• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mugen Motorsports

  Przeczytaj także...
  Przedsiębiorstwo (lub inaczej jednostka gospodarcza) – wyodrębniona prawnie, organizacyjnie i ekonomicznie jednostka, prowadząca działalność gospodarczą. Najczęściej definiowanym celem działalności przedsiębiorstwa jest osiąganie zysku poprzez zaspokajanie potrzeb konsumentów. W jego skład mogą wchodzić mniej lub bardziej odrębne jednostki gospodarcze, nazywane zakładami. Nieco inne znaczenie ma przedsiębiorstwo w języku prawnym.Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
  Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.

  Mugen Motorsports (M-TEC Co., Ltd) (無限) – japońskie przedsiębiorstwo założone w 1973 r. przez Hirotoshi'ego Hondę, syna założyciela Honda Motor Company, Soichiro Hondy. Mugen (z jap. bez ograniczeń) to przedsiębiorstwo zajmujące się tuningiem silników oraz produkcją części, silnie związana z Hondą. Pomimo rodzinnych powiązań, Mugen nie jest i nigdy nie był własnością Hondy. Sytuacja była przez pewien czas bardzo skomplikowana, gdy właścicielem Mugen był Hirotoshi Honda, główny udziałowiec Hondy od śmierci jego ojca w 1991 r.

  Honda Motor Co. (jap. 本田技研工業株式会社 – Honda Giken Kōgyō Kabushiki Kaisha) – japońska, międzynarodowa korporacja produkująca samochody, motocykle, skutery, samoloty, silniki oraz różnego rodzaju maszyny do celów budowlanych, rolniczych i innych. Obecnie jest największym producentem silników na świecie. Produkuje ich ponad 25 milionów rocznie. Zakłady produkcyjne umieszczono w ponad 30 różnych krajach. Główna siedziba znajduje się w Tokio. Natomiast siedziba Honda Motor Europe Ltd. znajduje się w Slough (Wielka Brytania).Gran Turismo (GT) – komputerowa gra wyścigowa wydana na konsolę PlayStation. Po raz pierwszy wydana w 1997 roku w Japonii. Gra odniosła sukces i została najlepiej sprzedającą się grą na PlayStation. Gran Turismo jest pierwszą z serii gier o tym samym tytule.

  Przedsiębiorstwo usprawnia i prowadzi samochody Hondy w mistrzostwach Super GT oraz sprzedaje części prywatnym nabywcom.

  W grze wideo Gran Turismo, dostępne są części firmy Mugen.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Tuning samochodów – z ang. regulacja, strojenie. Wyróżnia się tuning mechaniczny i tuning optyczny (inaczej muckowy).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.