• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • My Chemical Romance  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  "Welcome to the Black Parade" - pierwszy singel zespołu My Chemical Romance z trzeciej płyty The Black Parade. Zaprezentowany oficjalnie 28 października 2006 na festiwalu MTV Video Music Awards 2006, podczas koncertu zagranego przez nich na dachu wysokiego wieżowca z 10 największymi fanami.KROQ-FM to amerykańska komercyjna stacja radiowa zlokalizowana w Los Angeles, Pasadena - California należąca do CBS Radio. Nadająca na 106.7 FM oraz w internecie przez 24 godziny na dobę. KROQ-FM gra przeważnie muzykę rockową (modern rock). Dżingiel przewodni stacji to potoczna nazwa "kay rock", a slogan "The World Famous K-Rock".

  My Chemical Romance (MCR lub My Chem) – amerykańska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową, działającą w latach 2001–2013 oraz ponownie od 2019.

  Historia[ | edytuj kod]

  Początki kariery (2001–2002)[ | edytuj kod]

  Zespół powstał w 2001 r. z inicjatywy frontmana, Gerarda Waya i byłego perkusisty Matta Pelissiera. Kiedy doszło do zamachów, które miały miejsce 11 września 2001 roku, Way zdecydował się na zmiany w swoim życiu. Pomimo że był dobrze wykształconym rysownikiem komiksów i miał też realne szanse na podpisanie kontraktu z Cartoon Network na wydanie własnej kreskówki (The Breakfast Monkey), postanowił poświęcić się muzyce. Razem z Mattem Pelissierem napisał piosenkę „Skylines and Turnstiles”, gdzie inspiracją do niej była tragedia z 11 września. Następnie poprosili ich wspólnego przyjaciela, Raya Toro, by do nich dołączył, gdyż Way nie był w stanie jednocześnie grać na gitarze i śpiewać.

  Wielkie Los Angeles (ang. Greater Los Angeles Area) albo Southland – termin używany zarówno na określenie zurbanizowanego regionu jak i Combined Statistical Area (grupa interakcji obszarów metropolitalnych) rozciągnięty na ponad pięć hrabstw w regionie Południowej Kalifornii, to znaczy hrabstwa Los Angeles, Orange, San Bernardino, Hrabstwo Riverside i Ventura. W całym dwudziestym wieku, był to jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Stanach Zjednoczonych, mimo wzrostu od 2000 roku zaczął się spadek. Jako z 2010 US Census 2010, obszar metropolitalny Los Angeles liczy około 12,8 milionów mieszkańców. Tymczasem ludność większego regionu metropolitalnego według spisu z 2010 roku szacuje się na ponad 17,8 milionów mieszkańców zaś w 2011 roku mieszkało na nim 18,1 milionów. Wielkie Los Angeles jest drugim co do wielkości obszarem metropolitalnym w kraju po obszarze metropolitalnym Nowego Jorku, jak też jedną z największych aglomeracji miejskich na świecie.HIM – fiński zespół rockowy, założony w 1991 roku w Helsinkach przez wokalistę Ville Valo, gitarzystę Mikko Lindströma oraz basistę Mikko Paananena.

  Na strychu domu Matta nagrali demo „Skylines and Turnstiles”, „Our Lady of Sorrows” (wcześniejszy tytuł „Bring More Knives”) i „Cubicles”. Bratu Gerarda, Mikeyowi Wayowi, spodobało się to, co robili, więc postanowił zostać w zespole jako basista, porzucając jednocześnie naukę w college’u. Mikey Way wymyślił nazwę zespołu czerpiąc tytuł z książki Irivne’a Welsha, Ecstasy: Three Tales of Chemical Romance.

  Kerrang! – brytyjski tygodnik muzyczny (zawiera informacje dotyczące głównie rocka i metalu). Publikowany przez wydawnictwo Bauer Consumer Media. Organizuje coroczne gale rozdania nagród, przyznawanych w kilkunastu kategoriach. Jest to również nazwa kanału tv prezentującego muzykę rockową i gatunki jej pokrewne.Rise Against – amerykański zespół muzyczny, grający rodzaj hardcore punka, tzw. melodyjny hardcore. Założony w 1999 w Chicago, Illinois. Wszystkie trzy albumy, wydane przez wytwórnie Geffen, pokryły się platyną w Kanadzie i złotem w Stanach Zjednoczonych. Członkowie zespołu uznają prawa zwierząt, wspierają organizacje PETA, są weganami oraz straight edge (poza Brandonem).

