• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mountain View - hrabstwo Santa Clara

  Przeczytaj także...
  Santa Cruz (Santa Cruz Mountains) – pasmo górskie w Stanach Zjednoczonych, w zachodniej Kalifornii, na obszarze hrabstw Santa Clara, Santa Cruz oraz San Mateo, stanowiące część pasma Gór Nadbrzeżnych. Góry położone są częściowo na terenie półwyspu San Francisco i rozciągają się wzdłuż wybrzeża Oceanu Spokojnego, na zachód i południe od zatoki San Francisco.Gilroy – miasto w USA w stanie Kalifornia, w hrabstwie Santa Clara, miasto zamieszkuje 48,821 osób (2010), w mieście odbywa się coroczny Festiwal Czosnku (Garlic Festival), oficjalne motto miasta brzmi Czosnkowa stolica świata (Garlic Capital of the World).
  Google Inc. NASDAQ: GOOG – amerykańskie przedsiębiorstwo z branży internetowej. Jego flagowym produktem jest wyszukiwarka Google, a deklarowaną misją - skatalogowanie światowych zasobów informacji i uczynienie ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi.

  Mountain View – miasto położone w hrabstwie Santa Clara, w Kalifornii. Swoją nazwę wzięło ze względu na widok na góry Santa Cruz. Według spisu powszechnego z roku 2000 liczyło 70 708 mieszkańców.

  Mountain View jest jednym z głównych miast tworzących Dolinę Krzemową. Swoje siedziby ulokowały w nim między innymi: Google, LinkedIn, Meebo, Fundacja Mozilla. Od 16 sierpnia 2006 roku całe miasto pokryte jest zasięgiem darmowego dostępu do internetu. Odpowiada za to Google.

  W mieście działa 12 szkół publicznych i 8 prywatnych.

  San Francisco – miasto i hrabstwo w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych, położone na półwyspie otoczonym przez Ocean Spokojny na zachodzie, zatokę San Francisco na wschodzie i cieśninę Golden Gate na północy. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Kalifornii i trzynaste w całym kraju. Ósme miasto w Stanach Zjednoczonych pod względem gęstości zaludnienia. San Francisco jest częścią obszaru metropolitalnego San Francisco Bay Area, którego liczba ludności przekracza 7,2 miliona.Dolina Krzemowa (ang. Silicon Valley) – nazwa nadana północnej części Doliny Santa Clara, która znajduje się w północnej części amerykańskiego stanu Kalifornia. Zgodnie z nazwą tereny te stanowią od lat 50. XX wieku centrum amerykańskiego przemysłu tzw. "nowych technologii" (technopolis), głównie przemysłu komputerowego.

  W Mountain View działa publiczna biblioteka. W zbiorach znajdują się książki, czasopisma, filmy oraz muzyka. Można w niej także korzystać z internetu. Podczas roku fiskalnego 08-09 biblioteka została odwiedzona 857 197 razy.

  Przez miasto przebiega linia kolejowa firmy Caltrain z San Francisco do Gilroy.

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona miasta
 • Przypisy

  Hrabstwo Santa Clara (ang. Santa Clara County) – hrabstwo w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 1304,01 mil² (3377,37 km²). Według szacunków United States Census Bureau w roku 2009 miało 1 784 642 mieszkańców.Meebo multikomunikator internetowy oparty na technologii AJAX. Dostępny jest przez przeglądarkę internetową i bazuje na wolnej i otwartej bibliotece libpurple stworzonej przez deweloperów Pidgina. Obsługiwane sieci: Yahoo! Messenger, Windows Live Messenger, Google Talk, AOL Instant Messenger, ICQ, MySpaceIM, Facebook Chat, Jabber.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Fundacja Mozilla (ang. The Mozilla Foundation) – organizacja non-profit powołana 15 lipca 2003, której celem jest zapewnienie organizacyjnego, prawnego i finansowego wsparcia dla projektu Mozilla i jego pochodnych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.