• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Moosonee

  Przeczytaj także...
  Dystrykt Cochrane (ang. Cochrane District) - jednostka administracyjna kanadyjskiej prowincji Ontario leżąca na północnym zachodzie prowincji.Ontario – prowincja Kanady. Ontario jest najludniejszą i najprężniejszą ekonomicznie częścią Kanady. W granicach Ontario znajduje się stolica Kanady Ottawa, największe miasto Kanady Toronto, a także największa aglomeracja tzw. Golden Horseshoe. W 1855 stacjonujący tam żołnierze angielskiej armii wymyślili hokej na lodzie.
  Zatoka Jamesa (ang. James Bay, fr. baie James) – zatoka w południowej części Zatoki Hudsona. Wejście do zatoki, wyznaczone przez przylądki Pointe Louis-XIV i Cap Henrietta-Marie ma szerokość 160 km. Jej długość wynosi około 480 km.

  Moosonee – miejscowość w Kanadzie, w prowincji Ontario, w dystrykcie Cochrane.

  Miejscowość leży ok. 19 km na południe od Zatoki Jamesa na rzece Moose. Stanowi koniec linii kolejowej Ontario Northland. Nie jest możliwy dojazd drogą.

  Powierzchnia Moosonee to 555,35 km². Według danych spisu powszechnego z roku 2006 Moosonee liczy 2006 mieszkańców (3,6 os./km²).

  Moosonee

  Przypisy

  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.