• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Myślęcinek - powiat bydgoski

  Przeczytaj także...
  Sołectwo – jednostka pomocnicza gminy we współczesnej Polsce, charakterystyczna dla obszarów wiejskich. Obszar, zakres działania sołectwa i jego organów określa rada gminy w statucie sołectwa.Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy (LPKiW), również: Myślęcinek – największy park miejski w Polsce, liczący 830 hektarów powierzchni, usytuowany w północnej części Bydgoszczy, w odległości 5 km od ścisłego centrum miasta. Zwany jest potocznie "parkiem w Myślęcinku" od nazwy części miasta, w jakiej się znajduje.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Myślęcinekwieś w Polsce, położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim, w gminie Osielsko. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Osielsko.

  W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa bydgoskiego.

  Komunikacja[]

  Przez wieś oraz nieopodal niej przejeżdżają następujące linie bydgoskiej komunikacji miejskiej:

  Gmina Osielsko – gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.Podział administracyjny Polski 1975–1998 – podział administracyjny obowiązujący od 1 czerwca 1975 do 31 grudnia 1998 (od reformy w 1975 do reformy w 1999). Został wprowadzony ustawą z dnia 28 maja 1975 o dwustopniowym podziale administracyjnym Państwa oraz o zmianie ustawy o radach narodowych.

  52 Błonie - Podkowa - jedynie wariant przedłużony do Podkowy

  93 Leśne - Niwy/Rybiniecka -linia międzygminna

  94 Leśne - Żołędowo/Augustowska (z wariantem przez Maksymilianowo) - linia międzygminna

  Zapoznaj się również z: Leśny Park Kultury i Wypoczynku, Wysoczyzna Osielska.

  Przypisy

  Wieś (łac. pagus, rus) – jednostka osadnicza o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta (art. 2 ustawy z 29 sierpnia 2003 o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych).Województwo bydgoskie – jedno z 49 województw istniejących w latach 1975-1998. W 1999 roku włączone zostało do województwa kujawsko-pomorskiego.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Województwo kujawsko-pomorskie – jedno z 16 województw leżące w północnej części Polski centralnej. Zostało utworzone na mocy ustawy z dnia 24 lipca 1998 r. w przybliżeniu z dawnych województw: bydgoskiego, toruńskiego i włocławskiego.
  Wysoczyzna Osielska – mikroregion fizyczno-geograficzny (314.732) w północnej Polsce, w gminach: Bydgoszcz, Osielsko i Dobrcz, stanowiący południowy fragment Wysoczyzny Świeckiej.
  Powiat bydgoski – powiat w Polsce (województwo kujawsko-pomorskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Bydgoszcz. Położony jest w środkowo-zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, z wyłączeniem samego miasta Bydgoszczy, które na prawach powiatu znajduje się poza jego granicami.
  Osielsko (niem. Osielsk) – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim, w gminie Osielsko, przylegająca od północy do miasta Bydgoszcz. Obecnie pełni funkcję dynamicznie rozwijającego się jego przedmieścia. Na południowych krańcach wsi znajdują się zbocza Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej leżącej w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, z których roztacza się panorama na Bydgoszcz. Na cmentarzu miejsce pamięci narodowej. Miejscowość jest siedzibą gminy Osielsko. Jest jedną z najbogatszych gmin w Polsce. W Osielsku od 2011 roku organizowane są Targi DLA DOMU i OGRODU - impreza wystawiennicza skupiająca wystawców branż projektowych, budowlanych, wyposażeniowych i instalacyjnych, a także hodowców roślin. W Osielsku mieści się Laboratorium Galenowe Avena - będące jednym z nielicznych w kraju.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.