  My Chemical Romance podpisali kontrakt z wytwórnią Eyeball Records i grali w tym samym studiu, co Pencey Prep oraz Thursday. Tam spotkali Franka Iero, wokalistę i gitarzystę zespołu Pencey Prep, który po rozpadzie Pencey Prep na przełomie 2001 i 2002 roku, kilka dni przed nagraniem debiutanckiego albumu zespołu, dołączył do MCR jako drugi wokalista oraz gitarzysta rytmiczny. Po 3 miesiącach od powstania, nagrali swój pierwszy album I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love, który został wydany 23 lipca 2002 roku.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Queen – brytyjski zespół rockowy utworzony w 1970 w Londynie przez Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury’ego. Basista John Deacon dołączył do grupy rok później.

  Ich producentem był wokalista zespołu Thursday, Geoff Rickley. Album odniósł sukces na scenie undergroundowej. Z kolei kilka większych wytwórni złożyło im oferty, by podpisali kontrakt. Członkowie zespołu twierdzili, że obawiają się utraty swobody tworzenia, ale ostatecznie podpisali kontrakt z Reprise Records.

  Przełom (2003–2006)[ | edytuj kod]

  Zespół zaczął pracować nad kolejnym albumem, zatytułowanym Three Cheers for Sweet Revenge. Wydany w 2004 roku album w ciągu roku przyznano certyfikat platynowej płyty. Album promowały trzy single „I'm Not Okay (I Promise)”, „Helena” i „The Ghost of You”. W tym czasie Matta Pelissiera zastąpił nowy perkusista Bob Bryar. Na początku 2005 roku zespół po raz pierwszy wsparł trasę Taste of Chaos, a także otwierał koncerty zespołu Green Day podczas ich tournée American Idiot World Tour (2004–2005).

  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).Michael James Way (ur. 10 września 1980 w Newark w USA), były gitarzysta basowy zespołu My Chemical Romance, obecnie rytmiczny gitarzysta w zespole Electric Century.

  Podczas lata, koncertowali wraz z Fall Out Boy na Warped Tour 2005. Rok później, odbyli trasę z Alkaline Trio i Reggie and the Full Effect po Stanach Zjednoczonych. W tym samym roku My Chemical Romance, wraz z zespołem The Used, nagrali cover zespołu Queen i Davida BowiegoUnder Pressure”.

  21 marca 2006 roku wydany został ich album audio-wideo, składający się z 2 DVD i 1 CD, Life On the Murder Scene. Na płytach DVD umiszczono pamiętnik zespołu, nagrania z koncertów oraz filmy nakręcone na planach teledysków. 27 czerwca 2006 roku wydano na DVD nieautoryzowaną biografię zespołu Things That Make You Go Mmmm!. DVD nie zawiera żadnych teledysków czy też innych nagrań muzycznych, ale wywiady z osobami, które znały zespół jeszcze przed ich światowym rozgłosem.

  Reprise Records - wytwórnia założona w 1960 roku przez Franka Sinatrę, w celu zwiększenia wolności i niezależności w wydawaniu swoich nagrań. Inni członkowie Rat Pack – Dean Martin i Sammy Davis, Jr. także przenieśli się do tej wytwórni. Redd Foxx wydawał w niej swoje nagrania w czasach, kiedy nie była ona jeszcze tak znana. Reprise Records została sprzedana Warner Bros. Records na początku 1963 r. Wydawała w Stanach płyty Jimiego Hendriksa. Dziś swoje płyty nagrywają w niej takie zespoły jak Green Day, Disturbed, The Used czy My Chemical Romance.Hoboken – miasto w USA, w stanie New Jersey, w hrabstwie Hudson. Według spisu ludności z roku 2010, w Hoboken mieszka 50 005 mieszkańców.

