Morena Baccarin

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Morena Baccarin (2006)
Morena Baccarin (2011)

Morena Silva de Vaz Setta Baccarin (ur. 2 czerwca 1979 w Rio de Janeiro) – amerykańska aktorka urodzona w Brazylii.

Liga Sprawiedliwych bez granic (ang. Justice League Unlimited) – amerykański serial animowany, będący kontynuacją serialu Liga Sprawiedliwych.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

Życiorys[ | edytuj kod]

Jej matką jest aktorka Vera Setta, a ojcem dziennikarz Fernando Baccarin. W wieku siedmiu lat przeprowadziła się do Nowego Jorku. Swoją pierwszą rolę odegrała w filmie Perfumy (2001) występując obok takich aktorek jak Carmen Electra czy Michelle Williams. W latach 2002-2003 grała w serialu telewizyjnym Firefly, wcielając się w postać Inary Sierry. W tej roli pojawiła się również w filmie Serenity (2005). Wystąpiła również m.in. w serialach Gwiezdne wrota, V: Goście, Homeland oraz Gotham. W 2016 zagrała w komedii Deadpool obok Ryana Reynoldsa, a dwa lata później w kolejnej części filmu Deadpool 2.

Carmen Electra (właśc. Tara Leigh Patrick, ur. 20 kwietnia 1972 r. w Sharonville) – amerykańska aktorka, piosenkarka i modelka. Była członkini The Pussycat Dolls.Flash (ang. The Flash) – amerykański serial telewizyjny z gatunku science fiction, którego twórcami są Greg Berlanti, Andrew Kreisberg oraz Geoff Johns. Serial jest spin-offem serialu Arrow, którego twórcami również są Berlanti i Kreisberg. Serial jest emitowany od 7 października 2014 roku przez The CW.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Serenity – pełnometrażowy film z 2005 będący kontynuacją serialu "Firefly" w reżyserii Jossa Whedona. Scenariusz do filmu otrzymał nagrodę Hugo w kategorii najlepsza prezentacja dramatyczna (długa forma) w 2006 roku.
Deadpool 2 – amerykański fantastycznonaukowy film akcji na podstawie komiksów wydawnictwa Marvel Comics o przygodach tytułowego superbohatera. Za reżyserię odpowiada David Leitch, a za scenariusz Rhett Reese i Paul Wernick. W rolach głównych występują: Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin, Julian Dennison, Zazie Beetz, T.J. Miller, Brianna Hildebrand i Jack Kesy.
International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Życie na fali (ang. The O.C.) – amerykański serial telewizyjny liczący w sumie cztery sezony. Serial, stworzony przez Josha Shwartza, obrazuje fikcyjne życie młodzieży i ich rodzin zamieszkujących Newport Beach w Hrabstwie Orange w Californii. Życie na fali nadawane było w Stanach Zjednoczonych w latach 2003 – 2007 oraz w 50 innych krajach na całym świecie, będąc jednym z najpopularniejszych seriali roku 2003.

Reklama