• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mu’ammar Isa Barszim

  Przeczytaj także...
  Ad-Dauha albo Doha (arab. الدوحة; "wielkie drzewo"; poprzednia nazwa Al-Bida) – miasto w Azji leżące na wschodnim wybrzeżu półwyspu Katar, w Zatoce Perskiej, stolica i największe miasto Kataru. W krajach anglosaskich miasto znane jest pod nazwą Doha.Incheon (zapisywane również jako Inczhon) – miasto na prawach metropolii i port morski w północno-zachodniej części Korei Południowej w pobliżu Seulu. Wcześniej nosiło nazwę Jemulpo. Trzecie co do wielkości miasto kraju.
  14. Mistrzostwa Rady Współpracy Zatoki Perskiej w Lekkoatletyce 2013 – zawody lekkoatletyczne dla zawodników z Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Kataru, Kuwejtu, Omanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które odbyły się w Ad-Dausze (Katar) między 8 i 10 kwietnia 2013. Startowali wyłącznie mężczyźni.

  Mu’ammar Isa Barszim, Muamer Aissa Barshim (ur. 3 stycznia 1994) – katarski lekkoatleta specjalizujący się w skoku wzwyż.

  Bez sukcesów startował w 2011 na mistrzostwach świata juniorów młodszych. W 2012 był szósty na halowych mistrzostwach Azji oraz wywalczył mistrzostwo Azji juniorów. Na początku kwietnia 2013 wystartował na mistrzostwach Rady Współpracy Zatoki Perskiej w Dosze, na których zdobył srebro, a jego brat, Mutazz, sięgnął po złoto. W 2014 stanął na najniższym stopniu podium igrzysk azjatyckich w Incheon.

  Katar (arab. قطر – trl. Qaţar, trb. Katar), Państwo Katar (arab. دولة قطر – trl. Dawlat Qaţar, trb. Daulat Katar) – państwo położone we wschodniej części Półwyspu Arabskiego (na półwyspie Katar) nad Zatoką Perską. Graniczy z Arabią Saudyjską.Skok wzwyż – konkurencja lekkoatletyczna, polegająca na odbiciu się (po wykonaniu rozbiegu) i przeniesieniu całego ciała ponad poprzeczką zawieszoną na pionowych stojakach. Zawodnicy mają trzy próby na pokonanie danej wysokości. Po strąceniu poprzeczki istnieje możliwość przeniesienia pozostałych prób na następną wysokość. Trzy kolejne nieudane próby eliminują z konkursu.

  Stawał na podium juniorskich mistrzostw krajów arabskich.

  Jego starszy brat Mutazz Isa Barszim także uprawia skok wzwyż, jest rekordzistą Azji i medalistą olimpijskim w tej konkurencji.

  Rekordy życiowe: stadion – 2,26 (20 lipca 2014, Sopot); hala – 2,25 (18 lutego 2015, Athlone).

  Osiągnięcia[]

  Przypisy

  1. Anil John: Barshim’s joy doubled by brother’s success (ang.). gulf-times.com. [dostęp 3 maja 2013].

  Bibliografia[]

 • Profil zawodnika w bazie tilastopaja.org (ang.) [dostęp 22 czerwca 2012].
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Mutazz Isa Barszim, Mutaz Essa Barshim (ur. 24 czerwca 1991 w Ad-Dausze) – katarski lekkoatleta specjalizujący się w skoku wzwyż.Lekkoatletyka na Igrzyskach Azjatyckich 2014 – zawody lekkoatletyczne rozegrane na Incheon Asiad Main Stadium w Incheon od 27 września do 3 października.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Sopot (kaszb. Sopòt lub też Sopòtë, Copòtë, Copòt, niem. Zoppot) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce nad Zatoką Gdańską (Morze Bałtyckie), położone na Pobrzeżu Gdańskim, pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto. Jest jednym z miast aglomeracji gdańskiej. Sopot jest najmniejszym pod względem ludności miastem na prawach powiatu w Polsce.
  15. Mistrzostwa Azji Juniorów w Lekkoatletyce – międzynarodowe zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 20, które odbyły się między 9 i 12 czerwca 2012 w Kolombo na Sri Lance.
  Athlone (irl. Baile Átha Luain lub w wersji skróconej Áth Luain) - miasto w Irlandii leżące na terenie dwóch hrabstw: Westmeath, w którym znajduje się większość terenów miejskich oraz Roscommon.
  5. Halowe Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce – halowe zawody lekkoatletyczne, które odbyły się 18 i 19 lutego 2012 w Hangzhou w Chinach.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.