  The Black Parade (2006–2007)[ | edytuj kod]

  Nagrywanie trzeciego albumu studyjnego zespół rozpoczął 10 kwietnia 2006 roku. W nagraniach wział udział Rob Cavallo, producent wielu płyt zespołu Green Day. Początkowo album miał nosić tytuł The Rise and Fall of My Chemical Romance, ale w wywiadzie dla branżowego czasopisma „Kerrang!” Gerard Way wyjaśnił, że „To nigdy nie był tytuł albumu, lecz bardziej bujda albo żart”. 3 sierpnia 2006 zespół ukończył realizację zdjęć do teledysków do dwóch pierwszych piosenek, „Welcome to the Black Parade” i „Famous Last Words”. Oba wideoklipy wyreżyserował Sam Bayer (wcześniej zrealizował teledyski „Smells Like Teen SpiritNirvany i „American Idiot” Green Daya). Podczas zdjęć do „Famous Last Words” członkowie zespołu, Gerard Way i Bob Bryar, odnieśli kontuzje. Way zerwał sobie ścięgna w kostce, a Bryar poważnie poparzył sobie nogę, do której wdała się infekcja. Wymagał stałej kontroli szpitalnej. Konsekwencją tego było odwołanie przez zespół kilku koncertów. Moment poparzenia Bryara został uwieczniony w wersji teledysku przeznaczonej na rynek brytyjski (4 min 20 sek.: Ray Toro podbiega do Bryara, by sprawdzić, co się stało). Album The Black Parade jest uważany za sukces zespołu (5 gwiazdek w polskim czasopiśmie muzycznym „Teraz Rock”, a także miejsce w pierwszej 30 najlepszych albumów wg brytyjskiego magazynu „NME”).

  Teraz Rock (wcześniej nosił nazwę Tylko Rock) – miesięcznik wydawany przez AD Music SA, poświęcony głównie muzyce rockowej, zawiera informacje o bieżących wydarzeniach, recenzje płyt, wydawnictw video i koncertów, wywiady z artystami. Cena pisma wynosi 9,90 zł.Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.

  The Black Parade World Tour, trasa promująca nowy album zespołu rozpoczęła się 22 lutego 2007, a skończyła 9 maja 2008 roku. W międzyczasie My Chemical Romance grali z zespołami takimi jak: Rise Against, Thursday, Muse czy Billy Talent. Podczas trasy do członków grupy dołączył James Dewees (z zespołu Reggie and the Full Effect), uzupełniając personel muzyczny o keyboard.

  David Bowie, właśc. David Robert Jones (ur. 8 stycznia 1947 w Brixton) – brytyjski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, a także aktor.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  W plebiscycie magazynu „Kerrang!” The Black Parade został uznany za 4. najlepszy album 2006 roku. My Chemical Romance wygrali w kategorii "Najlepszy Międzynarodowy Zespół" na rozdaniu nagród magazynu „NME” w 2007 roku.

  19 kwietnia 2007 Mikey Way ogłosił, że przerywa występy w ramach The Black Parade World Tour, ponieważ chciał spędzić więcej czasu ze swoją wówczas nową żoną Alicią Simmons-Way. Mikeyego zastąpił przyjaciel zespołu, Matt Cortez. Grał on z zespołem aż do powrotu basisty (4 października 2007). My Chemical Romance byli częścią trasy Projekt Revolution wymyślonej przez członków grupy Linkin Park. Wraz z Placebo, Saosin, Taking Back Sunday, HIM, i Linkin Park dawali koncerty na terenie Stanów Zjednoczonych. W październiku My Chemical Romance ruszyli na trasę koncertową po Europie.

  Green Day – amerykański zespół punkrockowy powstały w 1986 z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Billiego Joe Armstronga i basisty Mike’a Dirnta w Rodeo, w Berkeley i w stanie Kalifornia. Na początku działalności grupy perkusistą był Al Sobrante. Po wydaniu płyty „1,039/Smoothed Out Slappy Hours” w 1991 r. porzucił zespół na rzecz nauki w college’u. Na jego miejsce przyszedł Tre Cool. W 1994 roku zespół wydał album „Dookie”, który okazał się wielkim sukcesem (15 milionów sprzedanych płyt na świecie). Już pierwszy singel z tej płyty, „Longview” uzyskał 1. miejsce na liście Billboard Modern Rock Tracks, które później było okupowane przez inne single z tej płyty („Basket Case” i „When I Come Around” utrzymywały się na nim przez 7 tygodni). Fall Out Boy – amerykański kwartet grający muzykę pop punk/rock, wywodzący się z chicagowskiej sceny undergroundowej.

