• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mount Frissell

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Trójstyk – punkt styku granic trzech równorzędnych jednostek terytorialnych. Najczęściej odnosi się do granic państw.
  Góry Taconic (ang. Taconic Mountains) – pasmo górskie należące do Appalachów, ciągnące się wzdłuż wschodniej granicy stanu Nowy Jork, Stany Zjednoczone. Swoim zasięgiem obejmuje również stan Massachusetts i południowo-zachodnią część stanu Vermont. Najwyższy szczyt to Mount Equinox, o wysokości 1163 m n.p.m. leżący na północnym krańcu pasma górskiego przy miejscowości Manchester w stanie Vermont.

  Mount Frissell – góra w Stanach Zjednoczonych, w paśmie Taconic (część Appalachów), w pobliżu trójstyku granic stanów Massachusetts, Connecticut i Nowy Jork. Szczyt wznosi się na wysokość 747 m n.p.m. i znajduje się na terenie gminy Mount Washington, w stanie Massachusetts. Południowe zbocze góry leży w gminie Salisbury, w stanie Connecticut – na nim znajduje się najwyższe wzniesienie stanu Connecticut (725 m n.p.m).

  Appalachy (ang. Appalachian Mountains, fr. Appalaches) – system górski we wschodniej części Ameryki Północnej, w USA i Kanadzie.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Mount Frissell, Geographic Names Information System (GNIS) [dostęp 2019-11-16] (ang.).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.