• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Moskiewskie Międzynarodowe Centrum Biznesowe  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Port lotniczy Moskwa-Wnukowo (ros.: Aэропорт Внуково, ang.: Vnukovo Airport) (kod IATA: VKO, kod ICAO: UUWW) – trzecie co do wielkości przewozów pasażerskich lotnisko w Moskwie. Zlokalizowane jest 28 km od centrum miasta (choć formalnie znajduje się w jego granicach administracyjnych jako dzielnica-eksklawa Moskwy Wnukowo).Gorod Stolic (ros. Город Столиц, oficjalna nazwa w języku angielskim Capital City, znany także pod nazwą City of Capitals) – to wielofunkcyjny kompleks wybudowany na obszarze Międzynarodowego Centrum biznesowego w Moskwie. Budynki składają się przede wszystkim z dwóch wieżowców symbolizujących dwa największe miasta Rosji: Moskwę, oraz Petersburg. Koniec robót nastąpił w 2010 roku. Obecnie wyższa wieża kompleksu „Basznia Moskwa” (302 metry) przewyższa wysokością najwyższy dotychczas budynek w Moskwie – Basznię na Nabiereżnoj jednocześnie stając się tym samym najwyższym wieżowcem Rosji. Obecnie jest on drugim co do wysokości budynkiem w Europie zaraz po Shard London Bridge. Całkowity koszt budowy kompleksu wyceniany jest na 450 milionów dolarów.
  Moskiewskie Międzynarodowe Centrum Biznesowe

  Moskiewskie Międzynarodowe Centrum Biznesowe (ros. Московский Международный Деловой Центр, Moskowskij Mieżdunarodnyj Diełowoj Centr), również Moskiewskie Citycentralny obszar biznesowy rosyjskiej stolicy znajdujący się w rejonie Presnienskij centralnego okręgu administracyjnego.

  The Shard (z ang. shard, „odłamek”, znany także jako Shard London Bridge, London Bridge Tower, Shard of Glass) – wieżowiec znajdujący się w Londynie, w Wielkiej Brytanii. Budynek posiada 72 kondygnacje rozplanowane odpowiednio:Język rosyjski (ros. русский язык, russkij jazyk; dawniej też: język wielkoruski) – język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich, posługuje się nim jako pierwszym językiem około 145 mln ludzi, ogółem (według różnych źródeł) 250-300 mln. Jest językiem urzędowym w Rosji, Kirgistanie i na Białorusi, natomiast w Kazachstanie jest językiem oficjalnym oraz jest jednym z pięciu języków oficjalnych a jednocześnie jednym z sześciu języków konferencyjnych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Posługuje się pismem zwanym grażdanką, graficzną odmianą cyrylicy powstałą na skutek jej upraszczania.

  Powstająca strefa łączy w sobie działalność biznesu, handlu i rozrywki. Zlokalizowana jest na zachód od ścisłego centrum, przy Trzeciej obwodnicy Moskwy. Do Moskiewskiego City dojeżdżać ma szybka kolej miejska łącząca największe moskiewskie lotniska: Wnukowo i Szeriemietiewo.

  Petersburg (forma zalecana), Sankt Petersburg (egzonim wariantowy) (ros. Санкт-Петербург, Sankt-Pietierburg, potocznie Петербург, Pietierburg; dawniej Piotrogród, ros. Петроград, Leningrad, ros. Ленинград) – miasto w Rosji, położone w delcie Newy nad Zatoką Fińską na terytorium zawierającym m.in. ponad 40 wysp. W latach 1712–1918 stolica Imperium Rosyjskiego. Powierzchnia 1439 km², liczba ludności 4 600 276.Kryzys finansowy od 2007 – ogólnoświatowy kryzys gospodarczy rynków finansowych i bankowych od roku 2007. Początek kryzysowi dała zapaść na rynku pożyczek hipotecznych wysokiego ryzyka w Stanach Zjednoczonych.

