• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Monika Brodka (ur. 7 lutego 1987 w Żywcu) – polska wokalistka popowa. Laureatka trzeciej edycji programu telewizyjnego Idol. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.T.Love – polski zespół muzyczny założony w 1982 w Częstochowie. W początkach kariery, w latach 80. XX wieku, pozostający pod wpływem punk rocka, a z upływem czasu korzystający również ze stylistyki reggae, rock and rolla, glam rocka, pop rocka.
  Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej

  Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej (dawniej funkcjonujące pod nazwą M-1) – studio nagraniowe Polskiego Radia umożliwiające również transmisje na żywo (najczęściej) na antenie Programu III. Studio zlokalizowane jest w jego gmachu przy ulicy Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie.

  Suzanne Vega (ur. 11 lipca 1959 w Santa Monica w Kalifornii) – amerykańska piosenkarka folkowa i folkrockowa, kompozytorka i autorka tekstów piosenek.Quidam - polski zespół muzyczny wykonujący rock progresywny i art rock. Założony na początku lat 90. w Inowrocławiu. Oprócz autorskiej działalności ma na swym koncie nagrania i koncerty z takimi sławami gatunku jak Colin Bass z grupy Camel czy polskim SBB.

  Początki Studia sięgają roku 1947, kiedy to doszczętnie zniszczony w czasie wojny budynek został przeznaczony na potrzeby rozgłośni radiowej. Studio zostało zaprojektowane przez inżynierów Tadeusza Dąbrowskiego i Aleksandra Janika. Na przełomie 1996 i 1997 studio zostało zmodernizowane przez akustyka Jana Dodackiego i architekta Kazimierza Wośko. Inauguracja działalności studia połączona z nadaniem mu imienia Agnieszki Osieckiej (1936-1997) odbyła się w 1997 roku, wkrótce po śmierci poetki.

  Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach – polski, alternatywny rockowy zespół muzyczny pochodzący z Nowego Dworku – miejscowości położonej niedaleko Świebodzina, założony w 2001 roku.Lao Che – polski crossoverowy zespół muzyczny, założony przez byłych członków zespołu Koli w 1999 roku, w Płocku. Nazwa zespołu pochodzi od Lao Che ("Starego Che"), jednej z drugoplanowych postaci filmu Indiana Jones i Świątynia Zagłady.

  Dane techniczne[ | edytuj kod]

  Całkowita liczba miejsc to 200-250, w tym 150 miejsc siedzących. Obecnie studio składa się ze studia głównego o powierzchni 256 m² z reżyserką o powierzchni 35 m², w którego skład wchodzi również stanowisko montażowo-masteringowe. Reżyserka wyposażona została w analogowy stół mikserski SSL serii 9000J ze sterowaniem komputerowym oraz magnetofony do zapisu wielośladowego: analogowy A827 24MCH i cyfrowy DASH D827 48MCH.

  Lora Szafran (ur. 24 lipca 1960 w Krośnie) – polska wokalistka jazzowa. W październiku 2015 roku została odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Fundacja „Okularnicy” im. Agnieszki Osieckiej – fundacja założona w 2000 w Warszawie przez Agatę Passent, córkę Agnieszki Osieckiej.

  Obecnie stołu SSL9040J nie ma ... obecnie studio jest wyposażone :

 • Vista 5M3  64 wejścia mic/line, 42 tłumiki
 • System Pro Tools HD
 • Digidesign HD MADI
 • Digidesign SYNC I/O
 • Digidesign MIDI I/O
 • Karta video CANOPUS ADVC 110
 • Nagrywarka  Plextor PX-810VF
 • Komputer: MacPro 8-core, 3GHz, 2GB RAM, DVD Superdrive
 • Monitor Samsung 40’
 • Plug Iny: Waves V.5 Diamond Bundle, Autotune – Antares Audio, Ampfarm – Line 6, Echofarm – Line 6, Sound Replacer – Digidesign, Pitch’n’Time – Serato Audio, TL Every Phase – Trillium Lane Labs, Ozone 4
 • Oprogramowanie dodatkowe: Toast Titanium, Quick Time Pro
 • Opis studia na stronie Polskiego Radia.

  Undish - polska grupa muzyczna wykonująca rock gotycki. Powstała 1991 roku w miejscowości Oborniki, pod nazwa Graviora Manent prezentując thrash oraz death metal.Steve Hackett (ur. 12 lutego 1950 w Londynie) – angielski gitarzysta rockowy i klasyczny, znany m.in. z występów z grupami Genesis i GTR oraz z kariery solowej. Jest starszym bratem flecisty Johna Hacketta.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Sistars – polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza takich gatunków jak pop, R&B, blue eyed soul, hip-hop, funky, czy rock. Powstała w 2001 roku w Warszawie w składzie Paulina i Natalia Przybysz (śpiew), Marek Piotrowski (instrumenty klawiszowe), Bartek Królik (gitara basowa, śpiew) i Marcin Ułanowski (perkusja). Pierwszy album zespołu zatytułowany Siła sióstr ukazał się w 2003 roku. Wydany nakładem hip-hopowej oficyny - Wielkie Joł, materiał dotarł do 1. miejsca zestawienia OLiS. Ogólnopolską popularność zyskały pochodzące z płyty piosenki "Synu" i "Spadaj". Formacja otrzymała także liczne nagrody i wyróżnienia w tym dwa Fryderyki w kategoriach Nowa twarz fonografii i Album roku - hip-hop.
  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.
  Coma – polski zespół rockowy założony w czerwcu 1998 roku w Łodzi. Muzyka grupy inspirowana jest dokonaniami takich zespołów jak Illusion, Pearl Jam czy Led Zeppelin.
  Józef Skrzek (ur. 2 lipca 1948 w Siemianowicach Śląskich-Michałkowicach) – polski multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor, starszy brat Jana Skrzeka.
  Ray Wilson (ur. 8 września 1968 w Dumfries) – szkocki wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, członek zespołów Guaranted Pure, Stiltskin, Cut, Genesis.
  Novika właściwie Katarzyna Nowicka (ur. w 22 marca 1974 r. Warszawa) – polska piosenkarka, autorka muzyki i tekstów, redaktor radiowa.
  Inżynier – osoba, która ma umiejętności i wiedzę zdobytą w zakresie nauk inżynieryjnych i technicznych. Jest to także określenie tytułu zawodowego nadawanego przez uczelnie wyższe po ukończeniu studiów inżynierskich.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.822 sek.