Musikot

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Musikotgaun wikas samiti w zachodniej części Nepalu w strefie Lumbini w dystrykcie Gulmi. Według nepalskiego spisu powszechnego z 2001 roku liczył on 785 gospodarstw domowych i 4188 mieszkańców (2315 kobiet i 1873 mężczyzn).

Paśćimańćal Wikas Kszetr (nep. पश्चिमाञ्चल, ang. Western Development Region) - jeden z pięciu regionów Nepalu. Graniczy z Indiami na południu, z Chinami na północy, z regionem Madhja-Paśćimańćal na zachodzie oraz z regionem Madhyamańćal na wschodzie. Stolicą regionu jest Pokhara.Tamghas (trl. Tamghās, trb. Tamghas) – village development committee w zachodniej części Nepalu w strefie Lumbini w dystrykcie Gulmi. Według nepalskiego spisu powszechnego z 2001 roku liczył on 2620 gospodarstw domowych i 10680 mieszkańców (5236 kobiet i 5444 mężczyzn).

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Index of Geographical names of Nepal - Western Development Region - Volume III (ang.). National Geographic Information Infrastructure Programme. [dostęp 2010-09-27].
  2. VDC’s population (ang.). National Association of Village Development Committees in Nepal (NAVIN). [dostęp 2020-10-12].
Lumbini (nep. लुम्बिनी) - to jedna ze stref w regionie Paśćimańćal, w Nepalu. Stolicą tej strefy jest miasto Butwal.Gaun wikas samiti (nep. गाउँ विकास समिति – trl. gāun vikās samiti, trb. gaun wikas samiti lub गाउँ बिकास समिति – trl. gāun bikās samiti, trb. gaun bikas samiti; ang. village development committee; pol. "komitet rozwoju wsi") − najniższa jednostka administracyjna dla obszarów wiejskich w Nepalu. Jej odpowiednikiem dla obszarów miejskich jest municipality. Gaun wikas samiti wchodzą w skład dystryktów, z różną ilością gaun wikas samiti na dystrykt (np. dystrykt Saptari składa się ze 115 gaun wikas samiti, a Manang z 12). Gaun wikas samiti dzielą się na dziewięć wadā (वडा; "oddziałów") każdy. Poszczególne wsie, osady i inne skupiska ludności, które wchodzą w skład gaun wikas samiti mogą, ale nie muszą, pokrywać się swoimi granicami z przebiegiem wadā.
Reklama