  15 listopada 2007 poinformowano, że dalsze koncerty My Chemical Romance nie odbędą w pełnym składzie. Frank Iero oraz Bob Bryar zakończyli swój udział w trasie koncertowej promującej ich nowy album. Bob Bryar doznał kontuzji nadgarstków, co uniemożliwiało mu grę na perkusji, więc z powodów zdrowotnych zrezygnował z trasy aż do wyleczenia. Zastąpił go Pete. Frank Iero musiał wrócić do domu z powodów rodzinnych (jego babcia zmarła). Zastąpił go Matt Cortez.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  My Chemical Romance zostali nominowani do Najlepszej Alternatywnej Grupy w 2007 w ramach American Music Awards, konkurując z Linkin Park i The White Stripes. Zespół nie zdobył nagrody; wyróżnienie przyznano zespołowi Linkin Park. 19 grudnia 2007 w Japonii została wydana EP Live and Rare. EP zawiera piosenki z singli z The Black Parade.

  Keyboard (pol. klawiatura), aranżer – elektryczny lub elektroniczny instrument klawiszowy, pozwalający grającemu na grę z automatycznym akompaniamentem. Nowoczesne keyboardy wykorzystują system MIDI.Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.

  The Black Parade is Dead! (2008)[ | edytuj kod]

  30 czerwca 2008 roku (w Polsce 1 lipca 2008) miała miejsce premiera drugiego DVD zespołu, zatytułowana The Black Parade is Dead!. DVD zawiera zapis z koncertu w Palacio de los Deportes, hali sportowo-widowiskowej w Meksyku oraz „kameralny” występ w klubie Maxwell’s w Hoboken, w New Jersey. Wydwawnictwo The Black Parade is Dead! uzupełniono o CD z zapisem koncertu z miasta Meksyku. DVD zostało wydane także w limitowanej edycji, zawierającej akt zgonu oraz maskę zaprojektowaną przez jednego członka zespołu, a wszystko to zamknięte zostało w drewnianej trumience oznaczonej logiem My Chemical Romance.

  The Used – amerykańska grupa rockowa pochodząca z miejscowości Orem w Utah Ich pierwszy album, zatytułowany po prostu The Used sprzedał się w nakładzie blisko 200 tys. egzemplarzy. Kolejny krążek, Maybe Memories zawiera występ na żywo, wywiady oraz niepublikowane nigdzie piosenki. Kolejna płyta długogrająca o tytule In Love and Death ukazała się 28 września 2004 r. Następny album Lies for the Liars ukazał sie 22 maja 2007 r. 12 września 2006 r., zespół The Used poinformował na swojej oficjalnej stronie o odejściu perkusisty Brandena Steineckerta.Meksyk (hiszp. Ciudad de México) – stolica Meksyku, położona na wyżynie leżącej w środkowej części kraju. Zajmuje powierzchnię 1479 km². Populacja miasta wynosi 8 720 916 mieszkańców, natomiast obszar metropolitarny zamieszkuje 19 231 829 osób (2005 r.). Szacuje się, że całe megalopolis liczy ok. 22–25 mln mieszkańców i jest uznawana za trzecią po Tokio i Seulu aglomerację miejską świata. Region miasta odznacza się także jednym z największych i najszybszych przyrostów liczby ludności.

  Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys (2010)[ | edytuj kod]

  We wrześniu 2010 roku, na oficjalnym profilu My Chemical Romance w serwisie YouTube opublikowano zwiastun zatytułowany „Art Is the Weapon”, który ujawnił tytuł czwartego studyjnego albumu grupy, Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys. 22 września miała miejsce premiera utworu „Na Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na)” w radiu BBC (Wielka Brytania) i w KROQ (Wielkie Los Angeles). Lista utworów została opublikowana 23 września za pośrednictwem oficjalnej strony zespołu. Premiera czwartego albumu My Chemical Romance odbyła się 22 listopada 2010 roku. 22 marca 2013 roku grupa My Chemical Romance ogłosiła zakończenie swojej kariery.

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Conventional Weapons – album kompilacyjny amerykańskiego zespołu rockowego My Chemical Romance, wydany od 30 października 2012 roku do 5 lutego 2013 roku jako seria pięciu singli po dwa utwory każdy. Zostały one nagrane w 2009 roku. Kompilacja została oficjalnie zapowiedziana 14 września 2012 roku i jest to ostatni oficjalnie wydany materiał nagrany w studiu przed rozpadem zespołu w 2013 roku.

  Koniec działalności[ | edytuj kod]

  22 marca 2013 roku zespół oficjalnie ogłosił koniec działalności. Ogłoszenie z oficjalnej strony zespołu brzmiało: .mw-parser-output div.cytat{display:table;padding:0}.mw-parser-output div.cytat.box{margin-top:0.5em;margin-bottom:0.8em;border:1px solid #aaa;background:#f9f9f9}.mw-parser-output div.cytat>blockquote{margin:0;padding:0.5em 1.5em}.mw-parser-output div.cytat-zrodlo{text-align:right;padding:0 1em 0.5em 1.5em}.mw-parser-output div.cytat-zrodlo::before{content:"— "}.mw-parser-output div.cytat.cudzysłów>blockquote{display:table}.mw-parser-output div.cytat.klasyczny::before{float:left;content:"";background-image:url("//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b9/Quote-alpha.png/20px-Quote-alpha.png");background-repeat:no-repeat;background-position:top right;width:2em;height:2em;margin:0.5em 0.5em 0.5em 0.5em}.mw-parser-output div.cytat.klasyczny>blockquote{border:1px solid #ccc;background:white;color:#333;padding-left:3em}.mw-parser-output div.cytat.cudzysłów>blockquote::before{display:table-cell;color:rgb(178,183,242);font:bold 40px"Times New Roman",serif;vertical-align:bottom;content:"„";padding-right:0.1em}.mw-parser-output div.cytat.cudzysłów>blockquote::after{display:table-cell;color:rgb(178,183,242);font:bold 40px"Times New Roman",serif;vertical-align:top;content:"”";padding-left:0.1em}.mw-parser-output div.cytat.środek{margin:0 auto}.mw-parser-output div.cytat.prawy{float:right;clear:right;margin-left:1.4em}.mw-parser-output div.cytat.lewy{float:left;clear:left;margin-right:1.4em}.mw-parser-output div.cytat.prawy:not([style]),.mw-parser-output div.cytat.lewy:not([style]){max-width:25em}

  Założenie tego zespołu 12 lat temu było prawdziwym błogosławieństwem. Byliśmy w miejscach, o których nie myśleliśmy, że będziemy. Mogliśmy zobaczyć i doświadczyć rzeczy, o których nawet nie marzyliśmy. Dzieliliśmy scenę z ludźmi, których podziwiamy, którzy byli naszymi autorytetami i co najważniejsze, z naszymi przyjaciółmi. A teraz, tak jak wszystkie wspaniałe rzeczy, nadszedł czas to zakończyć. Dziękujemy za całe wasze wsparcie i za bycie częścią tej przygody

  Alkaline Trio (w skrócie "Alk3") - amerykańska punk-rockowa grupa muzyczna pochodząca z McHenry (przedmieścia Chicago) w stanie Illinois. Grupa powstała w 1996 roku, a w jej skład wchodzą: Matt Skiba (wokal, gitara), Dan Andriano (wokal, gitara basowa) i Derek Grant (perkusja).New Musical Express (znany również w skrócie jako NME) - magazyn muzyczny publikowany w Wielkiej Brytanii od 1952 (pierwszy numer 7 marca 1952). Było to pierwsze w historii brytyjskie czasopismo muzyczne, które posiadało listę najpopularniejszych w danym tygodniu singli (17 listopada 1952). W latach 70. magazyn był najlepiej sprzedającym się czasopismem muzycznym w Wielkiej Brytanii. W latach 1972-1976 styl magazynu nawiązywał do gonzo, z czasem jednak zaczął identyfikować się z punk rockiem, za sprawą takich dziennikarzy jak Tony Parsons i Julie Burchill.
  My Chemical Romance,

