• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mycroft Holmes

  Przeczytaj także...
  Sherlock Holmes (/ˈʃɜrlɒk ˈhoʊmz/, ur. 6 stycznia 1854 lub 17 czerwca 1854 w Hutton Hall, zm. 23 czerwca 1929 w Downs Sussex) – postać fikcyjna, bohater powieści i opowiadań kryminalnych sir Arthura Conana Doyle’a.Plany Bruce-Partington (ang. The Adventure of the Bruce-Partington Plans) – opowiadanie Artura Conan Doyle’a z serii o detektywie Sherlocku Holmesie. Po raz pierwszy opublikowane w grudniu 1908 w czasopismach „The Strand Magazine” z ilustracjami Artura Twidle’a i w „Collier’s Weekly Magazine” z ilustracjami Frederica Dorr Steele’a. W wydaniu książkowym w zbiorze Jego ostatni ukłon w 1917. Inny tytuł Plany łodzi podwodnej Bruce-Partington.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Mycroft Holmes, ilustracja autorstwa Sidneya Pageta

  Mycroft Holmes – postać literacka występująca incydentalnie w cyklu utworów Arthura Conan Doyle'a. Starszy o siedem lat brat genialnego detektywa Sherlocka Holmesa.

  Mycroft Holmes pojawia się po raz pierwszy w opowiadaniu pt. Grecki tłumacz, kiedy Doktor Watson i Sherlock Holmes składają wizytę w Klubie Diogenesa, londyńskiej instytucji stworzonej dla ludzi nie pasujących do innych klubów.

  Bliższy opis pracy Mycrofta w agendach rządu JKM zostaje przedstawiony doktorowi Watsonowi przez Sherlocka w "Planach Bruce-Partingtona":

  Sir Arthur Ignatius Conan Doyle (ur. 22 maja 1859 w Edynburgu, zm. 7 lipca 1930 w Crowborough) – szkocki pisarz, wolnomularz, spirytysta, czołowy przedstawiciel nurtu powieści detektywistycznych, w których głównym bohaterem jest Sherlock Holmes.Sidney Edward Paget (ur. 4 października 1860 w Maesteg, zm. 28 stycznia 1908) – brytyjski ilustrator epoki wiktoriańskiej, najbardziej znany z ilustrowania opowiadań sir Arthura Conana Doyle’a o Sherlocku Holmesie publikowanych w magazynie „The Strand”.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.