• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Morochów  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Parafia Spotkania Pańskiego w Morochowie – parafia prawosławna w dekanacie Sanok diecezji przemysko-nowosądeckiej, siedziba dziekana.Operacja dukielsko-preszowska (znana też jako Operacja karpacko-dukielska, bitwa o Przełęcz Dukielską, ofensywa dukielska itp.) to wielka operacja wojskowa Armii Czerwonej we wrześniu i październiku 1944 r. w okolicach Przełęczy Dukielskiej, od okolic Dukli koło Krosna na północy po Preszów na Słowacji na południu, od okolic Polan na zachodzie po okolice Przełęczy Łupkowskiej na wschodzie.
  Inskrypcja na dzwonnicy cerkiewnej
  Kaplica św. Jana z Dukli

  Morochów (w latach 1977–1981 Mroczków) – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie sanockim, w gminie Zagórz w odległości pół kilometra od rzeki Osławy.

  W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa krośnieńskiego.

  Parafia św. Mikołaja Biskupa – parafia rzymskokatolicka w Niebieszczanach, w archidiecezji przemyskiej, dekanat sanocki.Osława (niem. Oslawa, cz. Oslava, ukr. Ослава) – rzeka w południowo-wschodniej Polsce, lewy dopływ Sanu w zlewisku Morza Bałtyckiego. Długość – 55 km, powierzchnia zlewni – 503 km².

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Wiek XXI
 • 3 Obiekty sakralne
 • 4 Mieszkańcy
 • 4.1 Metryki
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Teatr CST (Cieszyńskie Studio Teatralne) - teatr alternatywny założony przez Bogusława Słupczyńskiego w Cieszynie w 2000 roku. Teatr w swoje spektakle wplata wątki etnograficzne, szczególnie interesuje się obszarami przenikania kultur w Beskidzie Niskim i Bieszczadach. Zespół prowadzi działalność artystyczną i pedagogiczną. Projekty realizowane przez teatr powstają we współpracy z Fundacją Kultury, Fundacją im. Stefana Batorego i Fundacją Wspomagania Wsi.
  Zmiany nazw miejscowości w południowo-wschodniej Polsce 1977 dokonały się zgodnie z Zarządzeniem Ministra Administracji, Gospodarki Terenowej i Ochrony Środowiska z 9 sierpnia 1977 r. w sprawie zmiany nazw niektórych miejscowości w województwach: krośnieńskim, nowosądeckim, przemyskim, rzeszowskim i tarnobrzeskim ogłoszonym w Monitorze Polskim nr 21 z 22 sierpnia 1977 r., poz. 112, podpisanym przez Marię Milczarek.
  96 Dywizja Piechoty - niemiecka dywizja z czasów II wojny światowej, sformowana na mocy rozkazu z 21 września 1939 roku, w 5. fali mobilizacyjnej na poligonie Bergen w XI. Okręgu Wojskowym.
  Województwo krośnieńskie – jednostka podziału administracyjnego istniejąca w latach 1975 – 1998. Położone w południowo-wschodniej części Polski, przy granicy ze Słowacją i Ukrainą. Graniczyło od zachodu z województwem nowosądeckim i tarnowskim, a od północy z rzeszowskim i przemyskim. Siedzibą władz województwa było Krosno.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Ratnawica (łem. Ratnawycia) – nieistniejąca wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie sanockim, w gminie Bukowsko.
  Gmina Zagórz – gmina miejsko-wiejska w województwie podkarpackim, w powiecie sanockim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie krośnieńskim.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.04 sek.