  Okoliczności zakończenia działalności My Chemical Romance Gerard Way wytłumaczył w liście pożegnalnym skierownym do fanów:

  (…) Jest wiele powodów, które doprowadziły do końca My Chemical Romance. Główna przyczyna nie jest ważna, tak jak posłańcy – ale wiadomość, znów jak zawsze, jest ważną rzeczą. Ale żeby nie było wątpliwości – to jest moja ocena, moje powody i moje uczucia. I mogę was zapewnić, że nie było żadnego podziału, kłótni, niepowodzenia, wypadku, łotra czy noża wbitego w plecy, który by to spowodował, powtarzam, to nie była niczyja wina, działo się to po cichu, czy zdawaliśmy sobie z tego sprawę czy nie, na długo przed jakimikolwiek sensacjami, skandalami czy plotkami.

  Robert Cory Bryar (ur. 31 grudnia 1979 w Chicago, Illinois), były perkusista zespołu My Chemical Romance. Na początku był dźwiękowcem zespołu The Used. Zastąpił miejsce dawnego perkusisty Matta Pelissiera. W 2009 roku w plebiscycie magazynu branżowego DRUM! został wyróżniony tytułem "najlepszego perkusisty popowego".YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.
  Gerard Way,

  Reaktywacja zespołu (2019)[ | edytuj kod]

  31 października 2019 roku grupa ogłosiła swój sceniczny powrót. 20 grudnia 2019 roku My Chemical Romance zagrało koncert w Shrine Expo Hall w Los Angeles.

  Muzycy[ | edytuj kod]  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Nirvana – amerykański zespół grunge’owy, założony przez wokalistę i gitarzystę Kurta Cobaina i basistę Krista Novoselica w Aberdeen (USA) w 1987. Zespół w ciągu siedmiu lat swojej działalności zatrudniał kilku perkusistów (najdłużej w zespole grał Dave Grohl, który dołączył do grupy w 1990).
  Smells Like Teen Spirit – singel amerykańskiego zespołu grunge’owego Nirvana, wydany w 1991 roku na albumie Nevermind. Został napisany przez Kurta Cobaina, Krista Novoselica i Dave’a Grohla, produkcją zajął się zaś Butch Vig. Charakterystyczne cechy utworu to budowa zwrotka-refren, czteroakordowy riff użyty we wstępie oraz w refrenie, a także kontrast między cichymi i spokojnymi zwrotkami a głośnym, dynamicznym refrenem.
  BBC (skrót od British Broadcasting Corporation, Brytyjska Korporacja Nadawcza) – główny brytyjski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny, największa tego rodzaju instytucja na świecie.
  The Black Parade Is Dead! - Wersja DVD zawierająca zapisy z koncertów w Palaco de los Deportes, na sportowej arenie w Meksyku, 7 października 2007 roku, oraz “kameralny” występ w klubie Maxwell’s w Hoboken, w New Jersey. Ponadto The Black Parade Is Dead! zawierać będzie płytę CD na której znajdzie się zapis z koncertu z Meksyku. A tak przedstawia się spis utworów wydawnictwa TBPID!:
  Sing – to trzeci singel z czwartej studyjnej płyty Danger Days: True Lives Of The Fabulous Killjoys amerykańskiego zespołu My Chemical Romance. Piosenka zadebiutowała na BBC Radio 1, a następnie na MySpace zespołu oraz kilka innych stacji radiowych w dniu 3 listopada 2010 roku.
  Placebo – rockowo-alternatywny zespół muzyczny założony w 1994 roku w Londynie. Obecnie tworzą go Brian Molko (wokal, gitara, klawisze), Stefan Olsdal (gitara basowa, gitara, klawisze) oraz Steve Forrest (perkusja).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.055 sek.