• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Muppety - film  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Film muzyczny – to filmowa odmiana musicalu; gatunek typowy dla kina amerykańskiego. Jego początki wiążą się z zastosowaniem dźwięku w kinach. Pierwszy film dźwiękowy to właśnie musical – Śpiewak Jazzbandu ze słynnym Alem Jolsonem. W musicalu filmowym, podobnie jak w teatralnym, w fabule ważne miejsce zajmują śpiewane przez bohaterów piosenki. Najpopularniejszym podgatunkiem są musicalowe komedie, w których obok piosenek i układów tanecznych ważną rolę pełnią gagi. Musical to najpopularniejszy gatunek współczesnego kina hinduskiego (zob. Bollywood), jednak filmy z Indii są prawie zupełnie nieznane w Europie.Lady Gaga, właściwie Stefani Joanne Angelina Germanotta (ur. 28 marca 1986 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka pop, autorka tekstów piosenek, kompozytorka i aktorka. W latach 1999−2006 wokalistka zespołu Stefani Germanotta Band. Ambasadorka dobrej woli UNICEF.

  Muppety (ang. The Muppets) – amerykański musical familijno-komediowy. Siódmy film fabularny z występem Muppetów. Reżyserem filmu jest James Bobin. Scenariusz napisali Nicholas Stoller i odtwórca głównej roli w filmie Jason Segel. Światowa premiera tego filmu miała miejsce 23 listopada 2011 roku. W Polsce premiera nastąpiła 20 stycznia 2012 roku.

  Marcin Kopiec (ur. 12 listopada 1843 roku w Starej Wsi (obecnie dzielnica Raciborza), zm. 5 października 1919 roku w Warszawie) – polski działacz narodowy, pisarz, poeta ludowy, badacz dziejów Śląska.Selena Marie Gomez (ur. 22 lipca 1992 w Grand Prairie) – amerykańska aktorka i piosenkarka, która zasłynęła rolą Alex Russo w wyróżnionym nagrodą Emmy serialu Czarodzieje z Waverly Place. Od tego czasu Gomez wystąpiła w szeregu filmów telewizyjnych, włączając w to Kopciuszek: Roztańczona historia, Czarodzieje z Waverly Place: Film i Program ochrony księżniczek, a także zadebiutowała w pełnometrażowym filmie kinowym – Ramona i Beezus.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Bracia Walter i Gary – mieszkańcy Smalltown – są fanami mupettów, w szczególności Walter, który oglądał ich program przez całe dzieciństwo. Kiedy Gary wybiera się ze swoją dziewczyną Mary w podróż do Los Angeles, aby świętować ich dziesiątą rocznicę, zabierają ze sobą Waltera, by mógł zwiedzić studio, w którym w przeszłości kręcono The Muppet Show. Gdy odłącza się od wycieczki, aby obejrzeć biuro Kermita, przypadkiem odkrywa, że Tex Richman planuje zniszczyć studio a na jego miejscu ma stanąć szyb naftowy. Jedynym sposobem na uratowanie budynku jest zorganizowanie przedstawienia, podczas którego uda im się zebrać 10 milionów dolarów. Cała trójka odnajduje Kermita, który – początkowo sceptyczny – daje się namówić do odszukania pozostałych muppetów. Po zebraniu wszystkich razem dostają dwie godziny czasu antenowego na swój program pod warunkiem, że w wystąpi z nimi jakaś gwiazda. Ponieważ wszyscy, do których dzwoni Kermit, odmawiają udziału, porywają Jacka Blacka i organizują przedstawienie z jego udziałem. Pomimo pomocy ze strony innych znanych osób, które w trakcie trwania programu decydują się dołączyć do muppetów, nie udaje im się uzbierać wystarczającej ilości pieniędzy. Kiedy opuszczają studio, zostają przywitani przez wiwatujący tłum, co przekonuje ich, że mimo wszystko odnieśli oni sukces, gdyż po wielu latach rozłąki udało im się zorganizować wspaniałe przedstawienie.

  Łukasz Talik (ur. 15 października 1984 w Bielsku-Białej) – wokalista i aktor musicalowy i dubbingowy. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni.Wojciech Paszkowski (ur. 28 lutego 1960 w Warszawie) – polski aktor i reżyser teatralny, dubbingowy i filmowy. Absolwent warszawskiej PWST.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Caryn Elaine Johnson (ur. 13 listopada 1955 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka, komediantka i piosenkarka. Laureatka Oscara za rolę drugoplanową w filmie Uwierz w ducha.
  Grzegorz Pawlak (ur. 19 lutego 1961 w Kutnie) – polski aktor teatralny i głosowy, bardzo rzadko występujący przed kamerami. Jest też lektorem.
  Jarosław Boberek (ur. 14 czerwca 1963 w Szczecinku) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, reżyser polskiego dubbingu.
  Waldemar Barwiński (ur. 11 kwietnia 1973 w Zamościu) – polski lektor, aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, także dubbingowy.
  Anna Sochacka – polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka musicalowa. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
  Ricky Gervais (ur. 25 czerwca 1961 w Reading) − brytyjski reżyser i aktor komediowy występujący w serialach The Office i Statyści. Ricky Gervais wystąpił też gościnnie jako komik w klubie Split Sides w grze wideo Grand Theft Auto IV.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.