• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • My3  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Pandemia COVID-19 – pandemia zakaźnej choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. Epidemia rozpoczęła się 17 listopada 2019 w mieście Wuhan, w prowincji Hubei w środkowych Chinach, a 11 marca 2020 została uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za pandemię. Anyone I Want to Be – singel polskiej piosenkarki Roksany Węgiel, wydany 6 listopada 2018 nakładem wytwórni Universal Music Polska. Piosenkę skomponowali Maegan Cottone, Nathan Duvall, Cutfather, Peter Wallevik i Daniel Davidsen, a słowa napisali Małgorzata Uściłowska i Patryk Kumór.

  My3polski zespół muzyczny wykonujący dziecięco-młodzieżową muzykę rozrywkową, powstały w 2017. W skład tria wchodzą: Julia „Julka” Trojanowska, Natalia „Natka” Klewicz i Karolina „Gefi” Gefert.

  W latach 2017-2018 na antenie telewizji Polsat emitowany był program o tej samej nazwie, prowadzony przez członkinie grupy.

  Historia zespołu[ | edytuj kod]

  2017: Powstanie grupy i program telewizyjny[ | edytuj kod]

  Skład zespołu wyłoniony został podczas castingu organizowanego przez agencję producencką Tako Media. Zespół powstał 11 października 2017 roku choć sam proces formowania się składu grupy trwał od stycznia aż do 25 czerwca 2017 roku . 11 października 2017 roku (a więc w dniu powstania zespołu My3) ukazał się też pierwszy, debiutancki singiel, zatytułowany Mammaje, który w siedem miesięcy od premiery osiągnął ponad milion wyświetleń na YouTube. Najczęściej wyświetlanym utworem zespołu w sieci jest piosenka „Szkolna sympatia”, która liczy ponad 12 milionów wyświetleń w serwisie YouTube (stan na sierpień 2020). We wrześniu wokalistki zadebiutowały w zestawieniu dwudziestu najchętniej oglądanych teledysków na platformie Vevo.

  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).Vevo (zapis stylizowany vevo, dawniej VEVO) – serwis internetowy publikujący początkowo tylko teledyski międzynarodowych wytwórni muzycznych: Universal Music Group, Sony Music Entertainment i EMI, rozpoczął współpracę także z niezależnymi wytwórniami tj. Virgin Records, Hollywood Records, Empire Distribution, INgrooves Fontana oraz wieloma innymi lokalnymi wytwórniami. Powstało 8 grudnia 2009 r. na mocy porozumienia między Google i Universal Music Group (miało ono zakończyć problemy finansowe z licencjonowaniem muzyki na YouTube). Jeszcze w tym samym miesiącu platforma stała się numerem jeden w Stanach Zjednoczonych wśród najczęściej odwiedzanych muzycznych stron internetowych i trzyma tę pozycję niezmiennie do dziś. VEVO opiera się na technologii dostarczanej przez YouTube, stając się jednocześnie ich największym partnerem.

  11 listopada 2017 na antenie telewizji Polsat zadebiutował program My3 prowadzony przez członkinie zespołu. Celem programu jest zainspirowanie dzieci do odkrywania świata, poszukiwania autorytetów oraz zachęcenie ich do odnalezienia pasji i czerpania z niej radości. Program składa się z kilku stałych elementów, którym są m.in.: ćwiczenia sportowe i taneczne, przygotowanie prostego i zdrowego posiłku, nauka rysowania, rozwiązywanie dylematów, rozmowa z gośćmi, doświadczenia naukowe oraz propozycje zabaw dla najmłodszych. Ponadto w programie są też prezentowane teledyski grupy My3. Producentem wykonawczym programu jest Tako Media. Programowi towarzyszy czołówkowa piosenka My3 i nagrany do niej w studio programu teledysk.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Anna Wyszkoni (ur. 21 lipca 1980 w Tworkowie) – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, kompozytorka i autorka tekstów. W latach 1996-2010 występowała w zespole Łzy. Solowo wydała dwa albumy: Pan i Pani (2009), oraz Życie jest w porządku (2012). W 2010 czasopismo „Machina” umieściło ją na 42. miejscu na liście "50 najlepszych polskich wokalistek".

  Od 2018: Debiut fonograficzny, zawieszenie programu[ | edytuj kod]

  26 stycznia 2018 nakładem wydawnictwa Universal Music Polska ukazał się debiutancki album grupy, zatytułowany po prostu My3, który został wydany w wersji zwyczajnej i rozszerzonej, uzupełnionej o drugi krążek z wersjami instrumentalnymi utworów, a także o gadżety związane z zespołem. Album ten w lutym 2019 roku uzyskał status złotej płyty.

  Universal Music Group (UMG), wcześniej MCA Music Entertainment Group – największa grupa biznesowa oraz rodzina wytwórni płytowych w przemyśle muzycznym. Jest jedną z wielkiej czwórki wytwórni płytowych.YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.

