• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mustvee

  Przeczytaj także...
  Rosjanie (ros. русские / russkije) – naród wschodniosłowiański, zamieszkujący głównie Rosję oraz inne kraje byłego Związku Radzieckiego, przede wszystkim: Ukrainę, Białoruś, Kazachstan, Uzbekistan, Łotwę, Kirgistan, Estonię, Litwę, Mołdawię i Naddniestrze oraz Turkmenistan. Znaczące diaspory znajdują się w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Niemczech.Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.
  Estonia (est. Eesti, Republika Estońska – Eesti Vabariik) – państwo w Europie Północnej, nad Morzem Bałtyckim, powstałe po I wojnie światowej. Członek Unii Europejskiej i NATO. Graniczy z Łotwą od południa i z Rosją od wschodu oraz z Finlandią przez Zatokę Fińską.
  pas wybrzeża nad Mustvee

  Mustveemiasto we wschodniej Estonii, w prowincji Jõgeva. Leży nad jeziorem Pejpus w miejscu ujścia rzeki Mustvee. Liczy 1756 mieszkańców (2006). Mniej więcej połowę z nich stanowią Rosjanie.

  Prowincja Jõgeva (est. Jõgeva maakond) – jedna z 15 prowincji w Estonii, znajdująca się we wschodniej części kraju.Wschód (symbol E, od ang. east) – jedna z czterech głównych stron świata. Odnosi się do punktu horyzontu, w którym wschodzi Słońce w dniu równonocy.
  Pejpus, Jezioro Czudzkie (est. Peipsi järv, ros. Чудское озеро) − jezioro na granicy między Estonią i Rosją. Wraz z jeziorami Ciepłym (est. Lämmijärv) oraz Pskowskim (est. Pihkva järv) tworzy jeden zbiornik o łącznej powierzchni 3550 km². Łącznie ze wspomnianymi stanowi piąte pod względem wielkości jezioro Europy.Mustvee (est. Mustvee jõgi) – rzeka w środkowej Estonii. Rzeka ma źródła na zachód od miejscowości Laekannu, gmina Avinurme. Wpada do jeziora Pejpus w miejscowości Mustvee. Ma długość 38,7 km i powierzchnię dorzecza 179,5 km².  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.