Musick to Play in the Dark Vol. 1

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

Musick to Play in the Dark Vol. 1 – album Coil wydany po raz pierwszy w 1999 roku jako podwójny album na winylu 12’’.

Aleister Crowley, właśc. Edward Alexander Crowley (ur. 12 października 1875 w Royal Leamington Spa, zm. 1 grudnia 1947 w Hastings) – brytyjski okultysta, mistyk, szachista i alpinista. Autor wielu książek, z czego znaczna większość traktowała, lub choć nawiązywała, do wyznawanych przez Crowleya filozoficzno-mistycznych poglądów. Praktycznie całe swoje życie spędził na poszukiwaniach, nauczaniu i opisywaniu pewnej formy synkretycznego mistycyzmu (Thelema).Nostradamus (fr. Michel de Nostredame) (ur. 14 grudnia 1503 w Saint-Remy w Prowansji, zm. 2 lipca 1566) – francuski lekarz, astrolog, matematyk i autor proroctw, okultysta, doradca królowej Francji Katarzyny Medycejskiej. Miał m.in. przepowiedzieć okoliczności śmierci jej męża Henryka II Walezjusza.

Musick To Play In The Dark Vol. 1 był pierwszym z albumów zawierających tzw. "muzykę księżycową" (moon music). Kolejnym był Musick to Play in the Dark Vol. 2, wydany rok później.

Utwór Are You Shivering? poświęcony jest MDMA. "Red Birds Will Fly Out Of The East And Destroy Paris In A Night" opiera się na albumie Rubycon Tangerine Dream. Tytuł pochodzi z Przepowiedni Nostradamusa. Na pianinie w "Red Queen" gra Thighpaulsandra. Słowa "Strange Birds" wzięto z tekstów Aleistera Crowleya, a utwór The Dreamer Is Asleep poświęcono Williamowi Blake'owi.

Musick to Play in the Dark Vol. 2 to album Coila wydany po raz pierwszy w 2000 roku jako podwójny album na winylu 12’’.Peter Martin „Sleazy” Christopherson (ur. 27 lutego 1955 w Leeds, zm. 25 listopada 2010 w Bangkoku) – brytyjski muzyk, reżyser teledysków, grafik, fotograf, projektant, artysta wideo, producent i współzałożyciel m.in. Throbbing Gristle, Coil i Psychic TV. W latach 70. założył wraz z Genesisem P-Orridgem industrialną formację Throbbing Gristle. W 1981 roku wspólnie z Geoffreyem Rushtonem powołał do życia Psychic TV. W 1982 roku z Johnem Goslingiem i Johnem Balance tworzył trio Zos Kia. Jednak największe uznanie przyniosła mu współpraca z Johnem Balancem w projekcie Coil. Od roku 1983, przez 23 lata, tworzył jako muzyk Coil, aż do rozwiązania grupy po tragicznej śmierci Balance’a.

Spis utworów[ | edytuj kod]

CD[ | edytuj kod]

 1. Are You Shivering? – 9:36
 2. Red Birds Will Fly Out Of The East And Destroy Paris In A Night – 12:40
 3. Red Queen – 10:58
 4. Broccoli – 9:17
 5. Strange Birds – 7:33
 6. The Dreamer Is Still asleep – 9:56

12" winyl[ | edytuj kod]

Strona A:

Tangerine Dream – niemiecki zespół rockowy grający muzykę elektroniczną, założony w 1967 roku przez Edgara Froese. W ciągu swego istnienia zespół wielokrotnie zmieniał skład, z wyjątkiem samego Froese, który w zespole pozostaje do dziś. We wczesnym okresie członkiem Tangerine Dream był perkusista i kompozytor Klaus Schulze, ale najtrwalsza była formacja z połowy lat 70. – klawiszowe trio w składzie: Froese, Christopher Franke, Peter Baumann. Z początkiem lat 80. Baumanna zastąpił Johannes Schmoelling; także ten skład utrzymał się dość długo i był bardzo twórczy.3,4-Metylenodioksymetamfetamina (MDMA, pigułki ecstasy, XTC) − organiczny związek chemiczny, drugorzędowa amina strukturalnie podobna do metamfetaminy. Półsyntetyczna substancja psychoaktywna wykazująca działanie empatogenne, euforyczne i psychodeliczne.
 1. Are You Shivering? - ?
 2. Red Birds Will Fly Out Of The East And Destroy Paris In A Night – 8:41
 3. Red Queen - ?

Strona B:

 1. Broccoli – ?
 2. The Dreamer Is Still Asleep - ?

Twórcy[ | edytuj kod]

 • John Balance
 • Peter Christopherson
 • Thighpaulsandra
 • Drew McDowall
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Reklama