer osobisty (ang. personal computer) – mikrokomputer przeznaczony przede wszystkim do użytku osobistego w domu i biurze. Służy głównie do uruchamiania oprogramowania biurowego, dostępu do zasobów Internetu, prezentacji treści multimedialnych (tekst, obrazy, dźwięki, filmy i inne), jak i gier.
  F1 2013 – oficjalna gra komputerowa o tematyce Formuły 1 wyprodukowana przez brytyjskie studio Codemasters Birmingham i wydana przez Codemasters na platformy PC, PlayStation 3 oraz Xbox 360. Gra została wydana 4 października 2013 roku.
  Nürburg - miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat, w powiecie Ahrweiler, wchodzi w skład gminy związkowej Adenau. Znajduje się tutaj średniowieczny zamek Nürburg. W pobliżu tej miejscowości zbudowano 24-kilometrowy motorowy tor wyścigowy - Nürburgring. Na pięciokilometrowej części tego toru, położonej na południe od miejscowości, organizowane są wyścigi Formuły 1.
  Forza Motorsport 3 – komputerowa gra wyścigowa wyprodukowana i wydana w 2009 roku przez Microsoft na konsolę Xbox 360. Jest to trzecia część serii gier wyścigowych Forza Motosport. W grze dostępnych jset ponad 400 w pełni modyfikowalnych samochodów od 50 różnych producentów oraz 22 tory wyścigowe w ponad 100 różnych konfiguracjach. Każdy samochód został zbudowany z ok. 500000-1000000 wielokątów. Według twórców gry to ponad 10 razy więcej niż w modelach z drugiej części.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.053 sek.