• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Motorola  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  Motorola ROKR E1 – model telefonu komórkowego, który powstał przy współpracy Motoroli z Apple. Posiada stereofoniczne głośniki dzięki czemu pełni funkcję iPoda, wyposażony jest w iTunes – zaawansowany odtwarzacz muzyczny. Jest zbudowany na bazie Motoroli E398, różni się praktycznie oprogramowaniem, obudową oraz nowszym modułem Bluetooth (2.0). Posiada możliwość powiększenia pamięci kartami MicroSD.Atari, właść. Atari Inc. – przedsiębiorstwo branży informatycznej, swojego czasu znaczący uczestnik rynku komputerowego przemysłu rozrywkowego. Tworzyło automaty wideo, domowe konsole wideo i komputery osobiste.
  Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Motorola Polska
 • Notowania Motoroli na NYSE (ang.)
 • Informacja o złamaniu obietnic dotyczących usunięcia toksycznych chemikaliów
 • Informacje o zmianie standardów recyklingu w firmie Motorola (pol.)
 • Raport Greenpeace – pierwsza edycja (ang.)
 • Raport Greenpeace – druga edycja (ang.)
 • Ranking Greenpeace – pierwsza edycja (ang.)
 • Ranking Greenpeace – druga edycja (ang.)
 • Motorola L7 SLVR – telefon komórkowy wyprodukowany przez amerykańską firmę Motorola. Telefon należy do rodziny "Blades" (Ostrza), do którego należy także model Motorola SLVR L6.Europa Środkowa – region położony pomiędzy różnie definiowanymi Europą Zachodnią i Europą Wschodnią. Europa Północna, Południowa i Południowo-Wschodnia również wpływają na zakres tego pojęcia, w zależności od ujęcia ich granic. Pojęcie rozumiane jest różnie w zależności od okresu historycznego.


  Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Motorola Solutions – międzynarodowe przedsiębiorstwo telekomunikacyjne powstałe w wyniku podziału Motoroli w 2011 roku. Po odłączeniu od Motorola Mobility, której główną domeną jest produkcja telefonów komórkowych, Motorola Solutions funkcjonuje głównie na rynku rozwiązań łączności radiowej dla służb bezpieczeństwa publicznego.
  MC68040 – mikroprocesor firmy Motorola należący do rodziny M68000. Wprowadzony do produkcji w 1990, jest produkowany do tej pory przez Freescale Semiconductor. Kompatybilny w dół. Do głównych innowacji należy zintegrowanie z procesorem koprocesora matematycznego.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Motorola Mobility jest międzynarodowym przedsiębiorstwem telekomunikacyjnym powstałym w wyniku podziału Motoroli. 15 sierpnia 2011 Motorola Mobility została kupiona przez Google za 12,5 mld dolarów.
  Korporacja międzynarodowa (korporacja trans- lub ponadnarodowa) – przedsiębiorstwa o globalnej skali działania, zwykle o wielomiliardowym potencjale finansowym, rozproszonej, anonimowej własności. Prowadzą one działalność gospodarczą w wielu krajach na drodze tworzenia w nich swych filii zagranicznych. Wiele korporacji działa na wszystkich kontynentach. Są to tzw. korporacje globalne.
  MC68000 – mikroprocesor CISC amerykańskiej firmy Motorola. Rozpoczął on udaną serię M68000 (znaną także jako 68k). Debiutował w roku 1979 i jest produkowany do dziś przez Freescale Semiconductor. Zasilany jest napięciem 5 V. Nazwa procesora 68000 pochodzi od liczby tranzystorów jaką posiadał pierwszy model tego mikroprocesora.
  Amiga (hiszp. la amiga – przyjaciółka) – popularna marka komputerów produkowanych między innymi przez firmę Commodore. Po bankructwie Commodore marka została przejęta przez firmę Escom, a następnie przez Gateway. W końcu wyłoniła się samodzielna firma Amiga INC, która po bankructwie sprzedała wszelkie prawa firmie KMOS. Z kolei KMOS zmieniło nazwę na Amiga Inc.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.796 sek.