  Od 16 kwietnia 2018 zostały wprowadzone na oficjalny, blogowy kanał w serwisie YouTube - cykliczne, 30-50 minutowe transmisję na żywo z kamery, realizowane kilka razy w miesiącu, przeważnie w poniedziałki. Na tych transmisjach dziewczyny z zespołu My3 przekazują aktualne informacje na temat działalności zespołu (m.in. terminy nadchodzących koncertów, wrażenia po mających miejsce między transmisjami wydarzeniami z życia zespołu i jego członkiń, nowinki na temat najnowszych materiałów w social mediach i na obu kanałach (blogowym i muzycznym) w serwisie YouTube, a także kwestie dotyczące programu telewizyjnego i prowadzonych nagrań do niego) a także kontaktują się z fanami i odpowiadają na ich pytania, dzięki czemu każdy może he poznać bliżej przez internet i brać udział w bieżących działaniach zespołu My3. Spotkania na żywo z fanami w ramach trasnmisji na żywo w serwisie YouTube powstały przy okazji serii Q&A gdzie fani zespołu mogli zadawać interesujące ich pytania członkiniom zespołu.

  Cover – nowa aranżacja, interpretacja istniejącego utworu muzycznego odtwarzana przez wykonawcę, który nie jest jego pierwotnym, znanym wykonawcą.Telewizja Polsat spółka z o.o. – grupa 24 kanałów Zygmunta Solorza-Żaka – 4 ogólnych (Polsat, Polsat HD, TV4, TV6), 6 sportowych (Polsat Sport, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Extra HD, Polsat Sport News, Polsat Sport Weekend), 2 rozrywkowych (Polsat Café, Polsat Play), 2 filmowych (Polsat Film, Polsat Film HD), informacyjnego (Polsat News), biznesowego (Polsat Biznes), polonijnego (Polsat 2), telenowelowego (Polsat Romans), dziecięcego (Polsat JimJam), kryminalnego (Polsat Crime & Investigation), kulinarnego (Polsat Food), przyrodniczego (Polsat Viasat Nature), historycznego (Polsat Viasat History) i podróżniczego (Polsat Viasat Explorer).

  25 maja 2018 premierę miała druga płyta studyjna grupy, pt. Podróż w czasie, na której znalazły się trzy autorskie utwory i covery siedmiu polskich przebojów w nowych aranżacjach. Pierwszym singlem promującym album był utwór „Pidżama Party” z 28 kwietnia 2018, do którego powstał teledysk. 2 czerwca 2018 wokalistki wraz z innymi polskimi artystami wystąpiły na specjalnym koncercie w Gdańsku. Koncert ten był transmitowany przez telewizję Polsat.

  Jesienią 2018 poinformowano o zawieszeniu programu telewizyjnego My3. Powrót programu na antenę był planowany na jesień 2019, jednak do powrotu programu nie doszło.

  2 listopada 2018 ukazał się trzeci album studyjny grupy, pt. 3. Czwarty album pt. Za3majMY Radość ukazał się 31 maja 2019. Promował go singiel „Różowe Okulary”, nagrany wspólnie z Anią Wyszkoni i jej córką Polą. Na albumie w części coverowej można znaleźć m.in. utwór Roksany WęgielAnyone I Want to Be” we wspólnej interpretacji tworzących zespół dziewczyn.

  31 lipca 2019 potwierdzono udział zespołu My3 w młodzieżowym filmie Jestem M. Misfit, który był ich aktorskim debiutem. Film ten trafił do kin 8 listopada a wokalistki zespołu My3 zagrały w nim siebie jako uczennice szkoły do której to uczęszcza główna bohaterka produkcji grana przez blogerkę i wokalistkę Sylwię Lipkę. W filmie użyto również nazwy My3 do określenia jednego z szkolnych teamów które to tworzą wokalistki zespołu. .

  16 sierpnia 2019 My3 wraz z innymi młodymi polskimi artystami wystąpiło na deskach Opery Leśnej w Sopocie podczas koncertu „Young Choice Awards” stanowiącym czwarty dzień Sopot Top of The Top Festival. Koncert ten w przeciwieństwie do poprzednich części festiwalu nie był transmitowany w telewizji lecz z opóźnieniem w internecie .

  Jesienią zespół My3 postawił szerzej na aktywność w sieci publikując między innymi na Youtube dwa filmy fabularne - w tym parodię komedii "Kevin sam w domu" w którym to jedna z członkiń zagrała główną rolę i zarazem samą siebie.

  Od 2020: Obóz My3Camp, zakończenie działalności zespołu i pożegnalna trasa koncertowa[ | edytuj kod]

  Podczas ferii zimowych zespół My3 dwukrotnie zorganizował w Węgierskiej Górce dla swoich fanów obóz "My3Camp" na którym to dzieci i młodzież mogły połączyć wypoczynek z bliższym poznanie zespołu a także zabawą z nim podczas kilkudniowego turnusu. .

  5 lutego 2020 Dziewczyny z My3 poinformowały o końcu działalności zespołu z dniem 1 maja. Do tego czasu ma mieć miejsce pożegnalna trasa koncertowa "Przyjaciółki na zawsze" oraz sporo niespodzianek i wspomnień na social mediach i YouTube. Dosyć niespodziewana decyzja ze strony dziewczyn o rozwiązaniu zespołu wywołała smutek i spore poruszenie w komentarzach pod materiałem pożegnalnym zamieszczonym przez trio wokalistek . W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce trasa koncertowa została przełożona na wrzesień, jednak 28 sierpnia 2020 poinformowano o jej odwołaniu w związku z dalej panującą na świecie pandemią COVID-19 w wyniku czego zespół funkcjonował do 1 września 2020.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.629 sek.