• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mutazz Isa Barszim  Podstrony: [1] 2 [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Derek Drouin (ur. 6 marca 1990 w Sarnii) – kanadyjski lekkoatleta, skoczek wzwyż, brązowy medalista igrzysk olimpijskich z Londynu.Lekkoatletyka na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2011 – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się na Estádio Olímpico João Havelange w Rio de Janeiro od 19 do 23 lipca (bieg maratoński rozegrano na ulicach miasta 17 lipca).
  Kariera[]

  Początki[]

  Zimą 2010 w Göteborgu wynikiem 2,25 – mając 18 lat – ustanowił rekord Kataru w kategorii seniorów i juniorów. Dwa tygodnie później został w Teheranie halowym mistrzem Azji. W debiucie w dużej seniorskiej imprezie – w marcu 2010 na halowych mistrzostwach świata w rodzinnym Katarze – odpadł w eliminacjach. W maju 2010 zdobył złoty medal mistrzostw krajów arabskich juniorów, a na początku lipca sięgnął po mistrzostwo Azji juniorów. Po tym sukcesie zdobył w Kanadzie złoty medal juniorskich mistrzostw globu. Na koniec roku, w listopadzie, stanął na najwyższym stopniu podium igrzysk azjatyckich. Przez cały sezon 2010 pięciokrotnie poprawiał seniorski rekord Kataru.

  Letnie igrzyska olimpijskie – międzynarodowe zawody sportowe organizowane co 4 lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie. Zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich uznawane jest przez sportowców większości dyscyplin za najbardziej prestiżowe osiągnięcie.4. Halowe Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce – halowe zawody lekkoatletyczne, które odbyły od 24 do 26 lutego 2010 w stolicy Iranu Teheranie. Najwięcej medali – 21 – wywalczyli reprezentanci gospodarzy. W zawodach wystartowało 23 reprezentacji narodowych skupionych w Azjatyckim Stowarzyszeniu Lekkoatletycznym.

  2011–2012[]

  Na początku sezonu 2011 ustanowił wynikiem 2,31 rekord Kataru podczas mityngu Qatar Athletic Super Grand Prix 2011 w Dosze. Kolejny raz rekord kraju – o jeden centymetr – poprawił 19 czerwca w Ystad. Kilka tygodni po tych zawodach został w Kobe mistrzem Azji uzyskując wynik 2,35. Podczas światowych wojskowych igrzysk sportowych wygrał ustanawiając rekord tej imprezy rezultatem 2,29. Po zawodach wojska wystąpił w dwóch mityngach Samsung Diamentowej Ligi (DN Galan 2011 i Aviva London Grand Prix 2011). Na mistrzostwach świata w Taegu, w Korei Południowej, zajął siódme miejsce z wynikiem 2,32 – rezultat taki dawał brązowy medal jednak Katarczyk przegrał go ilością zrzutek. Na koniec sezonu – od października do połowy grudnia – zwyciężył w trzech imprezach o zasięgu regionalnym: igrzyskach Rady Współpracy Zatoki Perskiej, mistrzostwach panarabskich oraz igrzyskach panarabskich.

  Stambuł (tur. İstanbul) – największe i najludniejsze miasto Turcji i jej centrum kulturalne, handlowe oraz finansowe. Rozciąga się od północnego wybrzeża morza Marmara po obu stronach Bosforu, cieśniny morskiej między Morzem Śródziemnym a Morzem Czarnym. Położenie zarówno w europejskiej Tracji, jak i azjatyckiej Anatolii sprawia, że Stambuł jest jedną z dwóch (obok rosyjskiego miasta Magnitogorsk) metropolii świata znajdujących się na dwóch kontynentach.Zhu Jianhua (chiń. upr.: 朱建华; chiń. trad.: 朱建華; pinyin: Zhū Jiànhuá; ur. 29 maja 1963 w Szanghaju), chiński lekkoatleta - skoczek wzwyż.

