• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Muzeum św. Faustyny w Płocku

  Przeczytaj także...
  Płock – miasto na prawach powiatu na Pojezierzu Dobrzyńskim i w Kotlinie Płockiej, nad Wisłą, w województwie mazowieckim, siedziba ziemskiego powiatu płockiego; historyczna stolica Mazowsza oraz stolica Polski w latach 1079-1138; siedziba rzymskokatolickiej kurii diecezji płockiej (1075); siedziba władz Kościoła Starokatolickiego Mariawitów i mariawickiej diecezji warszawsko-płockiej, port rzeczny, rafineria ropy naftowej (1964), szkoły wyższe, teatry, muzea.Miłosierdzie Boże - w teologii chrześcijańskiej największy z przymiotów Boga, obok świętości i sprawiedliwości.
  Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku – sanktuarium rzymskokatolickie, zwane też Betlejem Miłosierdzia Bożego.

  Muzeum św. Faustyny w Płocku – najmłodsze płockie muzeum, powstałe na początku 2006 roku w podziemiach sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy Starym Rynku.

  Muzeum upamiętnia pobyt św. siostry Faustyny w płockim klasztorze w latach 1930-1932. W jednej z sal została odtworzona piekarnia w której pracowała s. Faustyna. Organizatorzy pokazali też jak wyglądała cela zakonna w czasach życia świętej. Zaprezentowanych jest również wiele pamiątek związanych ze świętą Faustyną i jej objawieniami.

  Maria Faustyna Kowalska ZMBM, właśc. Helena Kowalska (ur. 25 sierpnia 1905 w Głogowcu, zm. 5 października 1938 w Krakowie) − święta Kościoła katolickiego, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, stygmatyczka i wizjonerka. Znana przede wszystkim jako głosicielka kultu Miłosierdzia Bożego i autorka Dzienniczka, w którym opisała swoje duchowe i mistyczne doświadczenia.

  Druga część ekspozycji prezentuje rozwój kultu Miłosierdzia Bożego w Płocku, Polsce i na świecie. Od 2009 roku muzeum zawiesiło działalność.

  Zobacz też[]

 • Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.