Motorola Solutions

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Motorola Solutions – międzynarodowe przedsiębiorstwo telekomunikacyjne powstałe w wyniku podziału Motoroli w 2011 roku. Po odłączeniu od Motorola Mobility, której główną domeną jest produkcja telefonów komórkowych, Motorola Solutions funkcjonuje głównie na rynku rozwiązań łączności radiowej dla służb bezpieczeństwa publicznego.

RFID (ang. Radio-frequency identification) – technika, która wykorzystuje fale radiowe do przesyłania danych oraz zasilania elektronicznego układu (etykieta RFID) stanowiącego etykietę obiektu przez czytnik, w celu identyfikacji obiektu. Technika umożliwia odczyt, a czasami także zapis układu RFID. W zależności od konstrukcji umożliwia odczyt etykiet z odległości do kilkudziesięciu centymetrów lub kilku metrów od anteny czytnika. System odczytu umożliwia identyfikację wielu etykiet znajdujących się jednocześnie w polu odczytu.Radiola to zestaw elektroakustyczny, zawierający poza radioodbiornikiem: wzmacniacz, gramofon i/lub magnetofon we wspólnej szafce.

Sztandarowymi produktami Motorola Solutions są cyfrowe systemy radiowe w standardzie TETRA (Dimetra) oraz APCO25 (ASTRO), jak również łączność LTE, radiotelefony, sieci WLAN, zaawansowane systemy rejestracji danych, takie jak czytniki kodów kreskowych i rozwiązania RFID.

Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 22 tysiące pracowników w 65 krajach, a jej produkty obecne są w ponad 100 krajach.

Bezprzewodowa sieć lokalna (ang. Wireless Local Area Network, w skr. WLAN) – sieć lokalna, w której połączenia między urządzeniami sieciowymi zrealizowano bez użycia przewodów (np. tzw. skrętek, czy światłowodów).Telekomunikacja – dziedzina techniki i nauki, zajmująca się transmisją wszelkiego rodzaju informacji na odległość. Obejmuje również sposoby przetwarzania tych informacji, kodowanie, sprzęt telekomunikacyjny, teorie propagacji, sieci telekomunikacyjne i wiele innych zagadnień. Obecnie telekomunikacja w coraz większym stopniu zależy od rozwiązań informatycznych i zaczyna odgrywać coraz większe znaczenie w sieciach komputerowych. Wykonywana jest przy użyciu środków łączności.

Motorola Solutions w Polsce[ | edytuj kod]

Główną siedzibą Motorola Solutions w Polsce jest Kraków. W centrum badawczym zatrudnionych jest prawie 2500 pracowników, którzy odpowiadają za szerokie spektrum usługowe – oprogramowanie, dokumentację techniczną, wsparcie techniczne, system kontroli jakości oraz centrum finansowe. Jest to jednocześnie jedno z największych centrów Motoroli na świecie.

TETRA (ang. TErrestrial Trunked Radio (dawniej TransEuropean Trunked Radio)) – stworzony przez Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI) otwarty standard cyfrowej radiotelefonicznej łączności dyspozytorskiej (trankingowej), powstały z przeznaczeniem zwłaszcza dla służb bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa.

W 2014 Motorola Solutions Polska otrzymała prestiżowe odznaczenie Great Place to Work. Nagroda przyznawana jest przedsiębiorstwom uznawanym za jedne z najlepszych miejsc do podjęcia zatrudnienia.

Podstrony: 1 [2] [3]
Reklama