  W drugim występie w sezonie 2012 – na 2. Mityngu Kontrolnym PZLA w Spale – wynikiem 2,33 poprawił halowy rekord Azji. Swój wynik poprawił tydzień później skacząc w Hangzhou (Chiny) 2,37 zdobywając jednocześnie halowe mistrzostwo Azji i ustanawiając najlepszy rezultat na świecie w sezonie halowym 2012. Był jednym z faworytów do zdobycia medalu halowych mistrzostw świata w Stambule jednak po zaliczeniu wysokości 2,28 trzykrotnie strącił poprzeczkę zawieszoną na 2,31 i został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu ex aequo z Niemcem Raúlem Spankiem. Na igrzyskach olimpijskich w Londynie wywalczył brązowy medal ex-aequo z Kanadyjczykiem Derekiem Drouniem i Robertem Grabarzem. Po igrzyskach, 23 sierpnia, na mityngu Athletissima 2012 w Lozannie wynikiem 2,39 wyrównał rekord Azji należący od 1984 roku do Zhu Jianhua. W grudniu 2012 z wynikiem 2,32 zwyciężył w Mistrzostwach Azji Zachodniej.

  18. Mistrzostwa Panarabskie w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się w Ad-Dausze w Katarze między 21 a 24 maja 2013.56. Memoriał Janusza Kusocińskiego – mityng lekkoatletyczny, który odbył się we wtorek 8 czerwca 2010 na stadionie klubu sportowego "Orzeł" w Warszawie. Konkurs rzutu młotem kobiet poświęcony był zmarłej w 2009 Kamili Skolimowskiej. Zawody znalazły się w kalendarzu European Athletics Outdoor Premium Meetings w związku z czym należą do grona najważniejszych mityngów organizowanych w Europie pod egidę Europejskiego Stowarzyszenia Lekkoatletycznego.

  2013[]

  Na początku kwietnia wystartował na mistrzostwach Rady Współpracy Zatoki Perskiej w Dosze, na których zdobył złoto, a jego brat, Mu’ammar, sięgnął po srebro. Pod koniec maja zdobył złoty medal mistrzostw panarabskich. 1 czerwca na mityngu Prefontaine Classic 2013 w Eugene wynikiem 2,40 ustanowił rekord Azji i stał się pierwszym w XXI wieku zawodnikiem, który w sezonie letnim uzyskał rezultat 2,40. Podczas mistrzostw świata w Moskwie, w sierpniu 2013, zdobył srebrny medal przegrywając jedynie z Ukraińcem Bohdanem Bondarenko.

  Aviva London Grand Prix 2011 – mityng lekkoatletyczny, który odbył się 5 i 6 sierpnia w Londynie. Zawody były dwunastą odsłoną prestiżowej Diamentowej Ligi.Spała – wieś letniskowa w województwie łódzkim, w powiecie tomaszowskim, w gminie Inowłódz; przez wieś przebiega droga krajowa nr 48 Tomaszów Mazowiecki–Kozienice–Dęblin–Kock.

  Osiągnięcia[]

  Zawodnik podczas memoriału Janusza Kusocińskiego w Warszawie (2010)


  Podstrony: [1] 2 [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  19. Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne zorganizowane przez Asian Athletics Association między 7 i 10 lipca 2011 w japońskim mieście Kobe. Czwarty raz w historii mistrzostwa Azji odbyły się w Japonii – poprzednio gospodarzami były: Tokio (dwukrotnie) oraz Fukuoka.
  Mistrzostwa Azji w lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne organizowane od roku 1973 przez Asian Athletics Association. Impreza rozgrywana jest nieregularnie, najczęściej co 2 lata w jednym z krajów azjatyckich.
  13. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się od 12 do 14 marca 2010 w stolicy Kataru, Ad-Dausze. Areną zmagań lekkoatletów była hala Aspire Dome.
  14. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się od 9 do 11 marca 2012 roku w tureckim Stambule.
  Athletissima 2012 – mityng lekkoatletyczny, który odbył się 23 sierpnia w Lozannie. Zawody były jedenastą odsłoną prestiżowej Diamentowej Ligi w sezonie 2012.
  Ad-Dauha albo Doha (arab. الدوحة; "wielkie drzewo"; poprzednia nazwa Al-Bida) – miasto w Azji leżące na wschodnim wybrzeżu półwyspu Katar, w Zatoce Perskiej, stolica i największe miasto Kataru. W krajach anglosaskich miasto znane jest pod nazwą Doha.
  Kobe (jap. 神戸市, Kōbe-shi) – miasto w Japonii, położone na wyspie Honsiu. Jest stolicą prefektury Hyōgo i jednym z większych portowych miast Japonii. Leży w regionie Kansai (Kinki), na zachód od Osaki. Należy do obszaru metropolitalnego Keihanshin liczącego ok. 18 mln mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.088 sek.