  Spis treści

 • 1 Budynki
 • 1.1 Basznia 2000
 • 1.2 Evolution Tower
 • 1.3 Imperia Tower
 • 1.4 Galeria Centralna
 • 1.5 Gorod Stolic
 • 1.6 Basznia na Nabiereżnoj
 • 1.7 Terminal komunikacyjny
 • 1.8 Jewrazija
 • 1.9 Basznia Fiedieracyja
 • 1.10 Mercury City Tower
 • 1.11 Wieża Północna
 • 2 Galeria
 • 3 Przypisy
 • 4 Zobacz też
 • Mercury City Tower (ros. Меркурий Сити Тауэр) – najwyższy wieżowiec w Europie i tym samym w Moskwie, wchodzący w skład kompleksu wieżowców w Moskiewskim City. Budowa została rozpoczęta w 2005 roku, a ukończona została końcem 2012 roku. W dniu 1 listopada 2012 roku na dachu wieżowca na wysokości 339 metrów zawisła wiecha, wciąż jednak w budynku prowadzone są pracę wykończeniowe, a jego otwarcie planuje się w 2013 roku. Zarządzaniem budynkiem zajmie się HSG Zander. Budowa wieżowca była inwestycją finansowaną przez przedsiębiorstwo „Mercury Development” należąca do Igora Kasajewa.Hotel – obiekt wchodzący w skład infrastruktury turystycznej, w którym świadczone są odpłatnie usługi noclegowe (przede wszystkim krótkookresowe).


  Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Moskwa jest największym miastem Rosji, a także miejscem, w którym stoją 3 spośród 4 najwyższych wieżowców w Europie, w tym najwyższy obecnie Mercury City Tower. Obecnie drugim pod względem wysokości wieżowcem w Moskwie jest Gorod Stolic. Spośród kilkunastu obecnie stojących wieżowców, wszystkie poza gmachem Gazpromu, zostały wybudowane w dwóch charakterystycznych okresach.
  Most Bagration (ros: Мост Багратион) – most dla pieszych łączący brzegi rzeki Moskwy w Moskwie. Łączy wieżowiec Basznia 2000 z Moskiewskim Międzynarodowym Centrum Biznesowym. Most został otwarty we wrześniu 1997 roku z okazji 850 rocznicy założenia Moskwy. Jego nazwa pochodzi od rosyjsko-gruzińskiego generała Piotra Bagrationa.
  Metro (fr. métro) – miejski system elektrycznego transportu pasażerskiego o dużej przepustowości i wysokiej częstotliwości kursów, który jest całkowicie niezależny od innych środków transportu oraz bezkolizyjny, ponieważ jeździ na oddzielnych torach i posiada specjalną sygnalizację.
  Port lotniczy Moskwa-Szeremietiewo (ros.: Аэропорт Шереметьево IPA: [ʂɨrʲɪˈmʲetʲjɪvə], ang.: Sheremetyevo International Airport) (Kod IATA: SVO, Kod ICAO: UUEE) to najważniejsze międzynarodowe lotnisko w Moskwie. Do niedawna (od około 1970) zajmowało 1. miejsce pod względem ilości odprawionych pasażerów w całej Rosji (15,2 mln w 2008), ale palmę pierwszeństwa dzierży obecnie port lotniczy Moskwa-Domodiedowo (20,4 mln w 2008). Przenosi się tam z każdym rokiem ze starzejącego się Szeremietiewa coraz więcej linii lotniczych. Szeremietiewo pozostaje ciągle główną bazą linii lotniczych Aerofłot.
  Kolej dużych prędkości (skrót KDP) – system kolejowego transportu publicznego pozwalającego na wykonywanie przewozów pasażerskich z prędkościami przekraczającymi 300 km/h.
  Evolution Tower (ros. Эволюция) – wieżowiec budowany w Moskwie na działce nr 2 oraz 3 Moskiewskiego Międzynarodowego Centrum Biznesowego. Konstrukcja rozpoczęła się w 2007 roku i miała się zakończyć trzy lata później, jednak przez pewien czas budowa była wstrzymana. Wznowienie konstrukcji nastąpiło w 2011 roku, a nowy planowany termin ukończenia budynku wyznaczono na rok 2014. Wcześniej budynek nosił nazwę City Palace.
  Basznia na Nabiereżnoj, ros.: Башня на Набережной – kompleks wieżowców w rejonie Moskiewskie City w Moskwie przy ul. Krasnopriesnienskaja nabiereżnaja (Краснопресненская набережная), od której wziął nazwę.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.036 sek.