• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Muzyka elektroniczna  Podstrony: [1] [2] [3] 4
  Przeczytaj także...
  Elektroniczne instrumenty muzyczne – grupa instrumentów muzycznych należąca do elektrofonów, w których dźwięk powstaje w drodze syntezy i dociera do słuchacza przez przetwornik elektroakustyczny. Sposób kontroli instrumentu jest bez znaczenia dla tej klasyfikacji.Funk – jest stylem muzycznym, powstałym w Ameryce w drugiej połowie lat sześćdziesiątych, kiedy to muzycy pochodzenia afroamerykańskiego połączyli muzykę soul, jazz, rhythm and blues, tworząc nowy, rytmiczny i energetyczny styl muzyczny wzbogacony o psychodeliczne brzmienie.
  Linki zewnętrzne[edytuj kod]
 • Ishkur’s Guide to Electronic Music (ang.) – Przewodnik po muzyce elektronicznej
 • EL–Stacja – Internetowe radio z audycjami na żywo (dostępnymi później do pobrania w całości jako podcast) promujące głównie polskich wykonawców klasycznej muzyki elektronicznej
 • Nowamuzyka.pl – Jeden z pierwszych polskich serwisów poświęconych w całości nowej muzyce elektronicznej
 • ElectronicMusic.pl – Codzienna porcja muzyki: news, recenzje, sety, forum
 • Mooza.pl – Recenzje, biografie, informacje o nowych płytach.
 • WME.com.pl – Wortal Muzyki Elektronicznej
 • Elmuzyka.art.pl – Odnośniki do stron związanych z muzyką elektroniczną
 • Dub – technika przetwarzania nagrań muzycznych (głównie z gatunku reggae), eksponująca zwłaszcza sekcję rytmiczną (bębny, bas), powstała na Jamajce w latach siedemdziesiątych XX w.. Obejmuje zarówno przetwarzanie muzyki na żywo (przez realizatorów dźwięku, tzw. dubmasterów), jak i nagrania studyjne. Technika dub skupia się na wybranym elemencie nagrania, który w wersji oryginalnej pozostaje na dalszym planie. Z reguły w nagraniu dub pomija się oryginalny wokal, czasem jest ono wykorzystywane jako podkład do toastingu.Milton Byron Babbitt - ur.10 maja 1916 - zm. 29 stycznia 2011. Amerykański kompozytor i teoretyk muzyki. W latach 50. był pionierem zastosowania teorii informatycznych w muzyce, włączył teorię zbiorów do metody przekształceń seryjnych. Wprowadził termin ,,klasy tonacji" dla określania każdej oktawy wartością nutową. Twórca muzyki elektron. Jest autorem m.in. czterech kwartetów smyczkowych, kompozycji Philomel na sopran i taśmę (1963-64), Ensembles for Synthesizer 1967).


  Podstrony: [1] [2] [3] 4  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Giovanni Giorgio Moroder (ur. 26 kwietnia 1940 w Ortisei jako Hansjörg Moroder) – włoski muzyk, kompozytor i producent muzyczny.
  Elektroniczna muzyka taneczna (potocznie muzyka klubowa, EDM – electronic dance music) – zbiór gatunków muzycznych wywodzących się z muzyki disco lat 70. i z klasycznej muzyki elektronicznej, tworzonych za pomocą elektronicznych instrumentów muzycznych takich jak: automaty perkusyjne, syntezator. Całość elektronicznej muzyki tanecznej bywa powszechnie mylnie określana jako techno, które jest jednym z jej podgatunków.
  Industrial – awangardowy styl w muzyce elektronicznej, czerpiący inspiracje z fascynacji, a jednocześnie rozczarowania zdehumanizowaną cywilizacją przemysłową, z jednej strony dążącą do technicznej doskonałości, a z drugiej spychającą jednostkę ludzką na dalszy plan.
  Olivier Eugène Charles Prosper Messiaen (ur. 10 grudnia 1908 w Awinionie, zm. 27 kwietnia 1992 w Clichy) – francuski kompozytor, organista, nauczyciel i z zamiłowania ornitolog.
  Daniel Bloom, właśc. Daniel Tomasz Borcuch (ur. 21 grudnia 1971 w Kwidzynie) – polski kompozytor, muzyk, producent muzyczny.
  Gary Numan właściwie Gary Anthony James Webb (ur. 8 marca 1958 w Hammersmith w Londynie) - brytyjski wokalista i kompozytor.
  Józef Patkowski (ur. 15 listopada 1929 w Wilnie, zm. 26 października 2005 w Warszawie) – polski muzykolog i twórca muzyki filmowej. Zasłużony dla rozwoju polskiej muzyki elektro-akustycznej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.062 sek.